Суспільство
В Ужгороді переселенці створили театральну студію «УЖіК»
В Ужгорожі переселенці створили театральну студію «УЖіК», тепер гастролюють Закарпаттям і навіть обговорюють закордонні виступи.
Про це пише Евакуація.City
Театральна студія об’єднала людей з різних міст, які евакуювалися з початком повномасштабного вторгнення. Усі вони прибули до міста на початку березня залізницею: хтось – обираючи Ужгород свідомо, хтось – навмання сідаючи в евакуаційний потяг. Так колишні вчителі, художники чи працівники заводів стали акторами.
Театр замість кіно
Театр працює у приміщенні творчого простору «Сінема спейс», який з початкови великої війни перетворили на волонтерський простір: впродовж усіх цих воєнних місяців тут щоденно від самого ранку до пізнього вечора відбувалися різноманітні активності для дітей переселенців. Тут же проводить групові й індивідуальні заняття з гончарства художниця-керамістка.
Назву «УЖіК» отримав спонтанно перед першим виступом, коли потрібно було створювати афіші. Перші репетиції театру відбувалися в підвальному приміщенні будівлі.
Спочатку був «Король Лір»
Ідею поставити на сцені «Короля Ліра» головний режисер театру В’ячеслав Єгоров виношував давно. Хотів поставити виставу ще зі студентами. Коли приїхали переселенці заради цікавості режисер запитав, чи не захотіли б вони зіграти у виставі. І побачив позитивну реакцію.
Так вирішив оголосити кастинг: за три дні прийшло близько 60 охочих. Претендентам давали декламувати уривки з монологів героїв «Короля Ліра». Режисер В’ячеслав Єгоров шукав конкретні типажі під конкретну виставу. Відбір тривав із 30 березня до 1 квітня, в підсумку сформували 2 акторських склади. Згодом, у процесі репетицій, залишився лише один робочий склад із 5 акторів, з ним режисер працює й понині:
Дивіться відео: «Арттерапія від переселенки»: Ганна Торкаєнко навчає у Полтаві мистецтву живопису сумі-є
Терапія театром
Те, що до акторського складу театру увійдуть лише переселенці – аж ніяк не задумка режисера: близько половини з тих, хто приходив на кастинг, були ужгородці. Та з волі випадку наразі «УЖіК» творять саме люди, які переїхали в Ужгород через війну – з Харківщини, Кривого Рогу, Ірпеня.
Наймолодша учасниця театру, 17-річна Софія Алмаз із Кривого Рогу розповідає: їх із матір’ю та братом прихистила в Ужгороді жінка, з якою її батьки познайомилися минулого року на відпочинку на морі.
Дивіться відео: Історія життя незламної ГУЛАГом української актриси Марії Капніст
Про відбір до театру Софії розповіла її мама: побачила оголошення, сфотографувала й відіслала повідомленням, запропонувавши взяти участь. Аби чимось зайняти себе у незнайомому місті й відволіктись від невеселих думок, дівчина пішла на кастинг і пройшла відбір.
Центральну роль короля Ліра у головній постановці театру грає Олексій Дашковський – вчитель англійської мови з Ірпеня. 5 березня Олексій пристав до пішої евакуації мирного населення з Ірпеня до Києва, коли вже були підірвані залізничні колії і мости. Вже з Києва – рушив із друзями до Ужгорода, будучи певним, що вдасться повернутися додому за кілька днів, може, тижнів. Але нині, 8 місяців потому, Олексій налагодив побут і проводить з Ужгорода уроки англійської онлайн.
Олена Аляб’єва та Юлія Горєлкіна приїхали до Ужгорода з Харківщини: Олена – з самого Харкова, Юлія – з Чугуїва. Олена – художниця і велика поціновувачка театру. Розповідає, що завжди хотіла спробувати себе у ролі акторки, тож, коли випала нагода, не стала її втрачати.
Юлія Горєлкова працює на виробництві медичного обладнання, а на кастинг прийшла, аби трохи розважитися та відволіктися. Вдома до повномасштабного вторгнення Юлія вела активний спосіб життя – бігала марафони, здійснювала велозаїзди та мотивувала до активного життя інших. Тож, побачивши оголошення про відбір до театру, як справжня спортсменка сама собі кинула виклик.
Закордонні гастролі
Через півтора місяці активних репетицій, 26 травня, театр зіграв свою першу прем’єру в обласному Палаці дітей та юнацтва в Ужгороді.
Після успіху «Короля Ліра», з яким актори «УЖіКу» у червні об’їздили кілька міст Закарпаття, вирішили рухатися далі. Наступним спектаклем, за який взявся театр, став «Чекаючи на Ґодо».
Наразі завдяки чеській некомерційній неурядовій організації «Людина в біді» учасники театру отримують стипендії.
Нині «УЖіК» вивчає можливості гастролей за кордоном. В’ячеслав Єгоров каже, що має вже кілька запрошень від друзів зі Словаччини, Чехії, Польщі. Театр паралельно готує нову виставу за романом Джорджа Орвелла «1984».
Нагадаємо, у Луцьку відкрили драмтеатр в укритті.
Також ми повідомляли, що Херсонський театр розпочинає гастролі Україною.
Фото: evacuation.city.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі