Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
2 925 5 19555 iecam pryobrela vtoroy zavod po proyzvodstvu 1280x1280 2 925 5 19555 iecam pryobrela vtoroy zavod po proyzvodstvu 1280x1280

Економіка

В унікальний завод на Чернігівщині вкладуть 250 млн доларів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Чернігівщині збудують завод із виробництва листового скла. Сесія обласної ради погодила надання дозволу на користування родовищем кварцових пісків “Вершини” товариству з обмеженою відповідальністю “Сенд Індастрі”. Про це повідомляє Укрінформ.

Як зазначається, цей проект є унікальним не тільки в регіональному масштабі, а й у національному, оскільки в Україні відсутній завод із виробництва листового скла. Україна його імпортує, в основному, з Польщі, трохи з Росії та Білорусі.

Читайте також: В Україні збудують перший кооперативний молокозавод

Проект реалізують компанія “Стюарт інженірінг” (США) та Швейцарський фонд P-Build Holding AG. Обсяг інвестицій складає 250 млн доларів США. ТОВ “Сенд Індастрі”, яке добуватиме пісок, зареєстроване в райцентрі Городня Чернігівської області, а компанія “Стюарт інженірінг Україна”, яка будуватиме підприємство – в с. Ваганичі. Отже, підкреслив доповідач, всі податки, збори, екологічні й рентні платежі залишатимуться в місцевих бюджетах.

Додамо, що великі поклади кварцового піску в с. Ваганичі Городнянського району були виявлені ще в 70-х роках минулого століття. Розвідки, проведені зараз, показали, що не весь пісок придатний для виробництва скла, оскільки майже половина його містить домішки заліза. Такий продаватимуть будівельникам доріг.

Вироблятимуть 600 тонн скла на добу

Підприємство збудують у місті Городня на території колишнього аеродрому. У власності інвесторів перебуває вже 49 га землі, на якій ведуться підготовчі роботи, зокрема, розробляється детальний план території, йде процес зміни цільового призначення земельної ділянки тощо.

Читайте також: В Україні збудують найбільший у світі завод із виробництва лиж

Як планується, промислова потужність заводу становитиме 600 т скла на добу. На це йтиме 400 т кварцового піску. Асортимент продукції складатиметься з листового скла і склопакетів, а в перспективі й автомобільного скла для потужних виробників Німеччини, Франції та Італії.

Реалізація інвестпроекту дозволить створити 350 робочих місць: 250 – на заводі, 100 – на видобутку піску. Частина фахівців пройде стажування в Європі й США. Збудувати підприємство планується максимум за 3 роки.

Читайте також: У Харківській області побудують унікальний завод

Отримати спецдозвіл на користування надрами (родовищем кварцового піску) ТОВ “Сенд Індастрі” вдалося лише з другої спроби. Перша була зроблена 20 грудня 2018 року, однак тоді депутати не підтримали проект рішення.

Економіка

Україна отримала $100 млн від Світового Банку 

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У понеділок, 25 вересня, Україна отримала 100 млн доларів від Світового Банку під гарантію Великої Британії.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства фінансів України.

Зазначається. що ці гроші є частиною п’ятого додаткового фінансування проєкту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» PEACE in Ukraine.

Кошти спрямують на часткову компенсацію видатків державного бюджету України, здійснених для відшкодування пенсійних виплат за липень 2023 року.

«Вдячний Уряду Великої Британії та команді Світового банку за конструктивну співпрацю та мобілізацію фінансових ресурсів на нагальні бюджетні потреби України. Завдяки наданим коштам ми маємо змогу і надалі зберігати макрофінансову стабільність та забезпечувати пріоритетні видатки державного бюджету», — додав міністр фінансів України Сергій Марченко.

Читайте такожВід далекобійниці до волонтерки – і назад. Як жінка з Сумщини залишила улюблену роботу заради допомоги людям

Загальний обсяг фінансової допомоги Великої Британії від лютого 2022 року сягає 1,6 млрд доларів.

Нагадаємо, 22 вересня Україна отримала восьмий транш макрофінансової допомоги розміром 1,5 млрд євро від Європейського союзу. 

А 21 вересня Мінфін залучив грант від США розміром $1,25 млрд.

Фото: remitly.com.

Читати далі

Економіка

На Полтавщині підприємиця відкрила за грант міні цех з перероблення ягід і виготовляє пастилу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Пирятинській громаді на Полтавщині запустили міні цех з перероблення овочево-ягідної продукції.

Про це повідомили на порталі «Децентралізація».

Міні цех — це проєкт Світлани Петровської, розроблений за підтримки Агенції розвитку Пирятинської громади. Він став одним із восьми переможців загальнодержавного конкурсу «Сади для Перемоги» в Україні.

У межах гранту підприємиця отримала близько 250 тисяч гривень, на які придбала обладнання — сублімаційну сушарку, дегідратор для м’яса, фруктів, пастили та сухих пайків. Родина Петровських також витратила 50 тисяч гривень на облаштування приміщення під міні цех та придбання обладнання.

Читайте також: «Як це – не сіяти пшеницю? Це ж наш хліб!». Історія фермерів з Дніпропетровщини, які під час війни працюють втричі більше

Нещодавно було розпочато процес виготовлення перших партій фруктово-ягідної пастили. Пирятинці вже мають змогу скуштувати продукцію під торговою маркою «Легумінка» в місцевих кав’ярнях.

Підприємиця має амбітні плани розширювати виробництво з залученням найманої праці та збільшувати асортимент продукції, розпочавши виготовлення фріпсів, чурчхели, м’ясних джерок, сухих овочевих супів.

Дивіться відео: Переселенка з Ірпеня відкрила кафе на Львівщині

«Ми виготовляємо продукцію виключно з наших місцевих фруктів та ягід, які придбаємо у місцевих виробників та підприємців. Для нас важливо, аби продукція, яку ми пропонуємо споживачам, була смачною і корисною, тому орієнтуємося виключно на якісну сировинну базу», — розповідає Світлана Петровська.

Нагадаємо, сім’я з Маріуполя відкрила перший заклад української кухні у Лос-Анджелесі.

Також ми розповідали, як український виробник почав створювати цукати з кабачків.

Окрім того, японські волонтери відкрили у Львові ресторан східних снеків.

Фото: decentralization.gov.ua.

Читати далі

Економіка

Україна отримала транш макрофінансової допомоги ЄС на 1,5 млрд євро

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Україна отримала восьмий транш макрофінансової допомоги розміром 1,5 млрд євро від Європейського союзу. Загалом бюджетна підтримка ЄС у 2023 році вже становить 13,5 млрд євро.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці у твітері.

«Загальна підтримка Євросоюзом України досягла близько 70 млрд євро з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну», — написав він.

Макрофінансова допомога від ЄС

У 2023 році Євросоюз надасть Україні 18 млрд євро макрофінансової допомоги. Термін погашення кредиту становить 35 років. При цьому відсотки та інші платежі за обслуговування кредиту замість України сплачуватимуть ЄС.

Макрофінансова допомога спрямовується на фінансування пріоритетних видатків держбюджету, зокрема соціальних та гуманітарних.

Кабінет міністрів України розраховує отримати від міжнародних партнерів у 2024 році допомогу на суму 41,4 млрд доларів. Макрофінансова допомога ЄС становитиме 9 млрд доларів.

Читайте також«Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»

Європейська комісія запропонувала створити новий інструмент для України в рамках бюджету ЄС, що містить гранти, позички та гарантії для покриття частини поточних видатків України та фінансування термінових проєктів реконструкції. Він забезпечить постійну фінансову підтримку до 2027 р. та покриє 45% дефіциту держбюджету України на цей період. Планується створення Українського фонду обсягом 50 млрд євро.

Нагадаємо, напередодні Україна отримала грант від США розміром $1,25 млрд.

Окрім того, 29 серпня Міністерство фінансів залучило близько 7,3 млрд грн від проведеного аукціону військових облігацій.

Фото: АР.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство13 хв. тому

«Стала матір’ю дронів». Історія волонтерки, яка з допомогою блогу надіслала на фронт понад 50 «пташок»

До повномасштабного вторгнення Ольга Кричинська жила музикою, уроками в музичному ліцеї та вела блог в...

Суспільство33 хв. тому

«Я не волонтерка, я просто дружина військового». Історія лікарки з Харківщини, яка під обстрілами возила підгузки дітям та ліки бійцям

Команда цієї амбулаторії на Харківщині за період повномасштабного вторгнення мала один вихідний – коли в...

Суспільство4 дні тому

«Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»

Христина Драгомaрецька з Подільська на Одещині від початку повномасштабної війни допомагає тваринам у власному притулку...

Суспільство5 днів тому

Замість городу – піксель. Пенсіонерка МВС пильнує рідну Чернігівщину та підтримує військових

Колишня слідча та оперуповноважена у справах неповнолітніх Тетяна Зезюлькіна, коли вийшла на пенсію, присвятила себе...