Суспільство
В Україну привезуть єдину у світі колекцію рукописів цивілізації майя
У трьох українських вищих навчальних закладах – Києва, Харкова і Львова – покажуть унікальну виставку кодексів стародавньої цивілізації майя та інших народів доколумбової Америки.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти України.
Зазначається, що це будуть копії рукописів цивілізацій майя, ацтеків, міштеків і сапотеків.
Читайте також: Український виш отримав 10 мільйонів на новий корпус
Ця колекція кодексів єдина в світі.
Де можна відвідати виставку
Виставку планують організувати в 2020 році.
У Києві її прийматиме Київський національний університету імені Тараса Шевченка.
Читайте також: У ремонт доріг на Запоріжжі вкладуть понад 233 мільйони гривень
Другим містом буде Харків. Саме виходцем з Харкова є видатний дослідник цивілізації майя Юрій Кнорозов.
Третім містом буде Львів, конкретний виш якраз визначається.
Чим відома цивілізація Майа
Цивілізація Майя відома розвиненою писемністю, вражаючими досягненнями в мистецтві, астрономії та архітектурі.
Народ майя досі живе на тих самих територіях, де тисячу років тому мешкали їхні предки; багато в чому вони все ще дотримуються тих самих традицій і мови.
Читайте також: Український виш отримав 10 мільйонів на новий корпус
Цивілізація почала формуватися у докласичну добу (1999 до н. е. – 250 н. е.), досягла розквіту в класичний період (250-900) і продовжувала існувати в гірській Гватемалі та на Юкатані аж до прибуття конкістадорів.
Майя створили розвинену систему ієрогліфічної писемності та розробили оригінальну календарну систему
Нагадаємо, Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки(Луцьк) отримає понад 7 млн євро на комплексне підвищення енергоефективності приміщень.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі