

Суспільство
В Україну літатиме «Лайнер мрії» Boeing 787 Dreamliner
Із 29 березня 2020 року регулярні рейси QR295/QR296 на маршруті Київ-Доха виконуватимуть на далекомагістральних сучасних літаках Boeing 787 Dreamliner.
Про це пишуть Крила.
Наголошується, що авіакомпанія Qatar Airways стане першою, що виконуватиме регулярні рейси в Україну літаком Boeing 787 Dreamliner.
За інформацією, виконання рейсів із Києва на Boeing 787 Dreamliner дозволить перевозити більшу кількість пасажирів, і відповідно дасть змогу більшій кількості людей зручно спланувати ділові подорожі і відпочинок як в Катарі, так і в понад 160-ти популярних напрямках в Австралію, Азію, Америку і Африку.
Зазначається, що рейси за маршрутом «Київ – Доха» виконуватимуть на літаках Boeing 787 Dreamliner із бізнес і економічним класами обслуговування: 22 місця бізнес-класу і 232 місця в економкласі.

Схема розташування місць для перельоту
Схема розташування крісел економ-класу 3 + 3 + 3 із кроком від 30 до 31 дюйма.
Пасажири бізнес класу мають вільний доступ до проходу, що забезпечується схемою розташування крісел 1 + 2 + 1.
Крісла розкладаються у повноцінне горизонтальне ліжко із довжиною спального місця близько 2 метрів.
Для пасажирів бізнес-класу авіакомпанія пропонує:
- дизайнерські спальні набори,
- косметичні набори для подорожі від BRICS,
- спеціально розроблену одяг для сну від the White Company.

Дизайн салону
Дизайн салону з арочною стелею, поглиблені верхні багажні полиці, які забезпечують досить місця для розміщення ручної поклажі, створюють відчуття простору.
Великі ілюмінатори дають можливість насолоджуватися вражаючими видами усім пасажирам, а також забезпечують досить природного світла. Електронне регулювання ступеня затемнення і світлодіодне освітлення повного спектра створять настрій і допоможуть пристосуватися до зміни часових поясів.
Читайте також: З України запускають авіарейси на острови Греції
Підтримка в салоні літака тиску, характерного для низької висоти і рівня вологості повітря забезпечить переліт без відчуття втоми.

Смарт-датчики технології плавного перельоту Smoother Ride визначають турбулентність і автоматично налаштовують регулювання поверхонь, що також підвищує рівень комфорту під час перельоту.
Крім того, Boeing 787 оснащені інноваційною мультимедійною системою розваг із сенсорним екраном і зручним доступом до понад 4000 опцій розваг і системою Oryx One Communications із можливістю використання мобільного зв’язку та Wi-Fi на борту.
Довідка
Boeing 787 Dreamliner ще називають «Лайнером мрії» – це широкофюзеляжний двомоторний реактивний пасажирський літак, що розробляється американською компанією Boeing, перший повністю новий літак Boeing після випуску Boeing 777 в 1995 році.
Читайте також: Лоукостер SkyUp відновить два внутрішні рейси в Україні
Місткість салону лайнера становить 210–330 людей залежно від модифікації. Максимальна дальність польоту літака становить 14,2 тис. км. Особливість лайнера – економічність і екологічність.
«Лайнер мрії» повинен витрачати на 20% менше пального під час дальніх перельотів.
Нагадаємо, українська авіакомпанія планує відкрити цього року понад 30 нових рейсів.
Суспільство

У ТРЦ River Mall проведуть фестиваль з прилаштування котів AdoptMe Days. Десяток притулків у форматі Only Cats передадуть вакцинованих, чипованих та оброблених тваринок. Чотирилапих безкоштовно віддаватимуть у люблячі родини.
Про це повідомили організатори фестивалю Gostomel Shelter та Pethouse.
Не тільки котики, а й подарунки
«Пухнасті, плямисті, грайливі та сонні, маленькі та великі – усі ці котики 13 квітня чекатимуть своїх петбатьків на фестивалі адопції звірят AdoptMe Days», — розповідають у анонсі.
Організатори фестивалю підготували консультації ветлікарів та поради з адаптації для майбутніх родин котиків. Також на учасників чекають партнерські подарунки — набори звірячого щастя з кормом, лежаком, іграшками та іншими.

Серед гостей розіграють петбокс зі смаколиками та іграшками. А тих, хто поки не готовий взяти у родину котика, організатори закликають підтримати притулки інформаційно, донатом чи волонтерством. За півтора року існування фестивалю прилаштували понад 1 400 тварин.
Зареєструватися на подію можна за посиланням. Фестиваль відбудеться з 13:00 до 19:00 за адресою Дніпровська набережна, 12.
Читайте також: Кіт Степан приєднався до ФК «Шахтар» та розігрує призи на збір для Третьої штурмової бригади
Про організаторів
Pethouse — найбільший інтернет-магазин зоотоварів в Україні, з асортиментом понад 10 000 товарів. Компанія входить до ТОП-15 e-commerce магазинів країни за версією журналу Forbes. З 2010 року Pethouse щодня примножує звіряче щастя, розвиваючи культуру відповідального петбатьківства. Системно підтримує притулки, ініціює соціальні кампанії як-от AdoptMe Days та просуває адопцію тварин в Україні.
Gostomel Shelter – приватний притулок у Київській області, мета якого побудувати культуру спілкування між тваринами та людьми. Шелтер руйнує стереотипи про притулки та опікується понад 700 звірятами.

Нагадуємо, що для близьких ветеранів і ветеранок організували зустріч про силу підтримки.
Фото: з архіву минулих фестивалів AdoptMe Days
Суспільство

У своєму інстаграм Франк Вільде опублікував селфі з картиною Маргарити Половінко, яку вона писала кров’ю. Українська художниця загинула 5 квітня.
Про це сповістили у Другому механізованому батальйоні 3 ОШБР, де служила Маргарита.
У своєму дописі Франк Вільде додав цитату Маргарити, якою вона описувала власну картину:
«Я намалювала дівчину, яка, мов ангел, летить над будинками. Дівчина літає над цією гидотою світу. Перше моє сприйняття росіян було таким, що вони — монстри, які прийшли битися з людьми»

Читайте також: «Символ гордості»: 13-річний каратист відмовився від спільного фото з росіянином на п’єдесталі (ВІДЕО)
Про мисткиню
Маргарита Половінко — українська художниця, фельдшерка і волонтерка. Вона загинула на війні 5 квітня у 31 рік. Маргарита служила у 3-й окремій десантно-штурмовій бригаді Збройних Сил України. У 2024 році Маргарита Половінко зголосилася допомагати в евакуації поранених бійців, керуючи евакуаційним транспортом у першій ланці ланцюга евакуації. Згодом увійшла до 2-го механізованого батальйону 3-ї окремої десантно-штурмової бригади.

У інтерв’ю для «Суспільного» Половінко розповідала, що почала багато малювати на початку повномасштабного вторгнення, коли побачила перші новини про загибель дітей в Ірпені.
11 квітня Маргариту поховають у рідному Кривому Розі на Алеї Слави центрального кладовища.
Нагадуємо, що на Донеччині розробили 3D-модель стели з підписами, які в 2024 зафарбували.
Фото: інстаграм Франка Вільде
Суспільство

Керівниця ГО «Моє місто» Вікторія Зацнова представила український досвід краудфандингу на міжнародній програмі Voices United у Стокгольмі. Програму організував Шведський інститут, щоб зібрати українські та шведські організації для обміну досвідом і пошуку спільних рішень.
Про це повідомляють в громадській організації.
Краудфандинг в Україні та за кордоном
Український досвід краудфандингу викликав у шведських партнерів особливий інтерес, адже в нашій країні спільнокошт став відповіддю на виклики воєнного часу. У Швеції громадське фінансування використовують переважно для підтримки стартапів і творчих ідей.
Під час проєкту Вікторія провела тренінг про те, як українці використовують краудфандинг для вирішення нагальних потреб — від допомоги ВПО до відновлення інфраструктури.
Читайте також: «Тримаюся далі»: як багатодітна мама з Києва передала 240 тонн допомоги за рік

Іноземці приїздитимуть переймати досвід
На зустрічі зі шведськими організаціями українка познайомилася з роботою ForumCiv (розвиток громадянського суспільства у 70 країнах світу), The Independent Living Institute (підтримка людей з інвалідністю) та Reach for Change (підтримка соціальних підприємців).
«Цей нетворкінг показав мені перспективу для українських організацій виходити на міжнародний рівень, організовувати спільні освітні програми для організацій-початківців та розвивати обміни між країнами. Ми вже бачимо можливість створення проєктів, у межах яких українці їздитимуть за кордон вивчати, як там працює громадський сектор, а іноземці приїздитимуть до нас переймати наш досвід та волонтерити», — каже Вікторія Зацнова.
Український громадський сектор вміє діяти швидко: мобілізувати ресурси, адаптуватися до змін і будувати довіру з людьми. Цей досвід може бути цінним для міжнародної спільноти. А от у західних партнерів ми можемо вчитися системності: сталого управління, планування наперед і міжнародних стандартів прозорості.


Про «Моє місто»
«Моє місто» — це громадська організація, що надає можливості для реалізації суспільно корисних ініціатив через краудфандинг і навчання.
Організація вже понад 10 років розвиває культуру краудфандингу в Україні, допомагаючи соціальним ініціативам збирати кошти на важливі зміни.
Нагадаємо, бойова медикиня Олена Риж розповіла у «Збірному подкасті» про донати і дії, що під силу кожному
Фото: «Моє місто»