

Суспільство
В українському виші розроблятимуть ліки від раку
На базі Вінницького медуніверситету відкриють науково-дослідний центр, де розроблятимуть ліки від раку. Він запрацює вже цього року, повідомляє “День”.
Як зазначається, корейська біотехнічна компанія Well Marker Bio Co, Вінницький національний медичний університет імені Пирогова та Подільський центр онкології уклали меморандум про співпрацю, одним із пунктів якого є створення спільного науково-дослідного центру на базі медзакладу. У ньому проводитимуть експерименти з тваринними моделями та біоматеріалами, які уражені онкопухлинами з метою пошуку ліків від раку.
Медичний хаб Європи
Працюватимуть у новому закладі вітчизняні науковці, але за корейськими технологіями. На думку Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Корея в Україні Лі Янг-Гу, новий центр має всі шанси стати інноваційним медичним хабом Європи.
Читайте також: Українські лікарі створили унікальний прилад для дистанційного лікування
“Вінниця знайшла гарних партнерів для співпраці. Це і професіонали медичної галузі, і потенційні інвестори, які представляють глобальний інвестиційний фонд Кореї. Тому я впевнений, що у цього проекту хороше майбутнє. І Україна як країна великих можливостей, а Вінниця як приклад успішних ініціатив – мають усі шанси стати медичним хабом для Європи та країн Близького Сходу”, – зазначив Посол Республіки Корея.
Робота з компанією Well Marker Bio Co, яка має потужний потенціал, дасть можливість підняти рівень наукових досліджень і досягти кінцевого результату, вийти на препарати, які допоможуть в майбутньому людству. Центр дозволить здійснити прорив у таких напрямках, як онкологія, імунологія, цитологія, гістологія тощо.
Лабораторії є, шукають кадри
Для нового закладу вже виділені навчальні площі, які практично готові для того, щоб розгорнути суперпотужні лабораторії. Обладнання та необхідні реагенти для проведення експериментів закладу надаватиме корейська сторона. Центр буде спрямований на розвиток біотехнологій і матиме місію – рятувати людей від раку.
Читайте також: У Вінниці з’явився перший в країні робот-хірург
“Під центр ми віддаємо найкращі лабораторії, які мають міжнародні сертифікати. Зараз займаємося підбором кадрів, які будуть працювати у новому закладі”, – розповідає ректор Вінницького національного медичного університету імені Пирогова, академік Василь Мороз.
Від підписання меморандуму до відкриття науково-дослідного центру має минути не більше півроку, обіцяють підписанти. На повну потужність новий заклад запрацює вже до кінця поточного року.
Суспільство

У ТРЦ River Mall проведуть безкоштовний фестиваль прилаштування котів AdoptMe Days. Десяток притулків у форматі Only Cats передадуть вакцинованих, чипованих та оброблених тваринок. Чотирилапих безкоштовно віддаватимуть у люблячі родини.
Про це повідомили організатори фестивалю Gostomel Shelter та Pethouse.
Не тільки котики, а й подарунки
«Пухнасті, плямисті, грайливі та сонні, маленькі та великі – усі ці котики 13 квітня чекатимуть своїх петбатьків на фестивалі адопції звірят AdoptMe Days», — розповідають у анонсі.

Організатори фестивалю Gostomel Shelter та Pethouse підготували для консультації ветлікарів, поради з адаптації для майбутніх родин котиків. Також на учасників чекають партнерські подарунки — набори звірячого щастя з кормом, лежаком, іграшками та іншими.
Серед гостей розіграють петбокс зі смаколиками та іграшками. А тих, хто поки не готовий взяти у родину котика, організатори закликають підтриматипритулки інформаційно, донатом чи волонтерством. За півтора року існування фестивалю організатори прилаштували понад 1 400 тварин.
Зареєструватися на подію можна за посиланням. Фестиваль відбудеться з 13:00 до 19:00 за адресою Дніпровська набережна, 12.
Читайте також: Кіт Степан приєднався до ФК «Шахтар» та розігрує призи на збір для Третьої штурмової бригади
Про організаторів
Pethouse — найбільший інтернет-магазин зоотоварів в Україні, з асортиментом понад 10 000 товарів. Компанія входить до ТОП-15 e-commerce магазинів країни за версією журналу Forbes. З 2010 року Pethouse щодня примножує звіряче щастя, розвиваючи культуру відповідального петбатьківства. Системно підтримує притулки, ініціює соціальні кампанії як-от AdoptMe Days та просуває адопцію тварин в Україні.
Gostomel Shelter – приватний притулок у Київській області, мета якого побудувати культуру спілкування між тваринами та людьми. Шелтер руйнує стереотипи про притулки та опікується понад 700 звірятами.

Нагадуємо, що для близьких ветеранів і ветеранок організували зустріч про силу підтримки.
Фото: з архіву минулих фестивалів AdoptMe Days
Суспільство

У своєму інстаграм Франк Вільде опублікував селфі з картиною Маргарити Половінко, яку вона писала кров’ю. Українська художниця загинула 5 квітня.
Про це сповістили у Другому механізованому батальйоні 3 ОШБР, де служила Маргарита.
У своєму дописі Франк Вільде додав цитату Маргарити, якою вона описувала власну картину:
«Я намалювала дівчину, яка, мов ангел, летить над будинками. Дівчина літає над цією гидотою світу. Перше моє сприйняття росіян було таким, що вони — монстри, які прийшли битися з людьми»

Читайте також: «Символ гордості»: 13-річний каратист відмовився від спільного фото з росіянином на п’єдесталі (ВІДЕО)
Про мисткиню
Маргарита Половінко — українська художниця, фельдшерка і волонтерка. Вона загинула на війні 5 квітня у 31 рік. Маргарита служила у 3-й окремій десантно-штурмовій бригаді Збройних Сил України. У 2024 році Маргарита Половінко зголосилася допомагати в евакуації поранених бійців, керуючи евакуаційним транспортом у першій ланці ланцюга евакуації. Згодом увійшла до 2-го механізованого батальйону 3-ї окремої десантно-штурмової бригади.

У інтерв’ю для «Суспільного» Половінко розповідала, що почала багато малювати на початку повномасштабного вторгнення, коли побачила перші новини про загибель дітей в Ірпені.
11 квітня Маргариту поховають у рідному Кривому Розі на Алеї Слави центрального кладовища.
Нагадуємо, що на Донеччині розробили 3D-модель стели з підписами, які в 2024 зафарбували.
Фото: інстаграм Франка Вільде
Суспільство

Керівниця ГО «Моє місто» Вікторія Зацнова представила український досвід краудфандингу на міжнародній програмі Voices United у Стокгольмі. Програму організував Шведський інститут, щоб зібрати українські та шведські організації для обміну досвідом і пошуку спільних рішень.
Про це повідомляють в громадській організації.
Краудфандинг в Україні та за кордоном
Український досвід краудфандингу викликав у шведських партнерів особливий інтерес, адже в нашій країні спільнокошт став відповіддю на виклики воєнного часу. У Швеції громадське фінансування використовують переважно для підтримки стартапів і творчих ідей.
Під час проєкту Вікторія провела тренінг про те, як українці використовують краудфандинг для вирішення нагальних потреб — від допомоги ВПО до відновлення інфраструктури.
Читайте також: «Тримаюся далі»: як багатодітна мама з Києва передала 240 тонн допомоги за рік

Іноземці приїздитимуть переймати досвід
На зустрічі зі шведськими організаціями українка познайомилася з роботою ForumCiv (розвиток громадянського суспільства у 70 країнах світу), The Independent Living Institute (підтримка людей з інвалідністю) та Reach for Change (підтримка соціальних підприємців).
«Цей нетворкінг показав мені перспективу для українських організацій виходити на міжнародний рівень, організовувати спільні освітні програми для організацій-початківців та розвивати обміни між країнами. Ми вже бачимо можливість створення проєктів, у межах яких українці їздитимуть за кордон вивчати, як там працює громадський сектор, а іноземці приїздитимуть до нас переймати наш досвід та волонтерити», — каже Вікторія Зацнова.
Український громадський сектор вміє діяти швидко: мобілізувати ресурси, адаптуватися до змін і будувати довіру з людьми. Цей досвід може бути цінним для міжнародної спільноти. А от у західних партнерів ми можемо вчитися системності: сталого управління, планування наперед і міжнародних стандартів прозорості.


Про «Моє місто»
«Моє місто» — це громадська організація, що надає можливості для реалізації суспільно корисних ініціатив через краудфандинг і навчання.
Організація вже понад 10 років розвиває культуру краудфандингу в Україні, допомагаючи соціальним ініціативам збирати кошти на важливі зміни.
Нагадаємо, бойова медикиня Олена Риж розповіла у «Збірному подкасті» про донати і дії, що під силу кожному
Фото: «Моє місто»