

Суспільство
В українські дороги планують вкласти 15 млрд грн
Вінниччина за три роки планує вкласти у дороги 15 мільярдів гривень. Про це на презентації пріоритетів регіонального розвитку регіону на найближчі три роки повідомив голова Вінницької ОДА, передає Укрінформ.
За його словами, наступного року в регіоні розпочнуться масштабні середні ремонти доріг загального користування в напрямку смт Шпиків, Крижопіль та Тростянець.
“Протягом 3 років ми розраховуємо залучити близько 15 млрд грн у будівництво доріг. Нагадаю, їх протяжність в регіоні – близько 9 тисяч кілометрів. Насамперед йдеться про перспективу завершення у цьому році комплексу робіт по міжнародній трасі М-12 з виходом на Черкаську область. Також ми розпочинаємо комплексні ремонти траси М-21 в напрямку Могилева-Подільського», – зазначає чиновник.
Читайте також: ЄС дає 20 млн євро на об’їзну дорогу біля Тернополя
Згідно з даними Служби автомобільних доріг у Вінницькій області, у 2018 році масштабні роботи з поточного середнього ремонту проводились на двох головних міжнародних трасах, відновлено 97 км доріг державного значення за 2,2 млрд грн. У 2019 році на ремонт доріг загального користування державного значення (2000 км) заплановане фінансування в розмірі 2,8 млрд грн. З них на поточний середній ремонт буде спрямовано 2,5 млрд грн та 228 млн грн – на експлуатаційне утримання.
В поточному році ремонти проводитимуться за «маршрутним» принципом. Заплановано ремонт трьох ділянок сумарною протяжністю 13,3 км на а/д М-21 Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський і 72 км траси дорога М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка.
Читайте також: Дніпро і Запоріжжя поєднала ідеальна дорога європейського зразка
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ