Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

В Україні заснували видавництво «Адаптації», що випускатиме книги про війну

Опубліковано

Провідною темою у книгах нового видавництва стане війна. В «Адаптаціях» друкуватимуть романи, мемуари військових та рефлексії цивільних.

Про це повідомив головний редактор видавництва Сергій Манірко для «Читомо».

Ідея створення проєкту

Видавництво започаткували для того, аби популяризувати воєнну літературу й відкрити нових авторів для широкої читацької авдиторії.

«Нині ми спостерігаємо трохи сумну тенденцію з тим, що творів про війну, власне, в Україні достатньо, але дуже мало бестселерів у класичному розумінні, які б виходили за кордоном. Ми сподіваємося видати ті романи, які стануть найпродаванішими в Європі чи Америці та які колись стануть основною для екранізацій», — розказав Сергій Манірко.

Назва видавництва означає пристосування людей до реалій сьогодення. Як зазначив редактор, життя кожного українця безповоротно змінилося, і люди адаптувалися до нових умов. Так само змінилася й література.

Фото: сайт «Читомо»

Читайте також: 10 книжкових новинок лютого: знайома класика та нові імена

Перші видання

Наразі видавці співпрацюють з п’ятьма письменниками, серед яких двоє служать у ЗСУ. Одним із перших видань стане новий роман Дмитра Бєлова «Маленький диктатор». Це гостра сатира на події в росії.

Також в «Адаптаціях» вже редагують текст мемуарів військового з Третьої окремої штурмової бригади. Цю книгу планують видати книжку до літа 2025 року.

Після публікації перших книг видавництво влаштовуватиме промотури та зустрічі з письменниками. Разом із цим головний редактор зазначив, що «Адаптації» долучатимуться до книжкових фестивалів.

У видавництві вказали, що необхідно давати можливість людям висловити свої переживання щодо війни:

«Ми вважаємо, що під час війни українцям необхідно писати. Ми живемо зараз, і якщо є, що сказати, — потрібно говорити. Особливо військовим», — сказав Манірко.

Нагадаємо, що «Книжковий Арсенал» оголосив дату проведення фестивалю у Києві.

Фото обкладинки: Freepik

Культура

Анімація «Я померла в Ірпені» перемогла на міжнародному фестивалі короткого метру у Франції

Опубліковано

Фільм української режисерки Анастасії Фалілеєвої переміг у номінації «Найкраща міжнародна анімація» на Міжнародному фестивалі короткометражного кіно у французькому Клермон-Феррані.

Фільм вказали у списку переможців фестивалю.

Про що стрічка

Фільм «Я померла в Ірпені» — документальна анімація, в якій Фалілеєва показує власний досвід. У день повномасштабного вторгнення режисерка поїхала в Ірпінь із хлопцем, щоб бути разом із його батьками. 

«Мені важко згадати хронологію тих днів, моя свідомість блокує і мінімізує всі спогади, стирає їх, але єдине, що я знаю напевно, це те, що з кожним днем ​​все стрімко ставало гірше», — ділиться режисерка в описі до трейлеру анімації. 

Читайте також: Документальний фільм «Порцелянова війна» здобув премію Гільдії режисерів США (ВІДЕО)

Фільм «Я померла в Ірпені» не вперше отримує міжнародні відзнаки. Анімація брала участь в анімаційному фестивалі в Ансі (Annecy International Animation Film Festival, Франція). Тоді в інстаграмі режисерка прокоментувала: «Я стала першою українкою з фільмом українського виробництва, а першим українцем був Микита Лиськов, в конкурсі Ансі. І я присвячую це всім жінкам, що пережили емоційне і сексуальне насильство».

Також анімація перемогла на Корейському фестивалі Bucheon International Animation Festival, після чого фільм кваліфікували на Оскар 2026.

В Україні стрічка здобула гран-прі фестивалю анімації LINOLEUM, Kyiv international short film festival (KISFF) та нагороду національної премії кінокритиків «Кіноколо 2024».

Міжнародний фестиваль короткометражного кіно у Клермон-Феррані — один із найпрестижніших кінофестивалів короткометражного кіно у світі та найбільший ринок короткого метру. За кількістю глядачів посідає друге місце після Каннського у Франції. Уперше Україну представили на фестивалі в 2017 році. 

Нагадуємо,що українка Таню Муіньо здобула японську премію MTV за кліп для Леді Гаги (ВІДЕО).

Фото: скриншоти з анімації «Я померла в Ірпені»

Читати далі

Культура

Документальний фільм «Порцелянова війна» здобув премію Гільдії режисерів США (ВІДЕО)

Опубліковано

Нагородою відзначили режисерів стрічки «Порцелянова війна» Брендана Белломо та Славу Леонтьєва у номінації «Найкращий режисер документального кіно».

Про це повідомили у Гільдії режисерів США.

«Це неймовірне визнання могло відбутися лише завдяки самовідданій підтримці героїчних українців, що уможливили створення фільму. Уклінно дякуємо вам, друзі!» — написав Слава Леонтьєв.

Стрічка змагатиметься також і за «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм». Церемонія нагородження відбудеться 2 березня.

Про що фільм

Стрічка розкриває історію трьох українських митців: Славу Леонтьєва, його дружину Аню Стасенко та їхнього друга Андрія Стефанова. Після повномасштабного вторгнення вони залишилися в Харкові, що з перших днів опинився під невпинними ракетними ударами росіян.

У цих умовах митці створюють порцелянові вироби та оздоблюють ними зруйновані будівлі.

Читайте також: «Це одна з найкращих пісень Євробачення-2025»: як іноземці реагують на переможців українського нацвідбору

Відео: ютуб-канал Picturehouse

Нагадаємо, що українка Таню Муіньо здобула японську премію MTV за кліп для Леді Гаги (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка DGA

Читати далі

Культура

«Це одна з найкращих пісень Євробачення-2025»: як іноземці реагують на переможців українського нацвідбору

Опубліковано

8 лютого в прямому етері на «Суспільне Культура» серед 10 учасників нацвідбору обрали переможця. Ним став гурт Ziferblat з піснею «Bird of Pray». Хлопці отримали високу оцінку від суддів та глядачів у голосуванні, в якому взяли участь понад 362 тисячі українців. Ось яку реакцію викликав виступ гурту в іноземних блогерів. 

«Змушує мене почуватися, наче я в раю»

Блогер іспанського походження Педро Рівас регулярно випускає відео на тему Євробачення — вже кілька років він знімає реакції на номери, що представлятимуть свої країни на конкурсі. Крім того, Рівас часто записує кавери під гітару на популярні пісні, а себе іронічно називає shower singer — «співаком у душі».

Одразу після українського нацвідбору блогер записав огляд на пісню «Bird of Pray». Почувши перші ноти бек-вокалу, Педро коментує: «Спів цієї дівчини бездоганний, а інструменти чудові». Він вдруге переглядає заспів з етномотивом і пояснює: «Це змушує почуватися, наче я в раю. Чесно, я не жартую — я хочу прослухати це ще раз. Було дійсно круто!». 

Також Рівас відзначає, що частини тексту українською в пісні йому подобаються найбільше. Педро говорить, що переслухає всі композиції гурту. У людей, які розуміють українську, блогер просить пояснити меседж пісні в коментарях, бо переконаний, що в ній є важливі слова про війну. 

«Королева Євробачення»

Сін Дунан — британець, що переїхав до Австралії. Його контент повністю націлений на Євробачення — вже третій рік блогер вибірково робить огляди на виступи учасників з різних країн. Сін називає Україну «королевою» конкурсу та згадує, що минулого року виступ Alyona Alyona та Jerry Heil його просто нокаутував. 

Переслухавши кілька тижнів тому пісні учасників українського нацвідбору, Сін відзначив Ziferblat як одного зі своїх фаворитів. Уже після перемоги гурту блогер переглянув номер, під час якого дивувався якості живого звуку та підспівував учасникам: 

«Ця пісня поєднує якісь магічні елементи, яких я не можу точно визначити. Це не те, що я слухаю зазвичай, але воно подіяло на мене».

«Пісня для великої сцени»

Рой — голландець, який пʼять років веде свій ютуб-канал про Євробачення та є активним учасником ком’юніті ESC Unitedнайбільшої онлайн-спільноти шанувальників пісенного конкурсу. Пісня «Bird of Pray», за його відчуттями, створена для великої сцени:

«Для мене найбільшим тестом було те, як вони звучатимуть наживо, і це було неймовірно. Так, може бути навіть краще — брехати не буду. Але ж зараз ці хлопці в руках української делегації, а ми з вами знаємо, якими вони можуть бути вправними на сцені — згадайте виступ України в Ліверпулі».

«Ви не зможете розслабитися чи занудьгувати»

Марія з каналу норвезьких оглядачів Євробачення також згадує виступ України з піснею Teresa & Maria і каже, що тепер їй цікаво побачити цьогорічних представників. Жінці дуже сподобалися кольори костюмів гурту та мотиви композиції:

«Гадаю, це одна з найкращих пісень Євробачення-2025 — так виконана, що на це цікаво дивитися. Мелодійно тут є на що звернути увагу. Ви не зможете розслабитися чи занудьгувати, а це справді добре для пісні на шоу».

«Мені подобається, що вони ризикують»

Макс — учасник дитячого Євробачення від Франції, на якому п’ять років тому посів третє місце. Зараз юнак мріє про участь у конкурсі вже в дорослому віці та активно знімає огляди на виступи. Макс не очікував на перемогу Ziferblat у нацвідборі й дещо розкритикував декорації та костюми учасників. Попри це, він сказав, що обожнює такий тип попмузики, та назвав голос соліста прекрасним, а обличчя — ангельським.

«Це більше нагадує британську дружню радіопісню, які я обожнюю. Це змінює тип пісень, які вони [українці] зазвичай посилали на конкурс. Мені подобається, що вони ризикують. Дивовижні рейтинги кожного року в України».

«Номер отримав найбільше голосів від публіки, і я розумію, чому»

Алекс подорожує, записує акустичні треки та щороку знімає огляди на пісні Євробачення. Не оминуло це й гурт Ziferblat, бо на їхню пісню хлопець заспівав кавер під гітару. 

У своєму огляді «Bird of Pray», вражений високою якістю виконання, Алекс говорить: «Чудова постановка і кольори, а соліст, на мою думку, має недооцінений шикарний голос… Номер отримав найбільше голосів від публіки, і я розумію, чому».

Алекс додає, що це в хорошому сенсі неочікуваний вибір пісні, і впевнений, що глядачі Євробачення точно будуть казати: «О Боже, це що виступ України?».

Фото обкладинки: Анастасія Мантач для «Суспільне Мовлення»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство7 години тому

«У нього така старість, якої хотілося б і мені». Це дідусь із Тернопільщини, що почав власну справу після 70

У свої 73 Ярослав Мельничук не любить сидіти на місці: він опанував смартфон, допомагає онучці...

Військо3 дні тому

Готові досягати вершин навіть після поранень: це українські військові, які зійшли на Кіліманджаро

Четверо українських військових з протезами нижніх кінцівок і військова, яка пережила важкі бойові поранення, здійснили...

Економіка і бізнес5 днів тому

Ремонтував техніку знайомому, а потім співпрацював із «Запоріжсталлю»: історія успіху підприємців із Сум

Випускники інженерного факультету Сумського державного університету Віталій Липовий і Дмитро Казнієнко успішно розвивають власні підприємства:...

Культура6 днів тому

Чи пробували купити книгу наосліп? Ці дівчата зробили бізнес на таємних обкладинках

«Детектив, у якому все одразу очевидно, а потім не зрозуміло, що в біса відбувається» або...