Суспільство
В Україні стартувала кампанія проти кібербулінгу: як долучитися
Найбільший міжнародний фестиваль документального кіно в Україні Docudays UA започаткував Кампанію проти кібербулінгу, щоб привернути увагу до проблеми ще більшої кількості освітян, батьків та дітей.
До Кампанії проти кібербулінгу приєдналися телеведуча Марічка Падалко, фронтвумен The HARDKISS Юлія Саніна та освітянин Ігор Хворостяний, інформує Громадський простір.
Що кажуть учасники Кампанії
Ведуча телеканалу 1+1, мама трьох дітей, людина, яка пробігла вже не один марафон і підкорила Босфор – Марічка Падалко взяла участь у старті DOCU/ТИЖНЯ проти булінгу та завітала у столичний Технічний ліцей, де разом із 11-класниками подивилася та обговорила фільм «Булер» американського режисера Лі Гірша.
Гурт The HARDKISS має армію шанувальників в Україні і за кордоном, мільйонні перегляди кліпів в YouTube та збирає стадіони. Фронтвумен гурту Юлія Саніна з власного досвіду знає, як батьківство змінює. Вона хоче, щоб діти могли протистояти агресії психологічно, а батьки знали, як юридично можна захистити свою малечу.
«Коли ти мама – пріоритетними стають щастя та безпека власної дитини. Тоді ти починаєш замислюватися над проблемами, з якими може стикнутися дитина. Кібербулінг – одна з них. Важливо пояснити дитині, що не слід сприймати близько до серця коментарі в інтернеті, мало хто наважиться повторити цю маячню в обличчя. Якщо ж агресія стає серйознішою, дитина повинна знати, що є прихисток, де її зрозуміють та допоможуть», – впевнена Юлія Саніна.
Читайте також: Кампанія «Твій сімейний лікар» відучатиме українців від самолікування
Ігор Хворостяний – «Тато року – 2019» (премія видання 4-MAMA), радник із питань мови проєкту «Навчаємось разом», автор онлайн-курсів «Лайфхаки з української мови та літератури». Ігор долучився до Кампанії, бо прагне, щоб світ довкола був творчим простором для дітей, а не домінуванням одного над іншим.
«У мене були випадки дитячих сліз через цькування, страх, сором, загрози психологічному здоров’ю дітей (і – буквально – життю) через матеріали в Інтернеті. Хай як не банально це звучатиме, але я не хочу, щоб діти плакали й боялися», – Ігор Хворостяний вірить, що разом можна змінити світ, у якому живемо, на краще.
Приєднуйтеся до Кампанії проти кібербулінгу ТУТ.
Що таке кібербулінг?
Кібербулінг — це знущання, приниження, агресивні напади, які здійснюють за допомогою різних гаджетів (зокрема телефонів), з використанням інтернету, будь-яких електронних (цифрових) технологій.
За даними дослідження, проведеного дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у 2018 році, серед 10–17-річних українців кожен п’ятий підліток визнає себе жертвою онлайн-знущань.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі