

Суспільство
В Україні запустили навчальну програму для волонтерів з окупованих та прифронтових міст
Українська Волонтерська Служба запустила проєкт «Близькі» – безкоштовну програму навчання для волонтерів, які працюють у тимчасово окупованих та прифронтових регіонах.
Про це команда УВС розповіла ШоТам.
У межах проєкту волонтери з 8 областей України можуть безкоштовно:
- пройти навчальну програму з волонтерського менеджменту, комунікацій та фандрайзингу, а після успішного завершення – отримати стипендію;
- отримати юридичну консультацію від волонтерів ЮрШтабу;
- отримати психологічну підтримку.
Також команда Української Волонтерської Служби планує запустити онлайн-курс з безпеки для волонтерів та організувати Volunteer Retreat. Наразі ці проєкти ще в роботі, про старт УВС повідомить на своїх сторінках у соціальних мережах.
Читайте також: Донати на ЗСУ не роблять вас волонтером. Але цього можна навчитися. Дорожня карта від Української Волонтерської Служби
Географія проєкту охоплює тимчасово окуповані, деокуповані та прифронтові регіони:
- Київщина;
- Чернігівщина;
- Сумщина;
- Харківщина;
- Дніпропетровщина;
- Запоріжжя;
- Херсонщина;
- Одещина.
«Насправді є багато волонтерів, які проживають у центральних та західних областях України і при цьому організовують допомогу на прифронтові та тимчасово окуповані території. Ми закликаємо кожну і кожного подаватися на навчальну програму, адже це можливість отримати практичні знання, необхідні у волонтерстві, та фінансову підтримку», – зазначає керівниця УВС Анна Бондаренко.
Як взяти участь
Аби потрапити на безкоштовне навчання від УВС, необхідно заповнили онлайн-форму за цим посиланням. Насамперед організатори шукають волонтерів та волонтерок, які надають допомогу в прифронтових й тимчасово окупованих містах України.
Якщо ви потребуєте юридичної консультації від команди УВС, надішліть свій запит у телеграмі. Для того, аби отримати безкоштовну психологічну підтримку, залиште заявку тут.
Про УВС
Українська Волонтерська Служба – громадська організація, яка з 2017 року розвиває культуру волонтерства в Україні. З 24 лютого 2022 року організація обʼєднала понад 200 000 волонтерів по всій країні, допомогла понад 50 000 людей на гарячій лінії, зібрала та інвестувала в адресну допомогу понад 2 500 000 грн.
Нагадаємо, у Донецькому обласному дитячо-молодіжному центрі, що переїхав до Вінниці, стартує проєкт «Школа волонтерства: Технологія добра» для молоді віком від 14 до 18 років.
Крім того, черкаські айтівці розробили ВолонтерВантаж Бот, завдяки якому волонтери можуть шукати водіїв для доставки гуманітарних вантажів як в Україні, так і за кордоном.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство

На місці ракетного обстрілу в Києві, який стався 17 червня, рятувальники й комунальники виявили живого котика, який провів кілька днів під уламками.
Про це повідомили в «ДТЕК Київські електромережі».
Тварину помітили рятувальники серед зруйнованого фасаду — вона була в кутку, обгоріла й мала ознаки сильного стресу. Кішка змогла вибратися з-під завалів і втекла до найближчих руїн. Ймовірно, у неї пошкоджений хвіст, проте лапи та основні життєві функції у нормі.
Читайте також: Хочете допомогти, але не можете взяти додому? Ось як підтримати хвостиків у притулках
Рятувальники спробували напоїти й оглянути котика, але він не дозволив наблизитися — тварина втекла в сторону вулиці.
Пізніше Анна Герез в інстаграмі повідомила, що цю кішку вже знайшли та допомагають їй.

Нагадаємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «ДТЕК Київські електромережі»
Суспільство

20 червня 2025 року відбувся черговий етап великого обміну військовополоненими. Згідно зі Стамбульськими домовленостями, Україна повернула з російського полону ще одну групу захисників, які мають важкі поранення або тяжкі хронічні захворювання.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
До України повернулися військовослужбовці Збройних сил, зокрема представники Військово-морських сил, Сухопутних військ, Територіальної оборони, Десантно-штурмових військ, Сил безпілотних систем, а також Державної прикордонної служби та Національної гвардії. Усі звільнені — солдати або сержанти.
Серед повернутих є захисники Маріуполя, які перебували в полоні з 2022 року. Багато з них мають важкі медичні діагнози, зокрема епілепсію, гіпертонію, ішемічну хворобу серця, ураження опорно-рухового апарату, проблеми із зором, грижі та хронічні захворювання органів травлення. У багатьох спостерігається значна втрата ваги.
Читайте також: «Україна — мій вибір». Це біженці, які знайшли прихисток в нашій країні
Після повернення звільнені пройдуть медичне обстеження, лікування та реабілітацію. Вони отримають необхідну допомогу, нові документи та компенсацію за весь час перебування у неволі.
У Координаційному штабі зазначили, що обмінний процес ще триває, і найближчим часом плануються нові етапи. Точна кількість звільнених буде оголошена після завершення всіх процедур.





Нагадаємо, що захисник повернувся з полону та дізнався, що в нього народився син (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Коордштабу
Суспільство

У Львові медики реабілітаційного центру UNBROKEN зберегли руку 22-річному захиснику Віталію Кудричу, який дістав важке поранення під час мінометного обстрілу на Курщині. Завдяки п’яти складним операціям хірурги змогли запобігти ампутації, хоча поранення загрожувало втратою кінцівки.
Про це повідомили в центрі.
Історія військового
Бійця із Львівщини евакуювали до стабілізаційного пункту одразу після обстрілу. Потім через Суми та Київ Віталій потрапив до центру UNBROKEN у Львові вже в комі. Після двох місяців непритомності хлопець прийшов до тями. До моменту стабілізації лікарі розпочали реабілітацію — з ним працювали фізичний терапевт і логопед.
На тілі Віталія — тату жінки-воїна з мечем. Саме на нього припала глибока рана. Хірурги виявили значний дефект м’яких тканин, пошкодження артерій, перебиті кістки й сухожилля. Попри ризики, фахівці вирішили рятувати кінцівку: укоротили руку, щоб наблизити вцілілі частини кісток, заклали цементний спейсер з антибіотиком та провели пересадку шкіри з ділянки стегна.
Читайте також: «Люди, я бачу»: захисник поділився успіхом після операції (ВІДЕО)
Наразі стан Віталія стабільний, і медики готуються до наступних етапів — пластики кісткового дефекту та відновлення сухожиль. Попереду ще не менше ніж пів року лікування та реабілітації. У центрі зазначили, що військовий налаштований оптимістично й мріє про подорож Закарпаттям.



Нагадаємо, що у Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення.
Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN