Суспільство
В Україні запустили навчальну програму для волонтерів з окупованих та прифронтових міст
Українська Волонтерська Служба запустила проєкт «Близькі» – безкоштовну програму навчання для волонтерів, які працюють у тимчасово окупованих та прифронтових регіонах.
Про це команда УВС розповіла ШоТам.
У межах проєкту волонтери з 8 областей України можуть безкоштовно:
- пройти навчальну програму з волонтерського менеджменту, комунікацій та фандрайзингу, а після успішного завершення – отримати стипендію;
- отримати юридичну консультацію від волонтерів ЮрШтабу;
- отримати психологічну підтримку.
Також команда Української Волонтерської Служби планує запустити онлайн-курс з безпеки для волонтерів та організувати Volunteer Retreat. Наразі ці проєкти ще в роботі, про старт УВС повідомить на своїх сторінках у соціальних мережах.
Читайте також: Донати на ЗСУ не роблять вас волонтером. Але цього можна навчитися. Дорожня карта від Української Волонтерської Служби
Географія проєкту охоплює тимчасово окуповані, деокуповані та прифронтові регіони:
- Київщина;
- Чернігівщина;
- Сумщина;
- Харківщина;
- Дніпропетровщина;
- Запоріжжя;
- Херсонщина;
- Одещина.
«Насправді є багато волонтерів, які проживають у центральних та західних областях України і при цьому організовують допомогу на прифронтові та тимчасово окуповані території. Ми закликаємо кожну і кожного подаватися на навчальну програму, адже це можливість отримати практичні знання, необхідні у волонтерстві, та фінансову підтримку», – зазначає керівниця УВС Анна Бондаренко.
Як взяти участь
Аби потрапити на безкоштовне навчання від УВС, необхідно заповнили онлайн-форму за цим посиланням. Насамперед організатори шукають волонтерів та волонтерок, які надають допомогу в прифронтових й тимчасово окупованих містах України.
Якщо ви потребуєте юридичної консультації від команди УВС, надішліть свій запит у телеграмі. Для того, аби отримати безкоштовну психологічну підтримку, залиште заявку тут.
Про УВС
Українська Волонтерська Служба – громадська організація, яка з 2017 року розвиває культуру волонтерства в Україні. З 24 лютого 2022 року організація обʼєднала понад 200 000 волонтерів по всій країні, допомогла понад 50 000 людей на гарячій лінії, зібрала та інвестувала в адресну допомогу понад 2 500 000 грн.
Нагадаємо, у Донецькому обласному дитячо-молодіжному центрі, що переїхав до Вінниці, стартує проєкт «Школа волонтерства: Технологія добра» для молоді віком від 14 до 18 років.
Крім того, черкаські айтівці розробили ВолонтерВантаж Бот, завдяки якому волонтери можуть шукати водіїв для доставки гуманітарних вантажів як в Україні, так і за кордоном.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі