Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українські айтівці задонатили 2 млн грн на виробництво дронів-камікадзе для Сил оборони

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Благодійна організація Хвиля’91 та Нацгвардія запустили фабрику з виробництва дронів-камікадзе для українського війська. Проєкт підтримали українські айтівці: група ІТ-компаній Netpeak Group та агентство інтернет-маркетингу Netpeak передали 2 млн грн.

Про це повідомляє медіа ШоТам.

Фабрика з виробництва дронів

Зазначається, що кошти від айтівців спрямували на спеціальний проєкт благодійної організації Хвиля’91 – фабрику з виробництва дронів. У межах цієї ініціативи Хвиля’91 та Нацгвардія створюють FPV-дрони, які мають кращу вантажопідйомність, аніж цивільні аналоги.

«Ми хотіли б, щоб Україна перемогла не лише завдяки підтримці цивілізованого світу, а й за рахунок технологій, інновацій та власних розробок. Україна не має такої кількості ресурсів у вигляді нафти, газу та корисних копалин. У нас немає 140 млн населення, готового виконати злочинний та терористичний наказ. Зате ми маємо кмітливість, одних з найкращих інженерів світу і розробників сучасного софту. І ми повинні перемогти в цій війні за рахунок інновацій. Тому ми вирішили підтримати технологічний та ефективний проєкт розробки українських FPV-дронів», – зазначає засновник групи компаній Netpeak Group Артем Бородатюк.

Перші БПЛА – вже на фронті

Завдяки інвестиціям Netpeak Group, Хвиля’91 змогла масштабувати розробку та виробництво БПЛА, що дало можливість ефективніше допомагати військовим. За словами засновника організації Олександра Яковенка, нині війна переходить з конвенційної у високотехнологічну, а тому в армії зростає потреба в інноваціях.

«Саме тому ми запустили фабрику, де разом з військовими розробляємо й виготовляємо дрони-камікадзе. Наші моделі пройшли тестування, ба більше – вони вже використовуються на фронті. Оскільки пріоритетом благодійного фонду є ефективність, окрім виробництва дронів, ми ще навчаємо управляти ними у школі БПЛА. Пройшовши двотижневий курс, військові успішно застосовують їх у боротьбі з ворогом», – пояснює Олександр Яковенко.

Як зазначив CEO агентства інтернет-маркетингу Netpeak Дмитро Скляр, дрони – це одноразова бойова сила, і ресурс, який необхідно постійно відновлювати. А тому закрити цю потребу може лише безперебійне та системне виробництво.

«Ініціатива Хвиля’91 з дронами є сучасною, інноваційною та ефективною. Вірю, що це має наблизити нашу перемогу над країною-терористом», – додає Дмитро Скляр.

Як допомогти

Якщо ви бажаєте оплатити створення одного дрону-камікадзе, переходьте за цим посиланням. Вартість БПЛА – 9 тисяч гривень.

Крім того, ви можете задонатити будь-яку суму на підтримку проєкту Хвиля’91, переказавши кошти на Монобанк (5375 4114 2328 8633⁣⁣), ПриватБанк (5169 3351 0111 9473⁣⁣) або на банку.

Довідка

Netpeak Group – група ІТ-компаній з фокусом на performance-маркетингу та створенні власних SaaS-платформ, мобільних додатків і нових проєктів у сфері digital.

Нагадаємо, компанія Tonti Laguna, яка є частиною Netpeak Group, запустила перший український ASO-сервіс — Asolytics. З його допомогою можна збільшити видимість мобільних додатків у магазинах та збільшити кількість завантажень.

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.

Суспільство

Німецькі БМП Marder прибули в Україну (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україну прибули німецькі бойові машини піхоти Marder.

Відео з випробування БМП опублікував у твітері міністр оборони України Олексій Резніков.

Він заявив, що Marder — чудовий приклад німецької якості.

«Marder – чудовий приклад німецької якості. Я сам випробував. З нетерпінням чекаємо скорого приручення Леопардів. Мені подобається, як вони ревуть! Був би щасливий, якщо б Анка Фельдгузен (посол Німеччини в Україні – ШоТам)змогла б до мене приєднатися. Зробімо це разом!», — написав він.

Читайте такожКепка окупанта – не експонат ? Ви не тямите в історії. Ось як формують музей війни одеські активісти

Також Олексій Резніков подякував людям Німеччини й міністру оборони ФРН Борису Пісторіусу.

Відзначимо, що Німеччина мала передати 40 бойових машин піхоти Marder.

Про БМП Marder

Marder розроблений у 1966-1969 рр. німецькою фірмою Rheinmetall AG. Машина вкрита бронею товщиною до 45 мм, бойова маса близько 35 тонн. Рухається зі швидкістю до 70 км/год.

БМП здатне перевозити 10 осіб, зокрема 3-х членів екіпажу, двоє з яких (командир та навідник) перебувають у башті, а механік-водій попереду корпусу зліва. БМП озброєна 20-мм гарматою Rh202 та кулеметом, протитанковим комплексом «Мілан» та оптичним прицілом.

Нагадаємо, в Україну прибули перші британські танки Challenger 2.

Раніше ми повідомляли, що Німеччина передала Україні інженерні машини і кулемети для танків Leopard 2.

Фото: tagesschau.de.

Читати далі

Суспільство

В Одесі вперше провели трансплантацію серця

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У ніч на 29 березня в Одеській міській лікарні №10 вперше провели трансплантацію серця.

Про це повідомили у пресслужбі Одеської міської ради.  

Відомо, що операцію здійснювала бригада лікарів з Інституту серця МОЗ України на чолі з кардіохірургом Борисом Тодуровим.

Наголошується, що це надзвичайно складна операція, для якої потрібні досвідчені фахівці найвищого рівня, спеціально обладнана операційна з апаратом штучного кровообігу, а також швидкий підбір реципієнта.

Для проведення основного етапу операції у кардіохірурга є не більш як чотири години. Операція пройшла успішно. Донорське серце отримав чоловік віком 43 роки, який перебував у черзі на пересадку.

Читайте також: «Один тренінг з такмеду не навчить вас рятувати життя. А декілька – можуть», – начмед «Госпітальєрів» Дмитро Андрощук

У міській раді Одеси подякували Борису Тодурову та його команді за оперативне реагування та врятоване життя пацієнта.

«Українські лікарі навіть у складних умовах воєнного стану несуть одужання та порятунок життя», — йдеться у повідомленні.

Борис Тодуров на своїй фейсбук-сторінці опублікував відео, на якому лікар розповідає про родину донора, яка погодилася на пересадку органів.

«Низький уклін родині донора за згоду на пересадку органів – ви врятували три життя!!!», — написав Тодуров.

Про лікарню

Одеська міська клінічна лікарня №10 є багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування та розвивається як кластерний заклад системи спроможних лікарень з надання допомоги пацієнтам, які потребують трансплантації органів. Заклад внесено до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, втілено заходи з організації регулярної трансплантації в складі сумісних мультидисциплінарних команд у співпраці з провідними закладами України.

Нагадаємо, у Житомирі вперше провели операцію з трансплантації серця.

Також в Україні провели третю успішну трансплантацію легень.

Фото: omr.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Запустили проєкт із відновлення популяції фазанів у лісах Буковини (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Буковині запустили експериментальний проєкт із відновлення популяції фазанів у природному середовищі.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Чернівецької обласної ради.

Зазначається, що уперше понад 70 птахів випустили в гірській місцевості на Путильщині – в угіддях Сергіївського лісництва Чернівецької області.

Птахів випустили на висоті понад 1000 метрів над рівнем моря. Цю локацію обрали спеціально, адже там хороша кормова база.

Відомо, що проєкт експериментальний, адже в лісах мешкають хижаки, які можуть загрожувати фазанам: рись, лисиця, вовк, куниця. Однак у природному середовищі надійним укриттям для птахів є чагарники або густа висока трава, де вони можуть сховатися від ворогів.

Читайте також«Це мої діти, як їх кинути?». П’ять історій порятунку тварин під час війни

Лісівники наглядатимуть за птахами. Для цього працівники єгерської служби встановили в лісових масивах 10 камер відеоспостереження.

Нагадаємо, на Львівщині ветеринар у себе на подвір’ї облаштував Центр реабілітації для птахів.

Також ШоТам повідомляв раніше, що покинутий окупантами пес служить у Нацгвардії та чергує на блокпостах.

Окрім того, бійці 28 ОМБр врятували сокола й назвали його Байрактаром.

Фото: facebook.com/oblrada.cv.ua.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство5 днів тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство6 днів тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство1 тиждень тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...