

Технології
В Україні з’являться чат-боти для відстеження вільних ліжок у лікарнях та е-направлення на ПЛР-тести
В Україні працюють над створенням чат-бота про наявність вільних місць у лікарнях та електронних направлень на проведення ПЛР-тестів.
Як повідомляє news.liga.net, у Міністерстві цифрової трансформації розробляють нові технології для спрощення боротьби з поширенням коронавірусу.
“Буде працювати чат-бот, який буде в режимі реального часу приймати рішення, куди везти пацієнта, в яку саме лікарню. По-друге, ми хочемо запровадити електронний рецепт на антибіотики, багато людей хаотично їх вживають і це створює проблеми, потім організм не дуже реагує на антибіотики”, – заявили в міністерстві.
Зазначається, що інформацію для реєстру наявності вільних місць збиратимуть в лікарнях окремі люди в режимі 24/7: вони фіксуватимуть, скільки ще залишилося в наявності місць, які запаси кисню, а після – передавати ці дані в єдиний центр.
Читайте також: Київська школярка перемогла в міжнародному конкурсі проєктів з боротьби з COVID-19
Крім цього, в Мінцифрі працюють над створенням електронного напрямку на ПЛР-тест. Такі е-напрямки вже використовуються в поліклініках, але необхідно, щоб їх могли застосовувати співробітники і швидкої допомоги, і лікарняних стаціонарів.
Додатково планується введення системи QR-кодів. З її допомогою українці зможуть дізнаватися, контактували вони з хворим COVID-19, перебуваючи з ним в одному приміщенні. Для цього при вході в ТЦ або ресторан треба буде відкрити сторінку з QR-кодом, а далі система буде сповіщати, якщо в цій же будівлі перебували інфіковані.
Читайте також: Стартував всеукраїнський проєкт «Мій телефонний друг» з підтримки самотніх людей
Нагадаємо, Фонд глобального доступу до вакцин COVID-19 (COVAX) підтвердив інформацію про виділення Україні вакцини від коронавірусу на безоплатній основі для 20% населення.
Фото: pravda.com
Технології

В Україні запрацювала онлайн-платформа Digital State UA, що презентує досягнення нашої держави у сфері технологій. Вона стане інструментом для поширення найкращих практик та залучення інвестицій від інших країн.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
На сайті презентуватимуть технологічні досягнення у сферах GovTech, IT та Tech, а також історії впровадження цифрових рішень, що змінюють державне управління, бізнес і життя українців.
Платформа буде корисною:
- урядам інших країн — для вивчення українського досвіду цифрової трансформації;
- інвесторам і технологічним компаніям — для пошуку перспективних українських проєктів;
- глобальним медіа та аналітикам — як джерело трендів і аналітики з цифрової сфери.
Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров
«Нашим досвідом побудови найзручнішої цифрової держави під час криз надихаються уряди інших країн. Війна не стала блокером цифрової трансформації, а навпаки — ми прискорилися і почали запускати ще більше революційних сервісів та створювати найкращі умови для розвитку інновацій. Україна має що сказати світові. І ми будемо говорити голосно», — написали в міністерстві.
Ознайомитись із платформою можна за посиланням.
Digital State UA 🇺🇦 Запускаємо платформу досягнень цифрової України Світ має бачити, як Україна змінює реальність через технології та знищує бюрократію навіть у кризових умовах. Digital State UA презентуватиме досягнення української цифрової екосистеми у сферах GovTech, IT та Tech. А ще стане ефективним інструментом для залучення інвестицій у техсектор та обміну найкращими практиками з усім світом. Які можливості дає Digital State UA? 👉🏻 Уряди — перейматимуть досвід цифрової трансформації України. 👉🏻 Міжнародні компанії — шукатимуть українські проєкти для інвестування. 👉🏻 Глобальні медіа та аналітичні центри — отримають доступ до ключових технологічних трендів і кейсів, що змінюють Україну та світ. Нашим досвідом побудови найзручнішої цифрової держави під час криз надихаються уряди інших країн. Війна не стала блокером цифрової трансформації, а навпаки — ми прискорилися і почали запускати ще більше революційних сервісів та створювати найкращі умови для розвитку інновацій. Знайомтеся з Digital State UA за посиланням — digitalstate.gov.ua Україна має що сказати світові. І ми будемо говорити голосно 🦾 Цей проєкт реалізується Міністерством цифрової трансформації України та став можливим завдяки підтримці USAID та UK Dev у межах програми DTA, яка виконувалася Фондом Євразія, та підтримці Швейцарії в межах програми EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа.
Опубліковано Міністерство цифрової трансформації України Четвер, 3 квітня 2025 р.
Проєкт реалізує Міністерство цифрової трансформації України за підтримки USAID, UK Dev, програми DTA, яку втілював Фонд Євразія, та програми EGAP, яку виконує Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії).
Нагадаємо, що в Україні розпочали створювати національну велику мовну модель
Фото обкладинки: сайт Digital State UA
Технології

Платформа Brave1 організувала полігон для випробувань новітніх FPV-дронів та наземних роботизованих комплексів, що працюють на оптоволокні. Участь у тестуваннях узяли понад 15 виробників БпЛА та 7 команд, що створюють роботів.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
БпЛА на оптоволокні — це дрон, яким управляють через оптоволоконний кабель. По оптичному кабелю передається також і відеосигнал. Завдяки цій технології, яка не використовує радіочастоти, дрони не реагують на дію засобів РЕБ.
На полігоні дрони долали маршрут із перешкодами довжиною у 20 кілометрів та імітували захід на ціль. Очільник Мінцифри вказав, що донедавна така дальність здавалася недосяжною — подібні моделі працювали максимум на 5–10 кілометрів.
Читайте також: В Україні запустили перший навчальний курс про оптоволоконні дрони (ВІДЕО)

Окрім безпілотників, протестували й наземні роботизовані комплекси. Вони теж працюють на оптоволокні та здатні виконувати завдання в умовах бойового зіткнення.
«Ворог має значні напрацювання в цьому напрямі, тому зараз ми повинні максимально включитися та розвивати технологію. Випробування в умовах, наближених до бойових, — це обов’язковий етап у розробці перед поставкою на фронт. Тестування на полігонах допомагають виробникам виявити недосконалості. Далі розробники фікситимуть недоліки та працюватимуть над рішеннями для протидії ворожому оптоволокну», — написав Федоров.



Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова
Технології

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до використання в Збройних силах новий український безпілотник «Амага-10». Дрон-камікадзе здатен розвивати високу швидкість та вражати бронетехніку з додатковим захистом.
Про це повідомили в Міноборони України.
Дрони можуть працювати як у ручному, так і в напівавтоматичному режимі. Вони мають посилену стійкість до ворожих засобів радіоелектронної боротьби.
Також безпілотники можна оснащувати різними пристроями для виконання широкого спектра бойових завдань. У відомстві зазначили, що комплекс «Амага-10» назвали на честь історичного персонажа — сарматської цариці-воїна.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що у війську формують перший жіночий підрозділ для операторок дронів (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт Міністерства оборони