Суспільство
В Україні випустять перший друкований комікс про російське вторгнення. Як замовити
Журнал соціального коміксу Inker випускає перший друкований мальопис до річниці російського вторгнення.
Про це команда проєкту розповіла ШоТам.
Протягом року Inker розповідав реальні історії українців, яких торкнулася повномасштабна війна. Окремі випуски проєкту були присвячені обороні Маріуполя, українцям, які потрапили до російського полону, а також партизанам на тимчасово окупованих територіях.
Випуск «24/02» виходить у лімітованій кількості – 1000 примірників. До друкованого спецвипуску потрапили чотири історії, які набули особливого розголосу: «Я боротимусь за тебе», «Чорнобиль. Окупація», «Тітка Суп» та «Біжи».
Про що випуск
- Мальопис «Я боротимусь за тебе» розповідає історію кохання командира «Азову», Дениса «Редіса» Прокопенка та його дружини, засновниці Асоціації родин захисників «Азовсталі», Катерини. Особлива увага приділяється боротьбі Катерини за визволення з полону коханого, який обороняв Азовсталь та разом з побратимами потрапив у полон.
- «Чорнобиль. Окупація» – історія про справжніх героїв, які змусили російських спецпризначенців слухати український гімн і підкорятися українським законам на території станції. Російські загарбники захопили Чорнобильську АЕС у перший день повномасштабної війни. Понад три тижні ЧАЕС перебувала під російською окупацією. У заручниках було майже 300 осіб, серед них: працівники електростанції та нацгвардійці, які охороняли об’єкти.
- «Тітка Суп». Ця історія базується на спогадах Наталії Бабеуш – вже легендарної працівниці меткомбінату. Вона годувала дітей, що переховувались від російських бомб у підземеллях. Під час окупації Маріуполя Наталія разом із чоловіком вимушені були переховуватися у бомбосховищі Азовсталі. Вони думали, що пробудуть там декілька днів, тож взяли собою лише хліб та пару котлет. Разом з подружжям у бункері було понад 40 людей. Усі разом вони шукали їжу на зруйнованому заводі, аби не померти з голоду. А Наталія разом з чоловіком під обстрілами варили їжу.
- «Біжи» розповідає про спортсмена-марафонця, який після окупації рідного селища став «очима ЗСУ» у своєму районі, доповідаючи про пересування ворожої техніки, живої сили ворога та влаштовуючи диверсії.
Як замовити
Передзамовити друковний спецвипуск можна за цим посиланням. Вартість – 300 гривень. Усього Inker надрукує 1000 примірників, тож цей мальопис – лімітований.
Про Inker
Inker – журнал соціального коміксу, що почав виходити у листопаді 2021 року. Команда проєкту бачить його як поєднання журналістики та мистецтва.
«Ми нічого не додаємо і не видумуємо. Цей журнал – абсолютний графічний нон-фікшн. Єдиний фільтр, через який ми пропускаємо історії, це мистецька рефлексія. Кожен художник має право намалювати історію так, як він її відчув, зберігаючи, документальну точність у зображенні головних героїв та основних локацій, де вона відбувалася», – розповідають автори проєкту.
Раніше ми писали, що Inker опублікував мальопис про українського священника Василя Вирозуба, який потрапив до російського полону на острові Зміїний, але не підкорився окупантам.
Крім того, вийшов мальопис про 15-річного пілота квадрокоптера, який допоміг ЗСУ знищити понад 100 одиниць ворожої техніки, що наступала на Київщину.
Фото: inker.world.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі