Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні випустять монету із зображенням всюдиходу від “КрАЗ”

Опубліковано

Нацбанк відкарбував пам’ятну монету «КрАЗ-6322 «Солдат». Про це повідомляє у фейсбуці компанія AutoKrAZ.

Тираж у мільйон

Зазначається, що пам’ятну монету номіналом 10 гривень із зображенням автомобіля-всюдихода «КрАЗ-6322 «Солдат», який стоїть на озброєнні ЗСУ, відкарбовано мільйонним тиражем (у тому числі 20 тисяч — у наборі «Монети України 2019 року»).

Монету буде введено в обіг після прийняття Постанови Правління Нацбанку. Згідно з Планом випуску пам’ятних монет та сувенірної продукції, опублікованому на офіційному сайті установи, це відбудеться у жовтні-листопаді цього року.

Читайте також: АвтоКрАЗ провів успішне випробування техніки для азербайджанських партнерів

Чому ця вантажівка?

Українська вантажівка на українській монеті — це символічно, і вони, звичайно, користуватимуться попитом не лише у нумізматів, а й у прихильників КрАЗів та вітчизняної автотехніки. 

“Це стало і головним чинником при визначенні значного, мільйонного, тиражу нової монети. Технічні параметри монети: діаметр — 30 мм, метал — сплав на основі цинку, категорія якості карбування — анциркулейтед, при якій монета має рівний матовий металевий блиск без дзеркальної поверхні”, – відзначають автомобілісти.

Такої честі одна з найуспішніших та легендарних модель КрАЗа удостоєна заслужено, адже армійський бортовий автомобілі #КрАЗ — універсальний солдат, який не тільки оперативно доставляє особовий склад військових частин, підрозділів спеціального призначення і миротворчих сил, але й надійно та впевнено транспортує різне обладнання, артилерійські системи. За армійським автомобілем КрАЗ-6322 Солдат міцно закріпилася назва — всюдихід. Навіть у надскладних природно-кліматичних і дорожніх умовах він демонструє виняткові характеристики з прохідності, маневреності та швидкості.

Нагадаємо, що у жовтні минулого року вийшла пам’ятна біметалева монета «80 років Полтавській області», на аверсі якої відбито бронеавтомобіль КрАЗ-Ураган. Пам’ятні монети вважаються символом державності та багатим джерелом інформації про важливі багатовікові події, традиції, культуру, спорт і природу. НБУ започаткув власну нумізматичну програму, щоб відзначати ювілейні дати, пам’ятні події давнини і сучасності України та світу.

Суспільство

У Києві презентують книгу “Диво над Дніпром”: розкажуть про історію реставрації Андріївської церкви

Опубліковано

Сьогодні, 18 квітня, в Андріївській церкві з нагоди Міжнародного дня пам’яток і визначних місць, відбудеться презентація книги “Диво над Дніпром. Історія Андріївської церкви крізь призму реставрації 2009–2020 рр.”

Про це повідомляє Мінкульт.

Книга розповідає, у чому полягала сутність реставрації, які відкриття чекали на науковців та реставраторів у процесі роботи, як вдалося відродити первинний задум архітектора Бартоломео Растреллі.

Авторами видання стали Нелі Куковальська, Вадим Кириленко, Ігор Нетудихаткін, В’ячеслав Корнієнко та Ліна Янченко.

Читайте також: У Чернівецькому музеї проведуть унікальну нічну театралізовану екскурсію: ви повинні це побачити

Що відомо про Андріївську церкву

Андріївській церкві вже майже три століття. Але мало хто знає, що існувала реальна загроза втратити її, адже пагорб, на якому вона стоїть, почав повільно сповзати в бік Дніпра.

Для порятунку церкви Національний заповідник «Софія Київська» розробив та втілив комплексну програму реставрації. А у 2022 році цей проєкт приніс заповіднику престижну Європейську премію European Heritage Awards / Europa Nostra Awards.

Нагадаємо, у Бучі створили мурал, присвячений дітям.

Фото: Мінкульт

Читати далі

Суспільство

Українцям відкрили прийом заявок на нову грошову допомогу: як отримати

Опубліковано

В Україні відкрили прийом заявок на нову допомогу від благодійної організації Depaul Ukraine. Російське військове вторгнення в Україну у 2022 році призвело до масштабного переміщення цивільного населення всередині країни. 

Про це йдеться на сторінці організації “Depaul Ukraine”.

У ситуації, що склалася, важливу роль відіграють зусилля благодійних організацій, які надають різнобічну допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Цього разу мешканці трьох міст України можуть отримати грошову допомогу від благодійної організації Depaul Ukraine.

Допомогу можуть отримати внутрішньо переміщені особи, які втратили будинок або були змушені його залишити через небезпеку, що загрожує їм, і зараз проживають у Києві, Одесі чи Харкові.

Читайте також: В “Укрзалізниці” відтепер діти зможуть читати книги про мандрівників: на яких рейсах з’явилися

Зокрема, благодійна організація Depaul надає психологічну, юридичну, фінансову підтримку, а також допомагає знайти роботу та житло.

Для отримання необхідної допомоги внутрішньо переміщеним особам необхідно заповнити заявки:

Нагадаємо, до компанії з підтримки українських виробників долучились ритейлери.

Фото: Ukr.Net

Читати далі

Суспільство

Консульство України в Лондоні внесло зміни щодо видачі паспортів для ВПО: що варто знати

Опубліковано

Консульство України в Лондоні створює окрему електронну чергу для громадян України, у яких термін дії закордонних паспортів закінчився або закінчується до кінця червня.

Про це йдеться у повідомленні диппредставництва.

При цьому просять не записуватися осіб, які мають чинний паспорт і бажають оформити собі другий, осіб, які втратили закордонний паспорт, громадян, які планують оформити паспорти для дітей віком до 16 років, а також українців, які проживають у Шотландії та Північній Ірландії.

Читайте також: У Венеції відкриють український національний павільйон із плетіння сіток

Після завершення Ukraine Family Scheme її учасникам пропонують податись на іншу, спонсорську програму Homes for Ukraine, в межах якої британці приймають в себе українців в обмін на державну підтримку.

Нагадаємо, Данія оголосила про новий пакет військової допомоги для України.

Фото: Укрінформ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: