Суспільство
В Україні випустять монету із зображенням всюдиходу від “КрАЗ”
Нацбанк відкарбував пам’ятну монету «КрАЗ-6322 «Солдат». Про це повідомляє у фейсбуці компанія AutoKrAZ.
Тираж у мільйон
Зазначається, що пам’ятну монету номіналом 10 гривень із зображенням автомобіля-всюдихода «КрАЗ-6322 «Солдат», який стоїть на озброєнні ЗСУ, відкарбовано мільйонним тиражем (у тому числі 20 тисяч — у наборі «Монети України 2019 року»).
Монету буде введено в обіг після прийняття Постанови Правління Нацбанку. Згідно з Планом випуску пам’ятних монет та сувенірної продукції, опублікованому на офіційному сайті установи, це відбудеться у жовтні-листопаді цього року.
Читайте також: АвтоКрАЗ провів успішне випробування техніки для азербайджанських партнерів
Чому ця вантажівка?
Українська вантажівка на українській монеті — це символічно, і вони, звичайно, користуватимуться попитом не лише у нумізматів, а й у прихильників КрАЗів та вітчизняної автотехніки.
“Це стало і головним чинником при визначенні значного, мільйонного, тиражу нової монети. Технічні параметри монети: діаметр — 30 мм, метал — сплав на основі цинку, категорія якості карбування — анциркулейтед, при якій монета має рівний матовий металевий блиск без дзеркальної поверхні”, – відзначають автомобілісти.
Такої честі одна з найуспішніших та легендарних модель КрАЗа удостоєна заслужено, адже армійський бортовий автомобілі #КрАЗ — універсальний солдат, який не тільки оперативно доставляє особовий склад військових частин, підрозділів спеціального призначення і миротворчих сил, але й надійно та впевнено транспортує різне обладнання, артилерійські системи. За армійським автомобілем КрАЗ-6322 Солдат міцно закріпилася назва — всюдихід. Навіть у надскладних природно-кліматичних і дорожніх умовах він демонструє виняткові характеристики з прохідності, маневреності та швидкості.
Нагадаємо, що у жовтні минулого року вийшла пам’ятна біметалева монета «80 років Полтавській області», на аверсі якої відбито бронеавтомобіль КрАЗ-Ураган. Пам’ятні монети вважаються символом державності та багатим джерелом інформації про важливі багатовікові події, традиції, культуру, спорт і природу. НБУ започаткув власну нумізматичну програму, щоб відзначати ювілейні дати, пам’ятні події давнини і сучасності України та світу.
Суспільство
Що пропонує новий McDonald’s
Коментарі
Суспільство
Учасники ініціативи
Благодійний збір
Довідка
Коментарі
Суспільство
Аліна Шаповал
наставниця дітей, позбавлених батьківського піклування
Почула про наставництво і зрозуміла, що це моє
Я часто їздила в дитбудинок на свято Миколая — традиційно з іграшками та солодкими пакунками. Але засумнівалася, чи цукерки — це єдиний спосіб їх підтримати?
Чому наставництво краще за цукерки
Коли волонтери приходять до дітей, вони дуже швидко звикають, охоче обіймаються, розповідають історії. А потім люди їдуть, і дитина знову відчуває себе покинутою.
Хочу, щоб дитина стала собі опорою
Зрозуміла, що деколи треба прийняти позицію такого собі спостерігача — не втручатися в чужий досвід чи нав’язувати думку, а підтримувати людину.
Пам’ятаю, тоді прийшла до своєї старшої наставної, і вони якраз сиділи в укритті — почалася тривога. Дитбудинок збиралися евакуювати за кордон, тож я принесла смаколиків у дорогу. Тоді й побачила цю дівчинку — і вона мені так сподобалася! Така відкрита, харизматична. Мені хотілося зробити для неї щось хороше, тож за пів року я стала її наставницею.
Дитині потрібна людина, вона хоче мати друга.
Як стати наставником чи наставницею для дитини з інтернату
- Звернутися до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді там, де ви живете, або ж до організацій, які працюють з наставництвом — наприклад, до Асоціації Наставництва для дітей та молоді.
- З вами проведуть співбесіду, після цього можна збирати документи: медичні довідки, довідку про відсутність судимості тощо.
- Треба буде пройти спеціальне навчання, щоб дізнатися особливості вікової психології та як комунікувати з дітьми.
- Обрати собі наставного чи наставну, переглянувши анкети дітей. Познайомитися з обраною дитиною та переконатися, що й дитина не проти вас як наставника.
- Тільки після цього з вами укладають договір на надання послуг наставництва. І так ви можете починати своє волонтерство!
Коментарі