Ви читаєте:
В Україні видали збірку казок «Дерево до неба» із 12 різних регіонів
4хв на читання
Назад
В Україні видали збірку казок «Дерево до неба» із 12 різних регіонів
4хв на читання

В Україні видали збірку казок «Дерево до неба» із 12 різних регіонів

3 Грудня 2025, 17:40
Дарина Рубан
Поділилися
0

В Україні видали збірку народних казок «Дерево до неба». Перекази зібрали із 12 різних регіонів — від Київщини до Закарпаття.

Про це #ШОТАМ повідомили автори ініціативи.

Відродили народні казки

Збірку видали ювелірний бренд Guzema Fine Jewelry спільно з Osnovy Publishing. Упорядницею казок стала фольклористка і дослідниця традиційної культури Марія Квітка.

«Народним казкам приділяють несправедливо мало уваги. Саме через казки можна побачити, як жили українці, у що вірили, про що мріяли. Я перечитала сотні, а, можливо, й тисячі казок, від записів 1840-х років. Обирала не за популярністю чи “класичністю”, а за відчуттям того, наскільки ця історія відгукується сьогодні, у наш час»,

— розповіла про свою роботу над збіркою Марія Квітка.

У книзі «Дерево до неба» надрукували казки «Яйце-райце», «Кирило Кожумʼяка», «Дівчина-пташка» та інші. За словами видавців, ці історії обʼєднують світ дорослих, що володіють знаннями, і світ дітей, відкритих до магії й чудес.

Читайте також: UAnimals створили благодійні іграшки за реальними історіями врятованих тварин

Спадок у переказах та ілюстраціях

«Книга українських народних казок — це наш внесок у збереження спадщини, у формування ідентичності наших дітей. Ми хочемо, щоб вони росли з історіями, у яких бачать себе і свою країну, і відчувають культуру як частину власного ДНК», — говорить засновниця бренду Guzema Fine Jewelry Валерія Гузема.

«Дерево до неба» візуально оформила ілюстраторка Галя Вергелес.

«Я читала всі тексти, щоб композиції від ілюстрацій до ілюстрацій переходили плавно. Важливо було передати основний сюжет казки в одній картинці, враховуючи костюми, атмосферу та метафори. Це кропіткий, але надзвичайно натхненний процес»,

— поділилася Галя Вергелес.

Збірка казок вже доступна до купівлі на сайті та у бутиках Guzema, на сайті видавництва «Основи» та в українських книгарнях.

Нагадуємо, що бренд RITO створив благодійну колекцію одягу, яку представили ветерани з UNBROKEN.

Фото обкладинки надали автори ініціативи

Збірки Творів Казка Українська Література
По темі
Читайте також

«Даринка стала нашим натхненням». Українці створили застосунок, аби допомогти 9-річній дівчинці спілкуватися

Даринка майже не говорила, і тому, коли у садочку роздавали «слова» для виступу на святі, їй не...
3 Грудня 2025
01:21
Двоє добрих друзів України, які підтримують наших людей та вчать нашу мову 🫶🏼

Двоє добрих друзів України, які підтримують наших людей та вчать нашу мову 🫶🏼

16 годин тому
00:17
Ще одна українська чемпіонка 🤩

Ще одна українська чемпіонка 🤩

16 годин тому