Суспільство
В Україні створили освітній серіал про доступ до публічної інформації
В Україні презентували новий освітній серіал для державних службовців. Він має на меті підвищити рівень обізнаності щодо законодавства про доступ до інформації. Про це повідомляється на сайті ua.undp.org.
Як зазначається, серіал напередодні Міжнародного дня доступу до інформації, який відзначається 28 вересня, створило Міністерство цифрової трансформації України за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Національного агентства України з питань державної служби. Манал Фоуані, заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні наголосила, що пандемія коронавірусного захворювання COVID-19 нагадала про важливість своєчасної та достовірної публічна інформація для забезпечення захисту та безпеки громадян. «Я вірю, що освітній серіал допоможе державним службовцям більш глибоко розуміти важливість доступу до публічної інформації та необхідність активно взаємодіяти з громадянами і що завдяки спільним зусиллям Міністерства цифрової трансформації, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та ПРООН, органи державної влади стануть ще більш прозорими, підзвітними та ефективними», — сказала Манал Фоуані.
Читайте також: Усе простою мовою: в Україні запустили освітній серіал “Виборець”
«Найважливіше, аби правильна публічна інформація потрапляла до людей у потрібний час, щоби вони могли вживати правильних поінформованих заходів задля суспільної користі», – додала Манал Фоуані.
Освітній серіал є результатом стратегічного партнерства між Міністерством цифрової трансформації та ПРООН в Україні, яке має на меті посилити електронну демократію та покращити цифрову грамотність в Україні. Він був створений Міністерством цифрової трансформації за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Державного агентства України з питань державної служби та проєкту «Права людини для України», який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії упродовж 2019–2023 років.
Освітній серіал вже доступний на платформі Дія.Цифрова освіта.
https://osvita.diia.gov.ua/courses/access-to-public-information
Фото: goodfon.ru
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі