Суспільство
В Україні створили фільм, що спростовує російські міфи про історію Причорномор’я
Оприлюднили перший фільм проєкту «Український Південь», який спростовує російські міфи про історію Причорномор’я. Про це повідомляє АрміяInform.
Серію роликів розробив Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті. На підставі архівних документів дослідники розповідають про історію створення і розвитку степової України.
“На жаль, російська імперська і згодом радянська історіографія цілеспрямовано, протягом десятиліть, брехнею і міфологізацією прибирала до своїх рук історію Південної України. Цією серію краєзнавчих роликів ми хочемо спростувати багато міфів, які утворювали брехливий наратив російської історії, та розказати, що на території Північного Причорномор’я довгий час проживали пліч-о-пліч з українцями інші народи, допоки сюди не прийшла російська імперська колонізація”, — розповів начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП, ветеран російсько-української війни Сергій Гуцалюк.
Читайте також: Українську фортецю планують внести до списку ЮНЕСКО
Що відомо про фільм?
Усього буде оприлюднено п’ять лекцій-роликів, які висвітлюють різні аспекти історії Південної України. Перший фільм краєзнавчого проєкту «Український Південь», який вже можна подивитися на сторінці УІНП, розповідає про строкату історію колишнього Аккермана, стіни якого пам’ятають майже десяток імперій і стільки ж різних історичних епох. Утім, є у міста й український стрижень, що залишився тут з середніх віків по сьогодні.
Читайте також: У Чигирині презентували мініфортецю (ФОТО)
Ролик розробила студія ONYKO Films. Консультантами ролику виступили: доцент кафедри Історії України ОНУ ім. І.Мечникова Володимир Полторак, співробітник відділу археології Криму та Північно-Західного Причорномор’я Інституту археології Олег Савельєв, директор КП «Фортеця» Олександр Морозов та завідувач кафедри Історії України Південноукраїнського педагогічного університету ім. Ушинського Андрій Красножон.
Фото: akkerman-fort.com
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі