Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

В Україні створили броньований кузов-фургон для військових

Опубліковано

Для українських військових створили броньований кузов-фургон на повнопривідному автомобільному шасі КрАЗ-5233НЕ. Про це повідомляє пресслужба ПрАТ «АвтоКрАЗ» у фейсбуці.

Як  зазначається, броньований кузов-фургон (БКФ) на автомобільному шасі #КрАЗ-5233НЕ — це черговий результат співпраці у виробництві продукції спецпризначення ПрАТ «АвтоКрАЗ» із ПрАТ «Нафтоавтоматика». 

Які функції

Броньований металевий із теплоізоляцією кузов-фургон закритого типу на автомобільному базовому шасі КрАЗ-5233НЕ призначений для захисту особового складу (екіпажу), обладнання, зброї та боєприпасів, військового майна, документації від засобів вогневого враження противника, негативних впливів навколишнього середовища та його використання в умовах бездоріжжя, на будь-якій місцевості.

Універсальний засіб

За словами представників замовника, кузов-фургон, що конструктивно поділяється на два відсіки, на базі КрАЗ-5233НЕ, — це універсальний виріб, зокрема для облаштування комплексних апаратних зв’язку. Нещодавно відбувся огляд та приймання спецавтомобіля військовими, які підтвердили його відповідність вимогам комплектам конструкторської та технологічної документації. БКФ пристосований для встановлення обладнання, необхідного для виконання завдань за призначенням.

У його складі: фургон (захисний корпус); система кондиціювання (кондиціонер на даху); система опалення (дизельний опалювач); система вентиляції (фільтровентиляційна установка); три багажних підвісних ящика; на верхній панелі (на даху) передбачене місце (майданчик) для розміщення майна; дві висувні металеві драбини; металева драбина для підйому на майданчик.

Технічні особливості

Як повідомляє виробник, автомобілі військового призначення обладнані системою керування тиском у шинах, управління якою здійснюється з кабіни автомобіля, і місцями для кріплення особистої зброї водія та пасажирів. Автомобілі-шасі КрАЗ колісних формул 4×4 та 6×6 використовуються для спецнадбудов військового призначення. На них базуються бойові комплекси РСЗВ, радіотехнічної розвідки, різні комплекси зв’язку, рухомі командні пункти. 

Це унікальна транспортна база для понтонно-мостових парків, авторемонтних майстерень, різного інженерного обладнання — паливозаправників, автоцистерн, кранових установок.

Технології

Засновник Spotify інвестує €600 млн в німецьку компанію, що постачає дрони Україні

Опубліковано

Засновник Spotify Даніель Ек інвестує 600 мільйонів євро в німецького виробника дронів Helsing. Саме цей оборонний стартап постачає Україні безпілотники з елементами штучного інтелекту.

Про це пише видання Financial Times.

Інвесткомпанія Prima Materia, яку Даніель створив із Шакілом Ханом, зайшла в Helsing ще у 2021-му. Наразі загальну суму вкладень оцінюють у 1,37 мільярда євро.

Як зазначає Financial Times, крім того, що оборонний стартап постачає безпілотники Україні, компанія має контракти з Британією, Німеччиною та Швецією.

Нагадуємо, що українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій.

Також ми писали, що бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО).

Фото обкладинки: AFP/Getty Images

Читати далі

Технології

Українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій

Опубліковано

Українські дрони вперше представлять в Парижі на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій. Цього року у виставці беруть участь відомі компанії Airbus, Boeing, Rolls-Royce та інші.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Резидент Дія.City Ailand Systems представить від України рішення гуманітарного розмінування. На паризькій виставці покажуть безпілотник для виявлення вибухонебезпечних предметів ST1 та сільськогосподарський дрон BEE, який використовуватимуть у землеробстві та моніторингу стану полів.

Читайте також: Окупант здався у полон після точних скидів українських операторів дронів (ВІДЕО)

«Участь Ailand Systems у Paris Air Show — доказ того, що Україна стала ефективною екосистемою для розвитку defense tech та dual use-технологій. Сприятливі податки в Дія.City та підтримка держави сприяють масштабуванню компаній, залученню інвестицій і налагодженню партнерств», — зазначив Михайло Федоров.

Міністр підкреслив, що українські інновації, які народжуються під час війни, можуть бути корисні для багатьох країн світу. Це стосується від технологій аеророзвідки до дронів-розміновувачів. На думку Федорова, ці продукти роблять революцію в безпеці, оборонці й цивільному захисті.

Нагадуємо, що піхотинці «Хартії» 40 діб безперервно тримали оборону позиції під ворожими дронами (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі

Технології

В Україні почали розробку власної великої мовної моделі ШІ

Опубліковано

Мінцифри спільно з Kyivstar починає розробку української LLM — великої мовної моделі штучного інтелекту. Меморандум про співпрацю вже підписали, бета-версію проєкту планують представити до кінця року.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Мінцифри обрало Kyivstar стратегічним партнером та інвестором проєкту. Як зазначили у відомстві, національна мовна модель — це фундамент для нових AI-продуктів усередині країни, стартапів, інвестицій і зростання економіки України.

Мовну модель навчатимуть на унікальному масиві українських даних, завдяки чому ШІ глибше розумітиме нашу мову, історію та контекст, аніж іноземні моделі.

«Українська LLM — необхідна умова для збереження даних і важливий крок до цифрової незалежності», — зазначив Михайло Федоров.

Читайте також: 10 стартапів представлять Україну на міжнародній виставці Nexus Luxembourg 2025

Міністр також назвав переваги української LLM, серед яких:

  • якість — модель навчатиметься на українських даних і розумітиме наш контекст;
  • вартість — ШІ буде доступнішим і дешевшим для українських користувачів;
  • безпека — дані зберігатимуться в Україні та будуть захищені для держави й оборони.

Після того, як у кінці року розробники представлять першу версію, модель стане доступною для держустанов, університетів, науковців, громадських організацій і бізнесу. Мінцифри назвало це стратегічним кроком у розвитку та впровадженні ШІ на національному рівні.

Нагадуємо, що Україна інтегрує штучний інтелект у війну, державу та «Дію».

Фото: телеграм-канал Михайла Федорова

Читати далі

Шопочитати

Військо1 тиждень тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...