

Суспільство
В Україні створили анімаційну стрічку про труднощі перших місяців війни (ВІДЕО)
Агенція Bickerstaff.340 та бренд ҐоКарпати презентували анімаційний фільм, що розповідає про життя українців та труднощі, з якими ми зустрілися в перші місяці повномасштабної війни.
Про це ШоТам повідомили в команді Bickerstaff.456.
За словами авторів анімації, ключова ідея проєкту – допомогти українцям знову жити разом та не повторювати сюжет Кайдашевої сім’ї. Адже з початком вторгнення побутових сварок між членами родини лише побільшало.
«Сімʼї возз’єднались, далекі родичі зустрілись, але ейфорія тривала не довго – жити разом таки складно. Брак особистого простору, зміна побуту, порушення особистих кордонів, різниця в поглядах на світ – додайте до цього всього емоційну напругу, і ви отримаєте швидкодійний динаміт. Через це почастішали побутові сварки, українці почали ображатись одне на одного», – розповідають автори анімації.
Анімована стрічка «Такі різні, але такі рідні» розповідає про труднощі, які українці переживали під час перших місяців війни. У мультфільмі представлені абсолютно різні герої, з різними захопленнями, звичками та вподобаннями – усе, як в житті. Величезна родина зібралась під одним дахом, і вжитися під ним – ще те випробування.
«Зараз у нас є унікальна можливість навчитись цінувати кожну мить та любити один одного справжніх, з усіма недоліками. Як би важко не було, але найстрашніше вже трапилось, і тепер ми точно впевнені, що ми встоїмо, адже головне що в нас є – наші рідні, такі різні, але такі українці!», – додають автори проєкту.
Нагадаємо, кінокартина «Битва за Україну» перемогла на Міжнародному молодіжному кінофестивалі GIMPO у Південній Кореї.
Також на кінофестивалі у Туреччині український фільм «Клондайк» здобув п’ять нагород.
Фото: Bickerstaff.456.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ