Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
original original

Суспільство

В Україні створять ще один національний природний парк. Який і де?

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На території Бериславського району Херсонської області з’явиться національний природний парк “Кам’янська Січ”.

Відповідний проект Указу 10 січня підтримали члени Кабінету Міністрів України.

До складу заповідника буде включено 12261,14 гектара земель державної власності.

Для чого це потрібно?

Створення парку має важливе не лише природоохоронне, а й історичне значення. Саме тут свого часу розташовувалась одна з головних святинь українського козацтва “Кам’янська Січ”. Крім того, це унікальний для Правобережжя масив цілинних Понтичних типчаково-ковилових степів, з різноманіттям рослин і тварин, занесених до Червоної книги України, який визнаний об’єктом Смарагдової мережі.

Читайте також: На найбільшому безлюдному острові країни відновлять маяк і збільшать нацпарк

Створення нацпарку дасть можливість зберегти ландшафтне різноманіття Нижньодніпровського регіонального екокоридору, зміцнить та розширить національну екологічну мережу України.

Варто відзначити, що на території майбутнього національного природного парку похований кошовий отаман Запорозької Січі, видатний військовий і політичний діяч, який створив та очолив Кам’янську Січ, Кость Гордієнко.

За минулий рік Урядом України було підтримано 6 проектів Указів Президента про розширення меж природоохоронних територій на 50 тис. гектарів. Створено близько 90 територій ПЗФ місцевого значення загальною площею більше 7 тис. гектарів.


Суспільство

Вінниця отримала твердопаливну модульну котельню від USAID

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Комунальне підприємство «Вінницяміськтеплоенерго» отримало мобільну котельню від Проєкту енергетичної безпеки USAID.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.

Твердопаливна мобільна котельня оснащена котлом, необхідними насосами, системами очищення води, електропостачання і дренажу. Котельня працюватиме на біомасі, і навіть має резервне джерело живлення – генератор.

Зазначається, що передана мобільна котельна – ще один вагомий внесок у стале функціонування комунального підприємства не тільки впродовж цього, а й на майбутні опалювальні сезони.

У випадку надзвичайних ситуацій та блекауту вона забезпечуватиме теплом заклади соціальної сфери.

Читайте такожУкраїнські бренди переосмислюють етнічну спадщину України. Ось чому це нормально і правильно

З минулої зими Проєкт енергетичної безпеки USAID передав «Вінницяміськтеплоенерго» 41 генератор, 1 екскаватор для виконання аварійно-ремонтних робіт, труби, арматуру і 200 т промислової солі. Загальна вартість допомоги, наданої USAID для «Вінницяміськтеплоенерго», становить 5,2 млн грн.

Про USAID в Україні

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) співпрацює з Україною з 1992 року. Нині 42 проєкти USAID сприяють вирішенню нагальних потреб і довгостроковому розвитку України як незалежного, суверенного, демократичного та заможного суспільства. Від 24 лютого 2022 року USAID надав 16,75 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, 1,4 млрд доларів гуманітарної допомоги та понад 1 млрд доларів допомоги на розвиток.

Нагадаємо, Сполучені Штати передали українським громадам 22 мобільні котельні для проходження зими в умовах війни, та готують нові такі поставки.

Також у Бучі на Київщині побудували нову котельню, яка забезпечить теплом 14 багатоповерхівок.

Раніше ми повідомляли, що Миколаїв отримав три блочно-модульні котельні від Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Фото: facebook.com/usaidesp.

Читати далі

Суспільство

Закохана ще зі школи пара одружилася на фронті (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Ця історія кохання почалася зі шкільної парти, а дійшла до весілля на фронті.

Про історію кохання Анатолія і Наталії розповідає ШоТам.

Анатолій і Наталія, навчаючись у школі, не наважувалися зізнатися в почуттях одне одному.

Випускний розлучив їх на роки, однак у 2021 доля звела їх знову: випадково зустрілися на пляжі в Скадовську. Відтоді вони почали спілкуватися, а згодом і зустрічатися.

Коли почалася повномасштабна війна, Наталія була першою, кому зателефонував Анатолій. Він запропонував дівчині жити разом і спільно проходити всі випробування. Кохана погодилася.

Анатолій вступив до бригади «Лють», аби захищати країну. Саме тоді закохані вирішили, що весілля відбудеться на фронті. Військова форма та білосніжна сукня нареченої — все відбулося за фронтовими традиціями.

Читайте також: Замість Tinder – вечорниці. Як залицялися та фліртували наші предки? (ТЕСТ)

Відтепер Анатолій боронить від ворогів не тільки рідну землю, а й законну дружину.

Про проєкт

Ця історія є частиною проєкту про кохання українців під час війни «Я тебе … війна». Попри всі спроби ворога знищити нашу націю, ми не лише завзято боремося, а й продовжуємо любити і закохуватися всупереч усьому! І проєкт «Я тебе … війна» — це 100 історій про любов, які варті, аби про них почули.

Нагадаємо, українські військові врятували подружжя за допомогою дрона.

Також ШоТам розповідав, як хореографиня створює музичні відео і допомагає ЗСУ, поки чоловік на фронті.

Читати далі

Суспільство

СБУ влаштувала росіянам залізничну «Чорнобаївку»: у бурятії знову вибухнув потяг з паливом

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Росіяни двічі потрапили в пастку СБУ — на Байкало-Амурській залізничній магістралі вибухнув ще один потяг з паливом.

Як зазначають джерела ШоТам, цей підрив став другим етапом спецоперації СБУ із виведення з ладу цієї важливої залізничної магістралі. Її росіяни використовують у тому числі й для військової логістики.

Перший вантажний потяг вибухнув безпосередньо в Північномуйському тунелі. Для продовження руху росіяни почали використовувати обʼїздний шлях, що проходить через «Чортів міст». Саме на це і розраховувала СБУ: під час проїзду потяга по цьому високому 35-метровому мосту спрацювали закладені в нього вибухові пристрої.

Як пишуть російські телеграм-канали, від вибуху загорілось 6 цистерн. Щоб гасити пожежу приїхав навіть пожежний потяг.

«російським спецслужбам варто звикати, що наші люди — всюди. Навіть в далекій бурятії», – додали виконавці цієї диверсії.

Читайте також10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій

Нагадаємо, напередодні СБУ влаштувала першу диверсію на Байкало-Амурській магістралі, а саме в Північномуйському тунелі, що розташований у бурятії.

Найбільш гучні спецоперації СБУ

19 жовтня 2023 року снайпер СБУ встановив новий світовий рекорд, ліквідувавши окупанта на відстані 3,8 км.

13 вересня, в тимчасово окупованому Севастополі відбулася атака на судноремонтний завод ім. С. Орджонікідзе, під час якої було пошкоджено два кораблі чорноморського флоту рф. Унаслідок цієї операції ЗСУ вперше знищили підводний човен росіян, підтвердив Генштаб.

У серпні 2023 року поблизу села Оленівка на мисі Тарханкут в тимчасово окупованому Криму, за даними ГУР, також було знищено російський комплекс С-400 «Тріумф».

17 липня 2023 року бійці СБУ за допомогою морських дронів вдруге вразили Кримський міст. Ця спецоперація серйозно порушила роботу 19-кілометрового мосту та змінила уявлення про непереможність росії. Після цього росіяни більше не переправляють військову техніку Кримським мостом, а тягнуть її поромами.

Уперше СБУ атакувала Кримський міст 8 жовтня 2022 року. Тоді мосту стався вибух і рух був перекритий через зруйновану частину дорожнього полотна.

Фото: надане ШоТам.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство20 години тому

«Центром Львова я ще обов’язково погуляю»: історія переселенки на кріслі колісному, яка працює на себе та майже не виходить з дому

Стара 9-поверхова панелька, ліфт голосно приїздить на 4-й поверх. Двері відчиняє невисока жінка: «Доброго дня!...

Суспільство21 годину тому

«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Божену Гринько з Києва мобілізували навесні 2022 року. Жінка сама пішла до військкомату як медикиня....

Суспільство2 дні тому

Росіяни жили в кімнаті для дошкільнят: на Київщині волонтери відновили сільську бібліотеку

На столі в бібліотеці села Дружня Анна Михайлівна зберігала папку з документами наших військових. Коли...

Суспільство2 дні тому

Бочки з томатною пастою були пробиті снарядами й уламками. На Херсонщині відновив роботу консервний завод, який майже знищили росіяни

Георгій та Ольга Червєнкови — підприємці та власники консервного заводу на Херсонщині, якому понад дев’ять...

РЕКЛАМА: