

Військо
В Україні створять Кіберсили як новий рід військ ЗСУ
Навіщо потрібні Кіберсили?
Хто бере участь у розробці?
Основні напрями та завдання
Військо

Сили безпілотних систем оголосили набір до нового підрозділу «Гарпії», у якому операторками дронів будуть виключно жінки. Командиркою підрозділу стала Дарія з позивним «ДШК» — учасниця Революції Гідності та ветеранка кількох спецпідрозділів.
Про це повідомили в СБС.
«”Гарпії” — це середовище для жінок, які прагнуть помститися ворогу, захистити своїх дітей, родини та державу, використовуючи безпілотні та роботизовані системи», — написали в СБС.
Підготовка складатиметься з 45 днів базового курсу, понад 30 днів фахового навчання та злагодження екіпажів. У підрозділі жінки зможуть стати операторками такої техніки:
- FPV-дронів;
- ударних безпілотників;
- важких бомберів;
- наземних роботизованих комплексів.
Читайте також: В Україні вперше відбувся турнір з військово-технологічного спорту (ФОТО)
Наразі СБС формують команду мотивованих фахівчинь, готових до результативної роботи на передовій. До підрозділу також залучатимуть чоловіків, але саме жінки керуватимуть дронами.
Заповнити анкету на вступ можна за посиланням. У СБС додали, що також існує можливість переведення чинних військовослужбовиць або мобілізації резервісток.
Сили безпілотних систем оголошують набір у жіночий підрозділ безпілотних систем «Гарпії» «Гарпії» — це середовище для жінок, які прагнуть помститися ворогу, захистити своїх дітей, родини та державу, використовуючи безпілотні та роботизовані системи. Підрозділ залучає і чоловіків, але роль пілотів, що завдають фінального удару, виконуватимуть виключно жінки. Командирка підрозділу — Дарія на псевдо "ДШК". Активна учасниця Революції Гідності, з 2022 року виконувала бойові завдання у складі кількох спецпідрозділів. Що на тебе чекає? ✅ Професійна підготовка: 45 днів БЗВП, 30+ днів фахової підготовки, а також злагодження в екіпажі перед виконанням бойових завдань. ✅ Широкий вибір засобів: FPV-коптери, важкі бомбери, ударні БПЛА типу "крило", а також наземні роботизовані комплекси. ✅ Гідне грошове забезпечення та соціальні гарантії згідно з чинним законодавством. 🤝 Є можливість переведення чинних військовослужбовиць або мобілізації резервісток. ❗️Гарантуємо потрапляння до "Гарпій" на обрану посаду. Заповнити анкету на вступ: https://usforces.army 🇺🇦 СБС: на крок попереду
Опубліковано Командування Сил безпілотних систем ЗС України Середа, 2 квітня 2025 р.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС
Військо

Вокаліст одеського гурту Хейтспіч Дмитро Однороженко 31 березня оголосив, що добровільно долучився до Сил оборони України.
Про це він розповів на сторінці гурту в інстаграмі.
«Друзі, поїхав на канікули, коли вернусь не знаю, рідко буду на звʼязку. За можливості обіцяю робить музичку і не тільки. В цьому році в нас мають вийти дуже цікаві речі, зі мною чи без — це вже не так важливо»‚ — написав Дмитро.
У коментарях він додав, що долучився до війська добровільно, тому що «з’явилося місце робити те, що хотів».
Читайте також: Британський музикант випустив трек про звільненого з полону Максима Буткевича (ВІДЕО)

Що відомо про гурт
Гурт Хейтспіч створили у 2022 році в Одесі. Гурт складається з вокаліста Дмитра Однороженка та саундпродюсера Фіми (Алекс Єфімов).
Музиканти випустили понад 40 пісень, а найвідомішими стали «Я вб’ю всіх богів», «Птахи летять додому», «Палай» тощо. Їхні треки додали і в українську гру S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, що вийшла у 2024 році.
Нагадаємо, що американська акторка Віра Ферміґа заспівала «Червону руту» на концерті в Нью-Йорку (ВІДЕО).
Фото: інстаграм-сторінка гурту
Військо

Швеція оголосила про надання Україні військової підтримки на майже 1,6 мільярда доларів. Новий пакет допомоги посилить українську ППО, артилерію, можливості супутникового зв’язку та спроможності у морі.
Про це повідомив міністр оборони Швеції Поль Джонсон.
Що входить у пакет допомоги
Оборонні компанії у Швеції вироблятимуть нове обладнання, яке постачатимуть в Україну протягом двох років. На цей проєкт заклали близько 912 мільйонів доларів.
На підтримку багатосторонніх міжнародних ініціатив, які підтримують оборонну промисловість в Україні, Швеція виділить приблизно 465 мільйонів доларів.
Читайте також: Оборонна компанія зі Швеції та українська «Радіонікс» розпочинають стратегічну співпрацю
На суму 93 мільйони доларів Швеція передасть Силам оборони України техніку, зброю та запчастини з власних складів. У пакет ввійшли:
- кулемети m/58;
- боєприпаси;
- майже 100 транспортних засобів різних типів для обслуговування авіабаз тощо.
Поль Джонсон також вказав, що Швеція запускає програму підтримки військових стартапів, що створюють зброю для України. Управління матеріально-технічного забезпечення оборони Швеції шукатиме перспективні технології, перевірятиме їхню ефективність і фінансуватиме їх масштабування.
Раніше ми писали про те, що Швеція готувала пакет військової допомоги для України на суму 1,2 мільярда доларів.
Фото обкладинки: Pixabay