Суспільство
В Україні стартував проєкт із навчання жінок-водійок автобусів
Опубліковано
1 тиждень тому
У семи областях України розпочалася реєстрація на пілотний проєкт «Розширення професійного потенціалу жінок у сфері пасажирських перевезень» для жінок, які хочуть стати водійками автобусів.
Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.
Ця безкоштовна програма має на меті створити нові робочі місця у сфері громадського транспорту й допомогти жінкам розвинути професійні навички для кращої адаптації до ринку праці у сфері пасажирських перевезень.
«Кадрова криза торкається майже всіх галузей. У регіонах потрібно понад 6 тисяч водіїв автобусів на внутрішніх маршрутах. Одне із завдань держави – створити умови для перенавчання й здобуття нових навичок, зокрема серед жінок. Мета проєкту – не лише працевлаштування жінок, а й подолання упереджень щодо жінок у професії водійки автобуса», – зазначив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач.
Читати також: Vodafone почав продаж номерів із новим кодом: як обрати та замовити
Проєкт передбачає навчання для 100 жінок, які пройдуть перепідготовку за стандартами реформування пасажирського транспорту в Україні та міжнародними вимогами.
«Залучення більшої кількості жінок до цього сектора зробить його інклюзивнішим, допоможе зменшити дефіцит робочої сили й сприятиме створенню гендерно рівного суспільства», – розповіла представниця «ООН Жінки» в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш.
Реалізує проєкт громадська організація «Фундація інституційного розвитку» за підтримки Швеції.
До ініціативи можуть долучитися жінки віком від 21 до 65 років, які проживають у Києві або в Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Полтавській, Чернігівській і Миколаївській областях, мають водійське посвідчення (категорії «B», «C», «CE», «D1») і досвід водіння понад 3 роки.
Для участі потрібно до 1 жовтня заповнити анкету за посиланням.
Нагадаємо, що МОН змінило терміни подання на держгрант на здобуття вищої освіти: до коли можна подати заявку.
Фото: Freepik.
Вам може сподобатися
-
В Україні запускають безкоштовний курс зі штучного інтелекту: як взяти участь
-
Impact Business Accelerator: онлайн-лекції на порталі «Дія.Бізнес» вже доступні
-
В Україні стартує пілотний проєкт з безоплатної підготовки водійок вантажівок
-
Дівчата обирають бути слюсарками, водійками та будівельницями: делаті нової кампанія
-
Підрозділи Міністерства внутрішніх справ вперше отримали бронежилети для жінок
-
6 бізнес-ідей від жінок, які підкорили село
Суспільство
Опубліковано
29 хв. тому14.09.2024
Фіналіст кулінарного шоу «МастерШеф» Олег Ковальчук (ТЕГ) уже понад 4 місяці годує воїнів ЗСУ, мобілізувавшись до війська. Підтримувати українську армію кухар почав ще у 2022 — готував для захисників, які стояли на блокпостах.
А коли йому вручили повістку, він без роздумів пішов до військкомату, тож тепер поєднує улюблену справу — кулінарію — та службу в Збройних силах! Детальніше у наступному відео ШоТам.
Фіналіст кулінарного шоу «МастерШеф» мобілізувався до війська й тепер годує захисників. У мирні часи Олег заробляв на життя тим, що вибивав портрети на могильних плитах.
Також захоплювався бодибілдингом і завів кулінарний влог на ютубі. А у 2016 став відомим серед українців через участь в кулінарному шоу «МастерШеф». Він вийшов до фіналу проєкту, потрапивши в четвірку найкращих кухарів. А ось такий він зараз — тепер не просто кулінар, а кухар воїнів ЗСУ!
Читайте також: В Україну повернули ще 49 полонених: серед них захисники «Азовсталі» — зворушливі фото
Олег долучився до підтримки війська ще на початку повномасштабної війни. Тоді він невтомно готував по 12 годин на добу для пів сотні бійців на блокпостах. Пізніше йому вручили повістку, і він без роздумів пішов до військкомату.
Продовжив свою справу й у ЗСУ — став кухарем однієї з частин Десантно-штурмових військ.
Уже понад 4 місяці Олег годує воїнів і виношує ідеї, як покращити раціон своїх побратимів!
Нагадаємо, в Україні побудують «сховища» електроенергії.
Фото: ШоТам
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
1 годину тому14.09.2024
Уряд створює ринок гуманітарного розмінування та залучає приватних операторів протимінної діяльності, щоб прискорити цей процес.
Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 13 вересня.
«Тисячі саперів з Державної служби надзвичайних ситуацій та Державної спеціальної служби транспорту щоденно працюють, обстежують та розміновують наші землі. Однак масштаб роботи настільки великий, що нам потрібні додаткові інструменти», — сказав Шмигаль.
За його словами Дениса Шмигаля, аграріям, які працюють на деокупованих територіях, повністю компенсують витрати на гуманітарне розмінування. У держбюджеті на цю програму передбачено 3 млрд грн.
Читайте також: Brave1 розробили дистанційний комплекс для розмінування
«Від початку року понад 200 тисяч гектарів родючих земель сапери обстежили, очистили від мін та передали аграріям. Топ-3 регіони з розмінування від початку року: Херсонщина, Харківщина та Миколаївщина», — зауважив очільник уряду.
Прем’єр-міністр підкреслив, що для розмінування використовується найсучасніша техніка, дрони, роботизовані системи. З’являється все більше нової техніки для розмінування від українських виробників.
Нагадаємо, Литва відправила в Україну техніку для розмінування.
Фото: Depositphotos
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
2 години тому14.09.2024
Евакуювавшись з Авдіївки, пенсіонер з інвалідністю Аркадій разом із собакою Герою міг опинитися без даху над головою: плату за оренду квартири, де він оселився, підвищили, тож чоловіку вказали на двері. Але завдяки волонтерам і згуртованості українців він не тільки не лишився на вулиці, а й тепер має власний дім у містечку на Кіровоградщині!
У цьому будиночку з Аркадієм воз’єдналася родина — дружина та син, які в Авдіївці жили окремо. Ну і, звісно, вірна подруга Гера також з ними! Детальніше у відео ШоТам.
Українці на чолі з волонтеркою купили дім для родини з Авдіївки! Аркадій без ноги через хворобу, його дружина – незряча, син також має інвалідність. А їхня рідна Авдіївка майже знищена і окупована. Але завдяки небайдужим людям вони не залишилися самі!
Коли у 2022 росіяни почали атакувати Авдіївку, волонтерам спочатку вдалося вивезти тільки Аркадія. Разом із собакою Герою їх перевезли до Кропивницького.
Там він і познайомився з зооволонтеркою Катериною, яка допомогла прооперувати Геру. А потім орендувала та відремонтувала для Аркадія будинок. Та допомогла вивезти з Авдіївки його дружину та сина.
Читайте також: «Не вдалося одразу подати заявку» та «Одружилися за 5 хвилин»: як українці укладають шлюби онлайн у «Дії»
Але через півтора року орендодавці збільшили плату та попросили родину покинути дім. Це був болючий удар. Але поруч була Катерина, яка знайшла тимчасове житло та задалася ціллю.
Жінка знайшла для сім’ї тимчасовий будинок на літо й на цьому не зупинилася. І хоч сума була немаленька, завдяки згуртованості українців волонтерка змогла її зібрати!
Тож Аркадій разом з родиною заїхав у власний дім на Кіровоградщині. Будинок простенький, але затишний — у ньому є все, що потрібно для життя родини. Але головне — він свій, і звідси родину вже ніхто не зможе виселити!
Нагадаємо, раніше ми писали, фото, що занурюють у минуле: як виглядали українські міста в 20 столітті.
Фото: ШоТам
Коментарі
РЕКЛАМА:
Шопочитати
Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук
Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...
Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз
Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...
«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах
Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...
Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях
Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...
Коментарі