Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
В Україні розпочалося виробництво перших бронемашин “Барс-8”, ШоТамВ Україні розпочалося виробництво перших бронемашин “Барс-8”, ШоТам

Технології

В Україні розпочалося виробництво перших бронемашин “Барс-8”

01.08.2019

Розпочато виробництво перших шести серійних бронемашин “Барс-8” для Збройних Сил України. На заводі у Черкасах вже збирають першу партію, передає Ukrainian Military Pages.

Повідомляється, що перше замовлення складає шість бронемашин, які збиратимуть на Черкаському автозаводі компанії “Богдан Моторс” три місяці – по дві машини на місяць, одночасно із виробництвом іншої автомобільної техніки на замовлення Міноборони.

Технічні характеристики бронемашини

“Барс-8” побудований на базі шасі Dodge Ram, оснащується 6,7 л дизельним двигуном Cummins потужністю 385 к.с.

У транспортному варіанті машина перевозить до 10 осіб у повному спорядженні. Конструкція забезпечує комфортну посадку та десантування екіпажу та десанту через широкі бокові і задні двері. Також передбачена можливість евакуації через люк на даху.

В Україні розпочалося виробництво перших бронемашин “Барс-8”, ШоТам

Конструкцією бронеавтомобіля передбачено встановлення системи пуску димових гранат, засобів зв’язку та навігації, приладів нічного та денного спостереження, системи регулювання тиску в шинах, системи пожежогасіння моторного відділення, засобів маскування, протиосколкового підбою корпусу, автономної кліматичної системи та іншого обладнання.

В Україні розпочалося виробництво перших бронемашин “Барс-8”, ШоТам

Уже продемонстровані нові машини

Окрім власно модифікації багатоцільового бронеавтомобіля, виробник пропонує широку лінійку спеціальних машин на цій базі, зокрема вже були продемонстровані та випробувані – машина артрозвідки “Барс-8АР” та вогнева машина 120-мм мінометного комплексу UKR-MMС.

Також відомо, “Барс-8” стала другою бронемашиною в Україні після бронеавтомобіля “Козак-2” від НВО “Практика”, яка пройшла програму державних випробувань.

Технології

Сонячну електростанцію потужністю 9 МВт встановили на Чернігівщині
В Україні розпочалося виробництво перших бронемашин “Барс-8”, ШоТам

У місті Мена на Чернігівщині збудували сонячну електростанцію потужністю 9 мегават. Її звело вінницьке підприємство «САНВІН 28» у рамках проекту «+KNESS». Будівництво почали торік у вересні і витратили на це 9 мільйонів доларів, інформує Суспільне.

«Потужність цієї станції 9 мегават, пікова потужність 9 з половиною мегават і ця енергія буде заходити а єдину систему України і розподілятися по мірі потреби. На цій станції використанні панелі власного виробництва, українські. Ці панелі виробляє завод наш, який знаходиться в місті Вінниця, який входить в складі групи «Kness», – пояснює Сергій Ригун.

Збудувала сонячну електростанцію компанія «САНВІН 28». Площа ділянки на якій побудова станція – 18 гектарів. Кількість панелей – десь 31 тисяча. Потужність однієї панелі приблизно 380 ват, там три види панелей.

Читайте також: Херсонський університет встановив сонячні панелі для нової спеціальності

Працюватиме на сонячній електростанції до 20 людей. Енергія, яку тут вироблятимуть – це майже вся електроенергія, яку споживає Менський район.

«Ми очікуємо, що найближчим часом всі роботи з боку замовника завершаться і її можна під’єднати до розподільчих мереж. Що стосується її потужності, то для розуміння 9 – це така потужність, яка в літній час може забезпечити майже весь Менський район електричною енергією. Однак треба розуміти, що її ефективність залежить від доби, а також чи це літній час чи зимовий, тобто вона буде генерувати потужність і в зимовий час однак це буде не 9 мегават. Мабуть 2-3 мегавати, це залежить від ефективності сонячних панелей», – додав заступник комерційного директора компанії «Чернігівобленерго» Іван Заровний.

Читати далі

Технології

ЗСУ отримають нові українські броньовані автомобілі
В Україні розпочалося виробництво перших бронемашин “Барс-8”, ШоТам

Проєктом державного оборонного замовлення на 2020 рік передбачена закупівля броньованих бойових колісних машин «Козак-2М1». Вони успішно пройшли випробування на всіх видах доріг та бездоріжжю і мають схвальні відгуки. Про це повідомляє armyinform.com.ua.

Технічні характеристики

Ці броньовані бойові колісні машини значно менші за бронеавтомобілі «Козак-2» і «Варта» за габаритними розмірами в проекції та вагою, що обумовлено оперативно-тактичними вимогами, наданими безпосередньо Десантно-штурмовими військами та Силами спеціальних операцій Збройних Сил України.

Міністерством оборони України та Генеральним штабом Збройних Сил України здійснюється постійний моніторинг результатів експлуатації виробів та вживаються заходи через виробників щодо поліпшення експлуатаційних характеристик та надійності всіх броньованих машин.

Про випробування

Спеціалізований броньований автомобіль «Козак-2» пройшов в повному обсязі державні випробування та прийнятий на озброєння. СБА «Варта» за позитивними результатами визначальних відомчих випробувань допущений до експлуатації, на цей час завершуються його державні випробування.

Зазначені броньовані автомобілі майже два роки використовуються підрозділами Збройних Сил України (у тому числі в районі ООС) та мають позитивні відгуки.

Також з позитивними результатами у 2019 році пройшла державні випробування по всіх видах доріг та бездоріжжю і призначена для вогневої підтримки особового складу підрозділів ББКМ «Козак-2М1».

Читайте також: Нові бронеавтомобілі для ЗСУ пройшли успішні випробування

Що відомо про держзамовлення

Варто підкреслити, що основні показники державного оборонного замовлення складені з урахуванням завдань визначених державними цільовими програмами з розвитку озброєння та військової техніки на середньо та довгострокову перспективу відповідно до уточненої потреби, визначеної Генеральним штабом Збройних Сил України за пропозиціями командувань видів, родів, військ і служб.

Державне оборонне замовлення охоплює весь спектр озброєння та військової техніки, як безпосередньо для ведення бойових дій, так і для їх забезпечення (без чого ведення бойових дій неможливо).

Проєктом державного оборонного замовлення на 2020 рік передбачається модернізація літаків, вертольотів та радіолокаційних станцій, закупівля кораблів та катерів різного призначення, комплексів управління вогнем артилерії, радіолокаційних комплексів розвідки вогневих позицій, безпілотних авіаційних комплексів, засобів РЕБ, бронетранспортерів БТР-4Е, БТР-3ДА та спеціальних машин на їх базі, бойових машин піхоти, авіаційних засобів ураження, протитанкових ракетних комплексів (у тому числі з тепловізором) та ракет до них, тепловізійних прицілів та приладів спостереження, стрілецького озброєння та боєприпасів.

Крім того, сплановані кошти на ремонт та підтримання справності (закупівлю запасних частин) наявного озброєння та військової техніки.

Міністерство оборони України звертається до представників ЗМІ з проханням під час підготовки тематичних матеріалів використовувати інформацію отриману в офіційному порядку.

Читати далі

Технології

У Запоріжжі запрацював електронний читацький квиток
В Україні розпочалося виробництво перших бронемашин “Барс-8”, ШоТам

У бібліотеках Запоріжжя запрацював електронний читацький квиток. Користувачам центральної бібліотеки міста, за умови наявності електронного читацького квитка, автоматично відкривається доступ до фондів усіх філій бібліотечної мережі міста. Діє база читачів разом із системою штрих-кодування книг, розповіли у міській раді.

Процеси комп’ютеризації та діджиталізації нині активно впроваджуються у 37-ми бібліотеках міста. Читацькі квитки нового зразка – електронні, дозволили відійти від паперових носіїв. Нині їх володарями є майже 19 тисяч городян.

В Україні розпочалося виробництво перших бронемашин “Барс-8”, ШоТам

Читацькі ноу-хау

Реєстрація електронного квитка займає кілька хвилин – всі охочі одразу на місці фотографуються та заводять особисту карту обліку. Крім того, такий зручний сервіс дозволяє заощаджувати, адже ми відійшли від необхідності придбання паперів і ручок.

Читайте також: Українські бібліотеки стануть “цифровими хабами”

Також у бібліотечній мережі міста з 2018 року департаментом культури і туризму запроваджена програма Е-КНИГА. Серед переваг для читачів – самостійний онлайн-пошук необхідної літератури через Інтернет-мережу, за допомогою електронного каталогу на порталі «Культура» у рубриці «Е-КНИГА». Видання можна знайти по автору або за назвою. Також пошукова система може допомогти визначити його місцезнахоження – по інших філілях, або ж у користуванні котрогось із абонентів. 

В Україні розпочалося виробництво перших бронемашин “Барс-8”, ШоТам

Зручності для бібліотекарів

Ряд зручностей передбачений і для бібліотекарів. Це, зокрема, автоматичне ведення обліку всієї діяльності бібліотек – їх відвідуваності, кількості виданих книг, інформаційних довідок та масової роботи з читачами.

“Вже 30 бібліотек з нашої мережі оснащені електронним обладнанням – термопринтерами та зчитувачами штрих-кодів. До бази внеесні вже більше 50% книжкового фонду – це 330 тисяч примірників книг. Таким чином, кожне видання має штрих-кодування, за яким дуже зручно і швидко бібліотекарі обслуговують наших користувачів”, – розповіла директорка централізованої бібліотечної системи для дорослого населення міста Запоріжжя Ірина Лень.

Цьогоріч заплановане придбання книг для міських бібліотек на 1 млн грн. Триватиме й кампанія по осучасненню кількох міських бібліотек – за прикладом Центральної міської бібліотеки для дорослих, якій завдяки оновленому інтер’єру і фасаду вдалося набути європейського вигляду.

Читати далі

Технології

Українців сповіщатимуть про судові засідання через месенджер
В Україні розпочалося виробництво перших бронемашин “Барс-8”, ШоТам

Державна судова адміністрація України  відкрила судовий розклад. Тепер українці отримуватимуть сповіщення одразу, як тільки з’явиться інформація про їхнє судове засідання. Про це повідомляє opendatabot.ua.

Чому це важливо?

Дані про судовий розклад до цього часу були закритими, а тисячі українців дізнавалися про судове засідання запізно. Відтепер громадяни зможуть вчасно дізнатися про засідання й захистити себе в суді.

На найближчий час в Україні заплановано 434 тисяч судових засідань. З них 22 420 — це адміністративні суди, 13 502 — господарських та 395 451 — цивільних та кримінальних.

Читайте також: Запрацювала електронна система комунікації між державними органами

Найбільша кількість судових справ присвячена стягненню заборгованості (52 021 справа), розірванню шлюбу (26 474) та крадіжкам (25 941).

50 тисяч українців пропускали засідання

Як зазначається, щороку близько 50 тисяч українців пропускали судові засідання. Не всі знали про своє судове засідання чи його перенесення.

«Суд не дуже дбає про те, аби зв’язатися з усіма сторонами справи. Йому простіше розглянути справу без емоцій, по наявних документах», — говорить адвокат Віталій Собкович.

«Позивач може вказати „ліву“ адресу відповідача, а судам для звітності цілком достатньо поштового повідомлення про надсилання позову відповідачу», — додає громадський діяч, правозахисник Лаврентій Кухалейшвілі.

Що тепер зміниться?

Раніше, щоб не пропустити сповіщення про суд, потрібно було регулярно перевіряти свою електронну скриньку (це можливо лише, якщо імейл зареєстровано в акаунті ДСА) та кореспонденцію за місцем постійної реєстрації або ж шукати своє засідання на офіційному сайті судової адміністрації. Робити це можна було лише в ручному режимі.

Тепер Опендатабот може оперативно, безкоштовно й у зручній формі повідомляти про всі судові засідання, де людина виступає фігурантом», — говорить Олексій Іванкін, керівник Опендатабот.

Як отримати сповіщення про своє судове засідання в Опендатабот?

  • Додайте Opendatabot в улюбленому месенджері.
  • Знайдіть себе за ПІБ чи потрібне судове рішення за номером.
  • Підпишіться на оновлення.
Читати далі

Технології

В Україні створили унікальний кузов для вантажівок
В Україні розпочалося виробництво перших бронемашин “Барс-8”, ШоТам

Українські розробники створили унікальний кузов для вантажівок. Команда майстрів з Черкас виготовила знімний кузов-контейнер для вантажівок Swap Body. Про це розповіли SpecMachinery.com.ua представники компанії InterCargoTruck, що розробила і виготовила кузов.

Чим він особливий?

Swap Body – це універсальний знімний кузов, що фіксується контейнерними фітингами і оснащений відкидними, налаштованими по висоті, опорами для установки системи на землю без використання кранового обладнання.

В Україні розпочалося виробництво перших бронемашин “Барс-8”, ШоТам

Читайте також: Спецпідрозділи поліції отримали партію швидкісних автобусів

Які переваги?

Перевага знімних кузовів Swap body – їх велика ширина (дві європалети в ряд) і збільшений об’єм (з причепом – понад 100 м3). У порівнянні з контейнерами, Swap body перевершує по місткості напівпричепи (82-96 м3).

Зміна кузова дозволяє на одній машині/шасі встановлювати до 30 різних видів надбудов.

Читати далі

Технології

Ужгородські студенти сконструювали власний 3D-принтер
В Україні розпочалося виробництво перших бронемашин “Барс-8”, ШоТам

В Ужгороді студенти-айтішники створили власний 3D-принтер, повідомляє Укрінформ з посиланням на Медіацентр Ужгородського національного університету.

Зазначається, що 3D-принтер дозволяє покроково створювати фізичний об’єкт за цифровою моделлю. 3D-об’єкти робляться з плавкого матеріалу (пластик) через його плавлення при подачі під високим тиском. Декілька деталей, виготовлених цим 3D-принтером, уже успішно замінили первинні деталі на ньому самому.

В Україні розпочалося виробництво перших бронемашин “Барс-8”, ШоТам

Читайте також: Харківські студенти на 3D-принтері майструють роботів (ВІДЕО)

Розробниками непростого механізму стали студенти 2-го курсу ФІТ спеціальності «Комп’ютерні науки» Анатолій Котвицький, Ігор Гончарук-Хомин, Мар’ян Вершинін та Адріан Чижевський, якими творчо керували доцент Олександр Левчук та викладач Сергій Вапнічний з кафедри інформаційних управляючих систем та технологій.

В Україні розпочалося виробництво перших бронемашин “Барс-8”, ШоТам

Раніше команда айтівців факультету під головуванням Олександра Левчука здобула срібло на Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності WorldSkills Ukraine у листопаді 2016 році, який проходив на базі факультету інформаційних та обчислювальних систем Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Читати далі
NewСхід4 години тому

Підприємцям Донеччини дають до 3500 євро на соціальний стартап

Суспільство5 години тому

Україна піднялась у рейтингу найкреативніших країн

Суспільство6 години тому

У Харкові планують енергомодернізувати понад 100 будинків

Суспільство7 години тому

ЄС виділив близько 260 тисяч євро на популяризацію вікенду в Карпатах

Технології8 години тому

Сонячну електростанцію потужністю 9 МВт встановили на Чернігівщині

Технології9 години тому

ЗСУ отримають нові українські броньовані автомобілі

Суспільство10 години тому

Поділись своїм волоссям: як у Львові створюють перуки для онкохворих дітей

Суспільство10 години тому

Будівництво метро на Виноградар: як насправді тривають роботи (ФОТО)

Технології12 години тому

У Запоріжжі запрацював електронний читацький квиток

Суспільство13 години тому

Хто такі «Агенти змін» і як вони змінюють Київ

Суспільство14 години тому

Ветеран війни на Сході України виготовляє тортики та арахісову пасту (ВІДЕО)

Суспільство1 день тому

5 причин, чому варто перейти на твердий шампунь

Суспільство1 день тому

В аеропорту «Бориспіль» відкрили третій бас-гейт

Суспільство1 день тому

Українських морпіхів підготують за британською програмою Orbital

Суспільство1 день тому

Одесит створює скульптуру із 250 тис. монет (ФОТО)

Суспільство1 день тому

Морська охорона ДПСУ отримала спецспорядження від США на 29 млн грн

Суспільство1 день тому

10 промзон Києва перетворять на технопарки

Суспільство1 день тому

У Черкасах за ініціативи дітей розмалювали школу

Суспільство1 день тому

В Одесі біля моря активісти встановили контейнери для роздільного сміття

Суспільство1 день тому

В Україні всіх циркових тварин передадуть у приватний екопарк

Економіка1 день тому

В Івано-Франківську з’явиться нове підприємство, що виготовлятиме деталі для пральних машин

Суспільство1 день тому

У Вінниці збудують мультиспортивний комплекс із басейном (ПРОЄКТ)

Суспільство1 день тому

У парках і біля шкіл: у Києві встановлять сотні велопарковок

Суспільство1 день тому

Ще один лоукостер планує запустити рейси з України до Чехії

Технології1 день тому

Українців сповіщатимуть про судові засідання через месенджер

Суспільство1 день тому

Укрзалізниця планує відремонтувати 300-500 вагонів вже цього року

Суспільство2 дні тому

Скільки ялинок здали на утилізацію в Києві

Суспільство2 дні тому

Львів планує масштабне оновлення тролейбусного парку

Суспільство2 дні тому

Лоукостер Ryanair продає мільйон квитків за акційною ціною: куди і за скільки

Суспільство2 дні тому

На популярній станції метро в Києві з’явиться ще один вихід

Суспільство2 дні тому

В Одесі реставрують один із найкрасивіших старовинних будинків (ФОТО)

Суспільство2 дні тому

Як українці роблять бізнес на російських фейках

Суспільство2 дні тому

Українську піаністку номінували на музичну премію «Греммі»

Суспільство2 дні тому

Як киянин відкрив незвичну школу для рокерів від 5 до 95 років

Суспільство2 дні тому

В Україні випустили мийні засоби зі шрифтом Брайля

Суспільство2 дні тому

У Києві реконструювали сквер на лівому березі

Суспільство2 дні тому

Оголосили гранти на участь у семінарах і конференціях

Суспільство2 дні тому

Кабмін оголосив результати цифрового перепису населення

Суспільство2 дні тому

На Рівненщині знайшли родовища чистого водню

Суспільство2 дні тому

Запрацювало Почесне консульство України у Філадельфії

Суспільство2 дні тому

Де в Україні будуватимуть нові об’їзні дороги в 2020 році

Технології2 дні тому

В Україні створили унікальний кузов для вантажівок

Суспільство2 дні тому

У різних районах Києва може з’явитися ще 12 зелених зон

NewСхід2 дні тому

До Маріуполя везуть першу партію білоруських тролейбусів (ФОТО)

Суспільство2 дні тому

На Закарпатті працюватиме перший у країні лижний патруль

Суспільство2 дні тому

Одесит завоював призове місце у легендарному конкурсі фотографів

Суспільство3 дні тому

Укрзалізниця запустила акцію: поїздом до Чехії — зі знижкою 65%

Суспільство3 дні тому

Оголосили переможця міжнародного тендеру на ремонт траси Київ-Одеса

Технології3 дні тому

Ужгородські студенти сконструювали власний 3D-принтер

Суспільство3 дні тому

Київавтодор отримав нову техніку (ФОТО)

Суспільство3 дні тому

В аеропорту «Бориспіль» планують збудувати автовокзал: подробиці

Суспільство3 дні тому

Київ увійшов у ТОП-50 найбільш інстаграмних міст світу

NewСхід3 дні тому

На Донбасі відкриють три опорні лікарні неподалік КПВВ

Суспільство3 дні тому

На Закарпатті пройде міжнародний фестиваль для любителів страв зі свинини

Економіка3 дні тому

На Івано-Франківщині відкрили першу ферму в Україні з розведення півнів-каплунів

Суспільство3 дні тому

У Херсоні школярі здобули грант на очищення Чорного моря від пластику

Суспільство3 дні тому

Українці почали більше літати і менше їздити на поїздах

Суспільство3 дні тому

Українські офіцери беруть участь у навчаннях Combined Resolve XIII

Суспільство3 дні тому

Індійська компанія збудує в Одесі фармацевтичний завод

Технології3 дні тому

Українська бронетехніка отримає модернізовані приціли

Суспільство3 дні тому

Україна поліпшила показники у світовому рейтингу демократії

Технології3 дні тому

ID-картка та закордонний паспорт стануть електронними: де і як їх використовувати

Суспільство3 дні тому

В Україні запускають медіаінкубатор і платитимуть зарплату YouTube-блогерам

Суспільство3 дні тому

У Харкові стартували підготовчі роботи для будівництва нових станцій метро

Суспільство3 дні тому

Львівський аеропорт відновлює роботу старого терміналу

Суспільство3 дні тому

У Києві може з’явитися два нових природних заповідники

Суспільство3 дні тому

Стань рокером “під ключ”. Як працює Rock School у Києві

Технології3 дні тому

Рослинне м’ясо в Україні: де купити і за скільки

Технології3 дні тому

До Українського фонду стартапів надійшло понад 300 заявок

Економіка4 дні тому

У Херсонський порт інвестують майже 300 млн грн млн грн

Суспільство13 години тому

Хто такі «Агенти змін» і як вони змінюють Київ

Суспільство14 години тому

Ветеран війни на Сході України виготовляє тортики та арахісову пасту (ВІДЕО)

Суспільство6 днів тому

Дзюдо від копа: як поліцейський безкоштовно навчає дітей бойових мистецтв (ВІДЕО)

Суспільство6 днів тому

Як колишній розбишака став зразковим капеланом на фронті і відбудував ромський табір (ВІДЕО)

Суспільство7 днів тому

У Харкові дослідники розробили пристрій, що перетворює воду на антисептик (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Колишній розвідник робить бізнес на дерев'яних виробах (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Як українка у 55 років стала топовою блогеркою в YouTube (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

На Черкащині вчителює американський волонтер, який за рік вивчив українську мову (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

17-річний українець винайшов помічника для незрячих (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як моряк із Миколаївщини відкрив виноробню в стилі ХІХ століття (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як американка українського походження розповіла світові про Голодомор (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Тараканівський форт: які таємниці приховує містечко-привид на Рівненщині (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Киянка шиє унікальні сумки в стилі міського етно (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

У Києві відкриють одну з найсучасніших лікарень (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Вінницький фермер вирощує трюфелі і продає їх по 2000 євро за кіло (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як виглядають і з чого складаються сухпаї для передової (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Гірськолижні курорти України: чим цікаві та скільки коштують (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Українська дизайнерка підкорила інстаграм купальниками (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як 70-річна кримська татарка стала письменницею завдяки внукам (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Чернівецький художник робить неймовірні картини зі сміття (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Киянин влаштував руйнівну вечірку, щоб відремонтувати під’їзд (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як волонтери допомагають українським пенсіонерам (ВІДЕО)

Технології3 тижні тому

Українець винайшов програму, що ідеально підбирає музику до фільмів (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Український художник створив в Естонії маленьку «філію» України (ВІДЕО)

Технології4 тижні тому

Українці створили теплицю, яка поливає рослини водою “з повітря” (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Про унікальний український шрифт розкажуть у фільмі (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Одеситка створює дивовижні шкатулки крапочками (ВІДЕО)

Технології4 тижні тому

Український школяр винайшов новітню зарядку до телефона (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Зроби мені хаб: волонтери збирають гроші на інклюзивний простір у Харкові (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

14-річний юнак урятував 9-річного хлопчика від страшної смерті (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

ТОП-5 українських брендів, які роблять магічні вироби з дерева (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Киянка покинула роботу бухгалтера і заробляє тисячі доларів на мозаїці (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як український кухар допомагає школам позбутися «совка» в їдальнях (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Працював над “термінатором”: як одесит в Голлівуді ретушує постери фільмів (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Харківські студенти на 3D-принтері майструють роботів (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

У Харкові діти отримали грант і самі переробили стару котельну на спортзал (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Нечуючий хлопець представив Україну з трибуни ООН (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Дев'ятикласниці читають лекції про менструацію у школах Харкова (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Школярі навчили місто на Донбасі сортувати сміття (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як занедбану водойму в Києві перетворили на місце спортивної риболовлі (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Українець винайшов екопосуд із кукурудзяного бадилля (ВІДЕО)

NewСхід2 місяці тому

Запорізька айтішниця врятувала від війни табун коней (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як 10-річні українські генії рятують від шахрайства у магазинах (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Туристи "атакують" найзагадковіше містечко України (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

ТОП-5 термальних джерел в Україні (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Львівська майстриня продає гуцульські ковдри у Францію: як їй це вдалося (ВІДЕО)

Технології2 місяці тому

Київські студенти перетворюють маршрутки на електрокари (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Українському "Пласту" потрібна допомога патріотів (ВІДЕО)

Економіка2 місяці тому

У Франківську будують готелі майбутнього: що це і скільки коштує (ВІДЕО)

NewСхід2 місяці тому

Ветеран АТО відкрив у Краматорську соціальну кав’ярню

Суспільство2 місяці тому

Як у вінницькому таксі можна розрахуватися піснею

Технології2 місяці тому

Український студент здійснив прорив, розробивши технологію екопаперу з опалого листя

Суспільство2 місяці тому

В Україні створили першу та унікальну майстерню на колесах

Суспільство2 місяці тому

Читачі “ШоТам?” подарували дідусеві, який висаджує дерева в Миколаєві, подорож до Карпат

Суспільство2 місяці тому

“Наново”: як у Франківську допомагають стати айтішниками тим, кому за сорок

Суспільство2 місяці тому

Одесити створили унікальний екохостел з хати-мазанки

Суспільство2 місяці тому

Українка зробила успішний бізнес на вишуканій жіночій білизні

Суспільство2 місяці тому

На Житомирщині фермер вирощує у теплиці равликів з електропастухом

Суспільство3 місяці тому

Ніколи не пізно: як у Дніпрі пані за 60 стають на пуанти та вчаться балету

Суспільство3 місяці тому

В Україні знаходиться найбільший у світі сад кизилу

Суспільство3 місяці тому

Кактус у голові Джобса: українець створює вазони у вигляді голів знаменитостей

Суспільство3 місяці тому

Чоловік з черкаського села заробляє майже 200 000 грн на сонячній енергії

Суспільство3 місяці тому

Учена з України здійснила унікальний математичний прорив

Суспільство3 місяці тому

Розрахуватися за проїзд піснею: як працює перше караоке-таксі у Вінниці

Суспільство3 місяці тому

Місія “зберегти замок”: хто піклується про українську спадщину?

Суспільство3 місяці тому

Новатор з Маріуполя будує власну імперію заправок для електротранспорту

Суспільство4 місяці тому

100 000 грн на гектарі тютюну може заробити кожен

Суспільство4 місяці тому

Росіянин став на коліна перед матерями загиблих українських захисників

Суспільство4 місяці тому

Київський патрульний врятував життя чоловікові

Економіка4 місяці тому

Купують навіть у США: львів’янка створила успішний бізнес на тимчасових тату

Тренди