Технології
В Україні проектуватимуть енергоефективні висотки
У проєкті нових ДНБ пропонується ввести норму щодо проєктування висоток з класом енергоефективності не нижчим «В» відповідно до європейського законодавства. Це дозволить до 40% економити на енергоресурсах, повідомляє Урядовий портал.
“Сьогодні у чинних нормах щодо проектування висотних будинків містяться застарілі вимоги до їх енергоефективності і розрахунки здійснюються не за європейською системою енергозбереження. Через це енерговитрати на утримання таких будинків часто не контролюються. Тому під час розроблення нових ДБН ми хочемо повністю переглянути і оновити вимоги, щоб усі висотні будівлі в Україні, як і інші споруди, проектувалися енергоефективними за всіма європейськими сучасними технологіями”, – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Він нагадав, що 23 липня 2018 року вступив в дію новий закон щодо енергоефективності будівель, який впровадив європейські вимоги до енергозбереження, увівши класи енергоефективності будівель від A до G.
Читайте також: У Вінниці зведуть унікальну енергоефективну багатоповерхівку
Відтак, згідно з проектом нових ДБН, теплотехнічні показники висотних будинків визначаються відповідно до класу енергетичної ефективності не нижче В згідно з ДБН «Теплова ізоляція будівель».
При цьому системи внутрішнього теплопостачання висотних будинків необхідно ділити на зони по висоті будинку. Системи теплопостачання та опалення необхідно передбачати окремими для приміщень, розташованих у межах одного протипожежного відсіку. Для вбудованих приміщень необхідно передбачати окрему систему опалення.
Читайте також: ЄС виділив на енергоефективність України 54 мільйони євро
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.
Нагадаємо, що нові ДБН «Висотні будинки і комплекси» розробляється ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва».
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі