Суспільство
В Україні зруйновані ТЕС хочуть замінити малими модульними реакторами. Чому це вигідно
Україна розглядає можливість спорудження до 20 малих модульних реакторів (ММР) замість зруйнованих під час війни енергоблоків теплової генерації.
Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, пише «Інтерфакс-Україна».
«Це найкраща опція для заміни теплової генерації. Ми будемо рухатися в рамках “зеленого переходу” за технологією ММР, це найкраща технологія», – повідомив Галущенко.
Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін зазначив, що ММР є дуже перспективними для України, і наразі атомники спільно з Міністерством енергетики розробляють багато програм із різними світовими компаніями, які розвивають технології малих модульних реакторів.
Читайте також: Не «село», а простір для можливостей. Як змінити громаду своїми руками? Три приклади з Бобрицької ТГ на Черкащині.
Повідомляється, що зокрема, «Енергоатом» наразі співпрацює в напрямі ММР з американськими Westinghouse, що пропонує свій реактор AP-300, NuScale і Holtec International, британською RolIs Royce і ще з кількома компаніями, з якими підписано відповідні меморандуми.
Про ММР
Малий модульний реактор – мініпристрій, призначений для організації керованої самопідтримуваної ланцюгової реакції поділу, яка завжди супроводжується виділенням енергії. Виготовляються за модульним принципом, з урахуванням пасивної ядерної безпеки.
SMR-реактори мають набагато менший розмір, наприклад, ММР-реактор Rolls-Royce займає 40 000 м2 замість 400 000 м2 для традиційної установки.
Утримання мініреакторів більш ефективне, більш гнучке, їх не потрібно підключати до місцевої електромережі.
Багато ММР призначені для втілення нових паливних ідей, що дозволяють збільшити вигорання та збільшити паливні цикли. Більші інтервали заправки можуть зменшити ризики розповсюдження та зменшити шанси виходу радіації з утримання.
Нагадаємо, Миколаївобленерго отримало майже 64 тонни обладнання, наданого Польщею.
Крім того, Україна отримала від Німеччини 40 трансформаторів для відновлення енергоінфраструктури.
Фото: wikipedia.org
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі