Суспільство
В Україні доступний додаток, який розраховує ризик інсульту — МОЗ
Медичний додаток, який допомагає розрахувати персональний ризик інсульту, відтепер доступний українською.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.
Додаток «Stroke Riskometer» допомагає людям безоплатно зробити персональний розрахунок ризику інсульту та отримати рекомендації, як його зменшити. Застосунок розроблено на чолі з лікарями й професорами з Нової Зеландії, він заснований на авторитетних наукових публікаціях та визнаний Всесвітньою організацією інсульту.
Додаток безоплатний і доступний багатьма мовами. Проте українськомовної версії донедавна не було. У серпні громадська організація «Just Save Life», яка має за мету запобігати серцево-судинним нападам в українців та навчити швидко й правильно реагувати у разі їх виникнення, офіційно переклала додаток українською мовою.
Читайте також: «Стала матір’ю дронів». Історія волонтерки, яка з допомогою блогу надіслала на фронт понад 50 «пташок»
Riskometer розраховує ризик інсульту шляхом оцінки ряду факторів ризику, таких як вік, стать, етнічна приналежність, спосіб життя та інші фактори здоров’я, які безпосередньо впливають на ймовірність інсульту протягом наступних 5 і 10 років. Він надає важливу інформацію про те, як можна зменшити ймовірність інсульту, і контролює ризик, коли змінюються особисті фактори ризику. Додаток підходить для людей віком від 20 років.
У проєкті додатка вже беруть участь понад 300 відомих експертів з інсульту зі 102 країн, що робить його найбільшим міжнародним спільним мобільним проєктом охорони здоров’я у світі. Stroke Riskometer можна завантажити в AppStore або Google Play.
Робота над перекладом додатка проводилась у межах ініціативи «Гарантовано!», мета якої інформувати пацієнтів про медичні послуги, що гарантовані пацієнтам безоплатно.
Нагадаємо, запустили чат-бот про безоплатні медичні послуги і права пацієнтів.
Окрім того, створили чат-бот для переселенців, де внутрішньо переміщені особи можуть отримати юридичну допомогу 24/7.
Фото: МОЗ.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі