Суспільство
В Одесі запрацював другий реабілітаційний центр для поранених військових Recovery
В Одесі запрацював інноваційний реабілітаційний центр для поранених військових. Це вже другий центр національної мережі Recovery у місті.
Про новину повідомили на сайті Одеської обласної військової адміністрації.
Реабілітаційний центр створений на базі комунального медичного закладу обласного підпорядкування та облаштований відповідно до вимог інклюзивності.
Там широкі коридори та санітарні кімнати, немає порогів. Центр оснащений інноваційним обладнанням з віртуальною реальністю, що значно прискорить термін відновлення пацієнтів.
Тут облаштували:
- зали фізичної терапії та кінезотерапії,
- три кабінети апаратної фізіотерапії,
- кабінет ерготерапії,
- кабінет психологічної підтримки,
- маніпуляційну,
- 13 палат на 30 ліжок.
Загалом площа створеного центру склала 630 квадратних метрів.
Дивіться відео: Перший «Незламний»: історія захисника, який надихнув лікарів на створення реабілітаційного центру
Завдяки інноваційному реабілітаційному центру, українські поранені військовослужбовці зможуть проходити відновлення з різними травмами, зокрема з пораненнями, отриманими внаслідок вибухів.
У центрі є можливість відновлювати ходу, втрачені функції верхніх і нижніх кінцівок на високому технологічному рівні.
Із кожним пацієнтом у Центрі працюватиме мультидисциплінарна команда спеціалістів, яка складається з лікарів фізичної реабілітаційної медицини, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, асистентів, логопеда та психолога, які надаватимуть якісну, доступну та доказову реабілітаційну допомогу нашим захисникам та захисницям.
Планується, що упродовж 2023 року національна мережа інноваційних реабілітаційних центрів Recovery матиме 10 центрів на базі державних медичних закладів у Вінницькій, Дніпропетровській (2 центри), Київській, Львівській, Одеській (2 центри), Рівненській, Хмельницький та Черкаській областях. Понад 11 тисяч пацієнтів на рік зможуть отримати реабілітаційну допомогу в центрах RECOVERY.
Нагадаємо, у березні 2023 року запрацював перший центр реабілітації національної мережі Recovery у Дніпрі.
У травні 2023 року у Києві запрацював реабілітаційний центр для військових Recovery.
Фото: oda.od.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі