Суспільство
В Одесі відкрили перший “Банк пластику”
В Одесі запрацювала майстерня під назвою “Банк пластику”. Вона відкрилася в Київському районі міста на вул. Олександра Невського, 57, в рамках проєкту Precious Plastic Odessa. Про це передає EcoTown.
Головна ідея Precious Plastic – чим більше таких майстерень, тим чистіша планета.
За словами керівниці проекту Надії Панів, ідея відкрити подібну майстерню прийшла одеситу Євгену Хлєбнікову, але сам проект Precious Plastic міжнародний, заснований голландцем Дейвом Хаккінсом. Подібні заклади вже є в Черкасах і Львові, а тепер й в Одесі. На черзі – Київ.
Як це працює?
Принцип роботи банку досить простий. Ви приносите пластик, наприклад, пляшки, кришечки, баночки, а тут його зважують і оцінюють:
«Ми приймаємо всі полімери, а той матеріал, який піде у нас в переробку (кришечки від пластикових пляшок, тара з маркуванням «2» HDPE, плівки з маркуванням «4» LDPE) Оцінюємо в 20 грн за кілограм. Весь пластик повинен бути чистим».
Оскільки організація некомерційна, кошти не видають на руки, а зараховують на спеціальний рахунок, який створюють для кожного відвідувача банку-майстерні. І коли на рахунку накопичиться певна сума, то її можна буде обміняти на виріб з переробленого пластику або на майстер-клас.
Що роблять із прийнятим пластиком?
Прийняті матеріали відправляються на сортувальний стіл. Причому пластик, який піде на переробку, поділяють за кольором та складом. Відсортовану вторсировину подрібнюється і відправляється на переплавку в екструдер (прилад, який плавить пластик і видає його у вигляді нитки) або термопрес – вийдуть нитка або лист. З цих заготовок можна зробити практично будь-які вироби – від оригінальних світильників, склянок і кашпо до модних сумочок і навіть шахових дощок. Полімери іншого типу передають в сміттєпереробні компанії.
«Днями прийшла дівчина, яка працює тату-майстром. У неї накопичилося багато пакувальної плівки, яку не хотілося викидати, і вона принесла її нам. Таку плівку ми теж приймаємо, щоб робити з неї гнучкі листи. Майже кожен день приходять кілька людей, але ми плануємо, що скоро тут будуть черги і натовпи людей, які бажають здати свій пластик», – каже Надія.
Нагадаємо, кияни перетворюють використаний пластик та сміття на арт-об’єкти у виставці “Сміттєпокаліпсис”. Відвідати виставку можна до 31 березня у просторі Kyiv Vegan Boom на Богдана Хмельницького,16/22. Вхід вільний.
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі