Технології
В Києві презентували перший електричний фургон MAN: що відомо
Компанія MAN Truck & Bus презентувала в Україні перший повністю електричний мікроавтобус eTGE. Про це повідомляє видання НВ.
«Хтось же має бути першим», — саме з таким слоганом український офіс MAN Truck & Bus днями у Києві представив свій перший повністю електричний мікроавтобус eTGE.
Дійсно, модель офіційно стала першою електровантажівкою, яку завезли в Україну. Німецький бренд в цьому сенсі виявився для нас своїм Ілоном Маском: поки автоперевізники шукають, де б подешевше купити тонни дизеля, — MAN Truck & Bus представляє свій «кібертрак».
Чим особливий перший електричний мікроавтобус MAN
Фургон eTGE побудований на платформі нового багатофункціонального вена MAN TGE, але, очевидно, має принципові відмінності в силовій установці та трансмісії.
Виробництво електричного мікроавтобуса почали в липні 2018-го на заводі MAN Truck & Bus у польській Вжесьні, а світова прем’єра моделі відбулася на конференції комерційного транспорту IAA 2018 у Ганновері. За цей час eTGE встиг отримати нагороду найкращого електровена 2019 за версією ETM Eurotransport, і компанія продала вже кілька партій своїх електричних моделей для вантажоперевезень у європейських містах.
Що стосується характеристик: у моделі встановлено електродвигун загальною потужністю в 100 кВт, який забезпечує 290 Нм крутного моменту, і одношвидкісна коробка передач.
Читайте також: Усього 5 хвилин: українці розробляють систему швидкої зарядки для електромобілів
Як працює батарея?
За зберігання електроенергії у фургоні відповідає літій-іонна батарея, об’ємом 35,8 кВт-год. Щоб встановити 344 кілограмовий акумулятор під днище авто, інженерам MAN довелося трохи підняти підлогу мікроавтобуса, але при цьому обсяг вантажу, який може взяти на борт eTGE становить до 10,7 куб. м., а вага — до однієї тонни.
Акумулятор можна експлуатувати в температурному діапазоні від мінус 25 до плюс 55 градусів за Цельсієм, а повний цикл його заряду на електростанції потужністю 7,2 кВт становить трохи більше п’яти годин. Комбінована швидка зарядна система MAN CCS DC потужністю 40 кВт дозволить зарядити батарею з нуля до 80% лише за 45 хвилин. У MAN кажуть, що навіть після повторно циклу у 2000 зарядів-розрядів їхній високоефективний енергоблок втрачає тільки 15% від початкового об’єму.
Головна характеристика для будь-якого електромобіля — запас ходу. У новому eTGE цей показник становить 110−115 км за стандартом WLTP, а в ідеальних умовах авто максимально може проїхати до 160−170 км. Якщо комусь ці цифри здадуться незначними — врахуйте: після дослідження ринку в MAN Truck & Bus визначили, що середній кілометраж, який проїжджають комерційні автомобілі в містах за день становить до 100 км.
Кому потрібен eTGE?
Насамперед eTGE призначений для сервісів індивідуальних доставок, локальних вантажоперевезень і логістичних послуг. За підрахунками MAN, автомобілі, які виконують такі завдання у великих містах, в середньому проїжджають від 60 до 80 км на день, з чим повністю справляється eTGE.
З огляду на щільний трафік, постійний простій і повільний рух в центральних частинах мегаполісів, економія на транспортних перевезеннях виходить на абсолютно інший рівень, оскільки це ідеальні умови для експлуатації електромобілів.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі