Суспільство
В інституті Амосова відкрили відділення воєнної кардіохірургії
У Національному інституті серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова в Києві відкрили відділення воєнної кардіохірургії.
Про це повідомили на сайті медзакладу.
Зазначається, що в закладі надають високоспеціалізовану медичну допомогу військовим з бойовими травмами і пораненнями грудної клітки та серця. Цей напрям в інституті Амосова почали розвивати з 2014 року.
Зокрема з червня 2014 року до початку грудня 2022 року в інституті Амосова пролікували 597 військових та ветеранів, які мали патологію серця та магістральних судин. З них 40 – з бойовою травмою серця та судин.
За словами директора інституту академіка Василя Лазоришинця, у структурі поранень грудної клітки перикард, серце та великі судини ушкоджуються у 10-15%.
«Найбільша загроза життю виникає внаслідок мінно-вибухових і кульових поранень у серце, догоспітальна летальність при проникаючих пораненнях серця сягає 55-94% До бойової травми серця належать також закриті ушкодження серця і магістральних судин або міграція уламків в серцеві порожнини. Від початку повномасштабної російської агресії і наш інститут став, фактично, багатопрофільним військовим госпіталем. Через десятиліття ми несемо місію, визначену засновником нашого інституту», – зазначає Лазоришинець.
Про інститут
Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова АМН України – це високоспеціалізований науково-практичний заклад з надання медичної допомоги населенню з вадами серця, що розташований у Києві.
Історія інституту починається з 1955, коли на базі 24-ї міської лікарні м. Києва Микола Амосов відкрив першу в УРСР спеціалізовану клініку серцевої хірургії. Нині інститут належить до структури Академії медичних наук України. 2012 інститут імені Амосова вперше за 30 років оновив парк медичного обладнання та провів реконструкцію операційних. Сьогодні НІССХ ім. М. М. Амосова вважають світовим лідером у своїй галузі.
Раніше ми повідомляли, що на Полтавщині запрацює сучасна та укомплектована якісною апаратурою медична мобільна клініка.
Крім того, благодійники передали лікарні «Охматдит» новітнє обладнання, що дозволяє визначити результати аналізу крові вього за хвилину.
Фото: amosovinstitute.org.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі