Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Утеплюємось по-українськи: 7 брендів осіннього одягу

Опубліковано

Осінь – це не привід депресувати, закутавшись у теплий плед. Так, це гарний варіант провести день. Але куди краще прикупити собі нову річ, тим самим підняти настрій та провести цю осінь яскраво. Ну а ми, традиційно, підготували для вас підбірку українських брендів осіннього одягу.

1. Nove

Хочете стильне, якісне пальто за нормальною ціною? Тоді вам до Nove Coat. Цікаво, що за цим брендом стоїть ціла сім’я. Вони разом працюють, підтримують одне одного, знають все про свого клієнта та пам’ятають кожне пальто.

Дизайнери використовують в роботі переважно натуральні тканини з домішками для комфортної носки. Бренд Nove Coat відмовився від моделей з зайвими деталями та кольорами “вирви око” і зараз шиють актуальні, лаконічні моделі у пастельних тонах.

Де купити: Фейсбук, Інстаграм

Ціни: в середньому – 5000 гривень. 

2. Must Have

Масмаркет-бренд Must Have презентував нову осінньо-зимову колекцію, куди входять пухові пальта та куртки різних фасонів.  Як наповнювач для верхнього одягу використали гіпоалергенний синтепух. Більше того, такий одяг не промокне ні в сніг, ні в дощ,  адже зовнішня тканина у всіх виробах – плащівка.

А хто любить класичні пальта – бренд не оминув і вас. До колекції Must Have увійшли і шерстяні пальта класичного крою в актуальних кольорах, а також можна утеплитись завдяки в’язаним костюмам та светрам. 

Де купити: магазин Must Have або на сайті бренду

Ціни: пуховик – 4299 гривень, светр – 1399 гривень. 

3. Ohueno

Якщо у нашій країні заборонять матюкатись, то писати зухвалі написи на одягу – ні. Бренд Ohueno виготовляє дощовики та анораки з цікавим принтом Ohueno.

Засновник каже, що раніше з плащівкою в Україні було все погано: погана якість та не яскраві кольори. Тому Артем Будаєв вирішив це змінити і тепер випускає яскравий верхній одяг, а також футболки, кепки, худі та шкарпетки з однаковим написом. У жовтій, м’ятній або кислотно-малиновій плащовці ви точно забудете, що таке похмура осінь.

Де купити: Інстаграм

Ціни: в середньому 1400 гривень

4. Marchi

Цю осінь просто неможливо провести без актуальних тренчів від Marchi. Цього року бренд представив нову колекцію речей з вітрозахисної та водонепроникної плащівки. А щоб ви на 100% могли заховатись від дощу, дизайнери використали як фурнітуру для капюшона блискавку-зіпер.

Також вражає і кольорова гамма тренчів: від світло-бежевих і теракотових відтінків до класичного чорного. Додає актуальності колекції і інтерпретовані тренчі, які схожі на подовжений жакет.

Де купити: сайт

Ціни: вітровка коштує від 2850 грн, а плащ – від 4500 гривень.

5. Katsurina

Якщо восени хочеться лише закутатись у теплу ковдру, то чому б не вийти у цій ковдрі на прогулянку? Бренд Katsurina випустив нову колекцію ковдр-пуховиків, блискучих анораків та зимових тренчів.

Також дизайнери розробили куртку-лінер, яку можна носити на кшталт кімоно у двох кольорах. Блискучі анораки світлих кольорів одягаються через голову та представлені у розмірі one size. Вони виконані з мембранної тканини та витримують температуру до -15 градусів. Тому з Katsurina ви точно не змерзнете.

Де купити: сайт

Ціни: куртки-ковдри – 8000, а зимовий тренч 7500 грн.

6. Wonder

Бренд Wonder Gallery позиціонує себе як виробник одягу з натуральних італійських тканин з якісним підбором лекал та ідеальним кроєм. І це справді так. У колекції бренду представлені класичні моделі осіннього одягу в актуальних пастельних тонах. Але, чим же здивує Wonder Gallery цього сезону? У колекції бренду з’явились мега актуальні тренчі з еко-шкіри, а також шерстяне пальто з контрастними вставками з еко-шкіри. Це саме те, що потрібно вам цієї осені!

Де купити: сайт

Ціни: тренч з еко-шкіри – 5000 гривень, двобортне пальто – 7500 гривень. 

7. VERLOS

Це новий бренд одягу, про який заговорили тільки нещодавно. А все тому, що VERLOS випускає унікальні речі-трансформери, яка швидко перетворюються в різні стилі, тобто одна річ може бути як міні-гардероб. У такому стилі дизайнерка Руслана Верлос випускає і осінній одяг.

Осіннє пальто з капюшоном може розібратись на кілька варіантів: жилет довгий і короткий, куртка укорочена з капюшоном.

А якщо захотіли довге стильне пальто, просто одним рухом руки з’єднайте ці компоненти між собою. Тому, якщо вдень у вас ділова зустріч, а ввечері вечірка з друзями – ви легко можете перетворити одну річ на кілька образів.

Де купити: Фейсбук

Ціни: від 2000 гривень

Коментарі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Читати також: Український «Щедрик» прозвучав у рекламі Chanel (ВІДЕО)

Що кажуть глядачі?

Фільм вирізняється атмосферою, яка тримає у напрузі до останньої хвилини, та вражає глибоким розкриттям теми тоталітарного гніту.

Стрічка стала важливим внеском у популяризацію українського кіно і розкриття тем, які довгий час залишалися табу.

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі