Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Уряд збільшить навчання військових, медиків, будівельників і педагогів

Опубліковано

Уряд України збільшив державне замовлення на підготовку військових, медиків, будівельників, педагогів, транспортників і робітничих кадрів у 2024 році.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Державне замовлення було розширено для підготовки фахівців в окремих галузях з метою відповідати потребам ринку праці. Це стосується таких сфер, як охорона здоров’я, воєнні науки, національна безпека і безпека державного кордону, транспорт та будівництво, легка промисловість та інших.

Читати також: В Україні запускають серійне виробництво БПЛА з дальністю понад 1000 км.

Зокрема, у галузі «Охорона здоров’я» держзамовлення збільшили на 1 112 осіб, а у сфері «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону» – на 640 осіб. Також за спеціальностями: «Медицина» – на 523 осіб, «Терапія та реабілітація» – на 314 осіб, «Медична психологія» – на 90 осіб, «Технології медичної діагностики та лікування» – на 44 осіб.

Це рішення допоможе забезпечити країну висококваліфікованими фахівцями, які зможуть ефективно виконувати свої обов’язки у критично важливих сферах.

Нагадаємо, що в Україні представили прикрасу «Скіфське золото»: як воно виглядає.

Фото: Мінекономіки.

Суспільство

Українська піаністка Наталя Пасічник отримала премію Global Music Awards

Опубліковано

Українська піаністка та директорка Українського інституту у Швеції Наталія Пасічник отримала престижну золоту медаль Global Music Awards за свій унікальний проєкт «Переосмислення «Добре темперованого клавіру».

Про це повідомляється у соцмережах Українського інституту у Швеції.

Відзнака Global Music Awards

Global Music Awards — це міжнародний музичний конкурс, що відзначає незалежних музикантів з усього світу. Заснований у США у 2011 році, цей конкурс став важливою платформою для визнання талановитих артистів. Наталію Пасічник відзначили в категорії «Класична музика» за її платівку з інтерпретацією творів Йоганна Себастьяна Баха «Добре темперований клавір».

Платівка Наталії Пасічник — це не просто виконання культових творів Баха, а й глибоке переосмислення, натхненне ідеями українського музикознавця Болеслава Яворського. Це робить її роботу унікальною та надзвичайно важливою для музичного світу. Альбом був обраний WRTI як один з найкращих альбомів класичної музики, випущених у 2024 році.

Читати також: В Україні знімають містичний трилер на основі мультфільму «Мавка. Лісова пісня»

Про альбом

Альбом вийшов у січні 2014 року на всіх основних музичних платформах – SpotifyAmazon MusicApple MusicYouTube. Він складається з двох частин по 48 композицій.

Про Наталію Пасічник

Наталія Пасічник — видатна українська піаністка, яка вже 30 років проживає у Швеції. У 2014 та 2022 роках шведський журнал класичної музики OPUS magazine вносив її до списку найвпливовіших культурних діячів країни. Її талант та внесок у культуру отримали широке визнання як у Швеції, так і на міжнародному рівні.

Нагадаємо, що в столиці облаштували садок із багаторічних квітів: яка адреса.

Фото: Радіо.Культура.

Читати далі

Суспільство

В Україні знімають містичний трилер на основі мультфільму «Мавка. Лісова пісня»

Опубліковано

Команда FILM.UA, відома своїм анімаційним хітом «Мавка. Лісова пісня», готується до запуску нових форматів, які порадують глядачів. Серед яких — анімаційний серіал-пріквел та містичний трилер для підлітків.

Про це повідомила продюсерка анімаційного фільму Ірина Костюк в інтерв’ю «УП. Життя».

Про серіал-пріквел

FILM.UA розпочинає виробництво анімаційного серіалу-пріквелу, який складається з 26 серій.

«Ми вже законтрактували копродакшн-партнерів — французьку компанію TeamTo», — зазначила Ірина Костюк. Новий серіал, в якому Мавка буде зображена молодшою, орієнтується на молодшу аудиторію порівняно з повнометражним фільмом. Виробництво серіалу розпочнеться наступного року і триватиме три роки.

Читати також: У столиці облаштували садок із багаторічних квітів: яка адреса

Містичний трилер для підлітків

Крім анімаційного серіалу, FILM.UA працює над створенням ігрового фільму для підліткової аудиторії. Цей проєкт буде віддавати данину українській міфології, в якій персонажі мають двошарову природу, без чітких розмежувань між добром і злом.

«Це буде красиво, містично, загадково і подекуди навіть еротично», — розповіла продюсерка.

Для міжнародного порівняння Ірина Костюк навела приклад саги про вампірів «Сутінки», заснованої на серії романів американської письменниці Стефені Маєр. Це свідчить про амбіції проекту, спрямовані на залучення широкої аудиторії та визнання на міжнародному рівні.

Нагадаємо, що у Львові відновили всі пошкоджені обстрілами навчальні заклади.

Фото: FILM.UA.

Читати далі

Суспільство

Павло Тичина та хіт соцмереж «Гаї шумлять» Пиріг і Батіг: трагічна історія за красивою піснею (ВІДЕО)

Опубліковано

Цю пісню полюбили мільйони українців, але не всі знають про зламану долю автора тексту. «Гаї шумлять» — це вірш Павла Тичини, якого сьогодні називають водночас і зрадником, і жертвою. 3 талановитого поета, який мав унікальний стиль і щиро любив Україну,…

«Я єсть народ, якого Правди сила ніким звойована ще не була»

…Тичина перетворився на покірного слугу совєтів, а його талант деградував до цього…

«Трактор в полі дир-дир-дир, Хто за що, а ми за мир.»

Історія життя поета

Павло Тичина родом з Чернігівщини, його сімʼя походила від старовинного козацького роду. Він змалечку мав хист до творчості, зокрема, віршування, і подавав великі надії як поет. Але прийшла війна: спочатку Перша світова, а потім наступ на УНР «червоних» і «білих». Коли УНР проголосила незалежність, Тичина називав це «праздником, який не проходить». А його вірш «Як упав же він з коня» став неофіційним гімном армії УНР.

«Гей, рубали ворогів та по всіх фронтах!»

Юний Тичина мав усі шанси вирости у видатного поета, але цьому завадила росія. Спочатку на Байковому кладовищі він переховувався від примусової мобілізації до царської армії. А їжу йому носила майбутня дружина Лідія.

Окупація совєтамі

Далі була більшовицька окупація. Совєти спочатку гралися в «хороших рускіх», які підтримують українське. Але незабаром почали масово ув’язнювати та вбивати українських поетів, художників, музикантів. Мешкаючи в київському будинку митців «Роліт», Тичина чув крики катувань друзів і колег. Як і в багатьох, у Павла засів панічний страх арешту. Він лягав спати одягненим, з вузликом речей. А ще дуже боявся за життя брата, на якого чинили тиск, закидаючи зв’язки з Петлюрою.

Переломний момент

Зрештою Тичина зламався й почав працювати на совєцький режим. За це його нагородили високими посадами та преміями. На всіх нагородженнях від влади Тичина здавався відсутнім, наче був мертвий ще за життя. А разом з ним заживо вмирав його талант. Ось як поет декламував один з безлічі однотипних віршів, написаних за наказом партії.

«Слава, слава, в віках рідній партії слава. Дружбі священній народів-братів.»

Памʼять

Але збереглися й інші — щирі та справжні твори Тичини. Й один з них перетворився на шалено популярну сьогодні пісню «Гаї шумлять». На музику твір поклав гурт «Пиріг і Батіг» зі Львова, який співає й інші вірші Тичини та Володимира Сосюри.

Доля Павла Тичини показує, як вʼяне та помирає все прекрасне, коли до нього добирається москва. Та, попри все, українська культурна спадщина проривається крізь століття і знову цвіте, і шумить…

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

Після повернення з фронту гончар Микола Величко в той же день подався до своєї майстерні...

Суспільство2 дні тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

Суспільство4 дні тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

Суспільство1 тиждень тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

РЕКЛАМА: