Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО)

Опубліковано

На замовлення Національного наукового фонду США український корабель «Ноосфера» працює у водах біля американської антарктичної станції «Палмер».

Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки.

Як проходить дослідження

На криголамі «Ноосфера» науковці з США виконують свою програму морських досліджень. На честь співпраці на українському кораблі та на американській станції підняли прапори обох країн.

У МОН відзначили, що подібна наукова місія є першою не лише для цього судна, але й загалом для українського флоту.

Читайте також: Український ветеран підкорив Кіліманджаро після ампутації та встановив рекорд

Подальша співпраця

Через кілька днів криголам має завершити свою місію та разом з американськими науковцями вирушити на станцію «Академік Вернадський». Там сторони проведуть перемовини щодо розширення співпраці.

«Під час повномасштабного вторгнення рф в Україну для нас дедалі актуальнішою стає співпраця з іншими державами в Антарктиці. Це не лише наш внесок у розвиток світової науки та залучення додаткових коштів від іноземних партнерів, а й “антарктична дипломатія”, оскільки крижаний континент є важливою ареною світової геополітики», — зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Нагадаємо, що київська команда виграла на масштабному хакатоні від NASA.

Також ми писали, що вчитель з Волині створив інтернет-платформу, яка зберігає цифрову культурну спадщину.

Фото: Павло Панасюк, Юрій Шепета, сайт МОН

Технології

У фільмі «Бруталіст» використали українську розробку зі штучним інтелектом

Опубліковано

Фільм «Бруталіст», який отримав три нагороди «Золотого глобуса», містить значну частину діалогів угорською мовою. Щоб максимально наблизити вимову до носіїв мови, для цього використали ШІ українського стартапу Respeecher.

Про це розповів кіномонтажер Давід Янчо в інтервʼю RedShark News.

Про фільм

Стрічка, що вийшла на екрани 1 вересня 2024 року, розповідає про угорського архітектора Ласло Тоте, який переїжджає до США в повоєнні роки. Режисер Бреді Корбет зняв американо-англо-угорську історичну драму, а головну роль виконав Едріан Броуді.

«Угорська мова — одна з найскладніших у світі, і навіть з угорським походженням, як у Броуді, було важко точно передати її акценти. Ми використовували ШІ для удосконалення вимови акторів, щоб досягти максимальної автентичності», — каже Давід Янчо.

Читати також: Українські науковці вперше втілять проєкти на замовлення держави: які саме

Процес включав тренування актора Броуді та акторки Фелісіті Джонс, а також використання штучного інтелекту для точного відтворення угорської вимови. Як зазначив Янчо, це дозволило пришвидшити процес і уникнути перебоїв через складні мовні елементи.

Крім того, ШІ використовували для створення архітектурних креслень в епізоді на Венеційській бієнале, де вигаданий архітектор створює незвичайні будівлі.

Нагадаємо, що на півдні України відкрили 46 інноваційних освітніх центрів для дітей.

Фото: кадр з фільму «Бруталіст».

Читати далі

Технології

Оранжерея ВДНГ стала енергонезалежною для збереження унікальних рослин

Опубліковано

В оранжереї на території ВДНГ запрацювала енергонезалежна система опалення, встановлена в межах благодійного проєкту.

Про це повідомили в компанії «Інтергал-Буд».

Про ініціативу

З кінця листопада 2024 року в оранжереї працює піролізний твердопаливний теплогенератор. Ця установка, спалюючи дрова, нагріває повітря, яке розподіляється повітроводами. Завдяки двигуну, що споживає лише 1 кВт, система функціонує навіть від генератора, забезпечуючи стабільну температуру в умовах відключень електроенергії.

Читати також: У Києві 35 освітніх закладів отримають генератори

Керівниця оранжереї Наталія Парцей зазначила, що попередня система на основі теплового насоса залежала від електрики, і під час перебоїв у живленні колекція рослин опинялася під загрозою.

«Ми не могли ризикувати унікальною колекцією, тому ухвалили рішення встановити додаткову систему опалення, яка гарантує стабільний мікроклімат», — наголосила Наталія.

Нагадаємо, що кияни можуть перевірити витрати тепла свого будинку: як це зробити.

Фото: ВДНГ.

Читати далі

Технології

Корейські компанії презентували нову технологію укладання асфальтного покриття в Україні

Опубліковано

Для України представлили нову технологію укладання асфальтного покриття, яку запропонували корейські компанії POSCO International Corporation та SG. Ця технологія вже успішно працює в Республіці Корея понад 10 років.

Про це повідомило Державне агентство відновлення.

Голова Агентства Сергій Сухомлин розповів про переваги нового підходу: «Менше шуму, пилу, пошкоджень покриття — і значно дешевше. Агентство відновлення зацікавлене у співпраці».

У чому інновація

Корейська методика передбачає заміну лише верхнього шару дороги. Замість щебеню, що традиційно використовується в асфальтній суміші, застосовують шлаки металургійних підприємств.

Цей підхід має кілька переваг:

  • екологічність, оскільки використання шлаків зменшує потребу у видобуванні природного каменю;
  • економічність завдяки нижчій вартості матеріалів;
  • довговічність покриття, перевірена часом у Кореї.

Читати також: Озеленити балкони та звузити дороги — урбаністка пропонує, як покращити українські міста

Що далі

Наразі компанія SG завершує необхідні розрахунки та готується до сертифікації формули. Після цього заплановане пробне укладання дороги за корейською технологією.

За словами Сухомлина, перша тестова ділянка може з’явитися вже навесні на одній із українських доріг.

Про компанію

POSCO — найбільша сталеливарна компанія Південної Кореї, яка ще у 2023 році висловила готовність брати участь у відбудові України. Її досвід і ресурси можуть стати цінним внеском у відновлення дорожньої інфраструктури.

Нагадаємо, що індустріальний парк у Бучі отримав рекордний грант у 150 мільйонів гривень.

Фото: Freepik.

Читати далі

Шопочитати