Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

Унікальні картини Марії Примаченко: у Києві виставлять роботи, які донині не презентували

Опубліковано

У Національному заповіднику «Софія Київська» проведуть виставковий проєкт, де представлять роботи художниць наївного мистецтва — Марії Примаченко та Марії Галушко.

Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.

Що продемонструють на виставці

«Майже 100 унікальних творів двох Марій будуть поєднані в одному просторі сучасним дизайном та сценографією Олега Волосовського й «Loft buro» — творчої команди професійних архітекторів, дизайнерів та художників, що спеціалізуються на створенні гармонійних і комфортних мистецьких просторів», — написали в міністерстві.

У межах проєкту представлятимуть роботи з фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту України. Раніше їх не демонстрували на широкий загал.

Також виставку доповнюватимуть роботи з арт-проєкту «Наїв ковчег». Їх створив майстер скульптурних інсталяцій Олексій Шевчук. Митець створив солом’яні фігурки за мотивами фантастичних звірів із живописних робіт Марії Примаченко.

Читайте також: У Києві вилікували 200-літню шовковицю за заповітом Романа Ратушного (ФОТО)

Де відбудеться захід

Виставку відкриють у залах «Хлібні» Національного заповідника «Софія Київська» (Київ, вулиця Володимирівська, 24а) 21 листопада о 16:00. Вона триватиме до 12 січня 2025 року.

Акредитація медіа обов’язкова за посиланням.

Фото: МКСК

Читайте також: В Україні заснували стипендійну програму для письменників імені Вікторії Амеліної

Організатори та партнери

Організатором виставки став Національний музей народної архітектури та побуту України Національний заповідник «Софія Київська». Партнери проєкту: Національний науково-дослідний реставраційний центр України, Neokon factory of innovations, Вітекс Україна, Gudani group.

Нагадаємо, що дві пошкоджені київські мозаїки з Відрадного відновлюють на Спаській (ФОТО).

Фото обкладинки: Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури

Культура

Фільм «Битва за Світло» виклали онлайн у вільному доступі (ВІДЕО)

Опубліковано

Документальний фільм «Битва за Світло» режисера Василя Київського, який розповідає про боротьбу українців із російським енергетичним терором, тепер можна переглянути у вільному доступі на ютуб-каналі режисера.

Про це повідомили у команді фільму.

Що відомо про стрічку

Фільм присвячений роботі воїнів Повітряних сил, рятувальників ДСНС та енергетиків, які разом захищають критичну інфраструктуру України. Це унікальний погляд зсередини на те, як країна протистоїть спробам ворога занурити її у темряву.

Серед героїв стрічки — командири зенітно-ракетних комплексів, пілоти, пожежники, мобільні вогневі групи та працівники енергетичної галузі. У фільмі також взяв участь чемпіон світу з боксу Олександр Усик.

До проєкту також долучились Тіна Кароль, Артем Пивоваров, Ксенія Мішина, Ярослава Магучих, Даша Квіткова та інші українські зірки, які записали звернення до героїв.

У стрічці лунають пісні таких виконавців: Кузьми Скрябіна, ROXOLANA, Артема Пивоварова, The Hardkiss та Skofka.

Читайте також: Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Відео: ютуб-канал Василя Київського

Нагадаємо, що ДТЕК здобула шість «золотих» нагород на Davos Communications Awards 2025 (ФОТО).

Фото обкладинки: ютуб-канал Василя Київського

Читати далі

Культура

Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про нашу боротьбу (ФОТО)

Опубліковано

Американський режисер Семюел Баєр, відомий кліпами для Nirvana, Metallica, Девіда Бові та інших світових зірок, відвідав Україну на запрошення «Культурних сил». Під час візиту він вирушив у прифронтові регіони, щоб зафільмувати історії боротьби та стійкості українців під час війни.

Про це повідомили у «Культурних силах».

Про візит режисера до України

17 квітня Баєр зустрівся зі студентами Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого. Майбутні режисери мали змогу обговорити з ним особливості американського кіновиробництва, візуальну мову музичних кліпів і виклики професії.

Після зустрічі він разом із командою «Культурних сил» вирушив на схід України — у прифронтові та деокуповані громади, аби зафільмувати наслідки російської агресії. Насамперед його цікавили люди, які пережили окупацію або були змушені покинути свої домівки через війну, зокрема діти.

Баєр прагне не просто зафіксувати руйнування, а передати глядачам за кордоном справжню Україну — через персональні історії, біль і витривалість. До знімального процесу також приєднався американський актор і друг України Шон Пенн.

Читайте також: Оскароносний актор Шон Пенн зробив татуювання із гербом України (ФОТО)

Семюел Баєр приїхав до України після знайомства з капітаном ЗСУ та очільником «Культурних сил» Миколаєм Сєргою у Лос-Анджелесі. Саме під час «Туру вдячності» «Культурного десанту» він вирішив, що має розповісти історію українського спротиву світові. Тоді він сказав:

«Я маю приїхати до України. Я маю розказати вашу історію боротьби. Показати ваших фантастичних музикантів і розповісти про їхній шлях. Всього не розкажеш, але кожна історія — це дощ сліз. Я хочу зробити щось дуже просте, як мої музичні кліпи. Я сподіваюся, що ці історії побачать у Штатах, побачать у світі. Що це вразить. Я хочу, щоб вони думали про Україну, щоб люди пам’ятали Україну»

Про «Культурні сили»

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що Deep State та «Культурні Сили» створили мапу звільнення Криму від більшовиків.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі

Культура

«Ти — Космос» здобув дві перемоги на фестивалі експериментального кіно у Франції

Опубліковано

Повнометражна стрічка українського режисера Павла Острікова «Ти — Космос» отримала дві головні нагороди на кінофестивалі Hallucinations Collectives 2025 у французькому Ліоні.

Про це повідомили в Державному агентстві з питань кіно.

Що відомо про фільм

На фестивалі фільм переміг у номінаціях GRAND PRIX та PRIX DU JURY в категорії повнометражного кіно. Hallucinations Collectives щорічно відбувається в Ліоні та присвячений неординарному, експериментальному кіно, що виходить за межі традиційного мейнстриму.

«Ти — Космос» — науково-фантастична трагікомедія про українського далекобійника Андрія, який після вибуху Землі залишається єдиним живим у Всесвіті. Але з ним встановлює зв’язок французька вчена Катрін, і вони вирішують летіти назустріч одне одному.

Головну роль виконав актор і нині військовослужбовець ЗСУ Володимир Кравчук. Робота Максима озвучив Леонід Попадько, який також служить у Силах оборони.

Читайте також: Трьох українок нагородили французьким Орденом мистецтв і літератури

Відео: ютуб-канал ForeFilms

Нагадаємо, що «Ти — Космос» став одним із найкращих фільмів 2024 року за версією British Film Institute. У лютому 2025 року фільм відзначили призом глядацьких симпатій на фестивалі у Франції, а березні стрічка здобула премію на кінофестивалі в Італії.

Фото обкладинки: ютуб-канал ForeFilms

Читати далі

Шопочитати

Суспільство22 години тому

У кожного з нас є його винаходи: чому Apple завдячує своєму прориву українцеві

«Я себе вважаю українцем. Ніяк інше!» — казав Любомир Романків, що більшість життя прожив не...

Військо3 дні тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство1 тиждень тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Культура1 тиждень тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...