Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

«Укрзалізниця» інвестує 215 млн. дол. у власні електростанції

Опубліковано

АТ «Укрзалізниця» планує інвестувати €215 млн (без витрат на встановлення) у газові електростанції загальною потужністю 250 МВт. УЗ входить до п’ятірки найбільших розподільчих компаній країни за протяжністю електромережі та обсягами перетоку.

Про це повідомляє Forbes.

Початок робіт

Перші установки 10 МВт планують ввести в експлуатацію до початку зимового періоду. Для реалізації проєкту «Укрзалізниця» створила окрему компанію – «УЗ Енерго».

УЗ веде перемовини з кількома всесвітньо відомими виробниками, які зможуть поставити генератори впродовж 3–4 місяців. «УЗ Енерго» замовляє газопоршневі установки потужністю 1, 2, 5 та 10 МВт.

Компанія обрала 20 майданчиків по всій країні, де будуть встановлені станції. Триває оформлення правовстановлюючих документів та технічних умов на приєднання до мережі.

Читати також: Ветеранський фонд створює групи підтримки для людей, які відчувають тривожність: як долучитися

Плани

До 50% генерації «Укрзалізниця» планує використовувати на свої потреби, не менше 50% – віддавати в ринок. Також планують надавати послуги на ринку допоміжних послуг.

Гроші на проєкт державна компанія планує залучити через гранти і міжнародну фінансову допомогу, працює над цим з міжнародними партнерами.

Окупність проєкту «УЗ» оцінює у приблизно п’ять років за оптимістичним сценарієм. За максимально консервативними підрахунками – до 10 років.

«Укрзалізниця» – єдиний оператор на українському енергоринку, через мережу якого можливо транспортувати електроенергію, якщо мережі НЕК «Укренерго» вийдуть з ладу.

Про плани будувати власну генерацію електроенергії на основі газових мініелектростанцій компанія заявила у червні 2024-го на тлі того, як Росія продовжує нищити українську енергосистему: втрачено вже понад 9 ГВт, зокрема понад 90% теплової генерації.

Нагадаємо, що на ВДНГ проведуть безкоштовну велоекскурсію: подробиці.

Фото: «Укрзалізниця».

Економіка

Українські лікарні отримають понад 5800 сонячних панелей

Опубліковано

До України надійшло 5876 сонячних панелей загальною потужністю близько 2 МВт. Усі вони будуть передані для забезпечення потреб українських лікарень.

Про це повідомляє пресслужба Міненерго.

«Енергетичне обладнання надійде до закладів охорони здоров’я в Житомирській, Волинській, Хмельницькій, Київській та Одеській областях», — йдеться у повідомленні.

Читати також: У Львові школярі почнуть навчання 19 серпня

Ініціатива була оголошена президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, а відповідних домовленостей досягнуто завдяки спільній роботі міністра енергетики України Германа Галущенка та єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон.

ЦІ дії сприятимуть стабільному електропостачанню в лікарнях, підвищуючи їхню енергонезалежність та безпеку пацієнтів, особливо в умовах можливих перебоїв з електроенергією.

Нагадаємо, що більше ста закладів освіти забезпечують абітурієнтів з окупованих територій гуртожитками.

Фото: Червоний Хрест (Україна).

Читати далі

Економіка

В Україні затвердили стратегію розвитку фінансової грамотності: програма

Опубліковано

Національна стратегія розвитку фінансової грамотності, затверджена в Україні до 2030 року, має на меті підвищення фінансової обізнаності українців.

Міністерство цифрової трансформації України повідомляє, що стратегія спрямована на всі вікові групи, з особливим акцентом на підприємцях, дорослих, ветеранах, переселенцях та літніх людях.

Раніше увага зосереджувалася переважно на дітях і молоді, але тепер підхід буде значно ширшим. Для затвердження стратегії консультувалися з приблизно 116 організаціями, включаючи освітні заклади, місцеве самоврядування, громадські організації, фінансових експертів, банки та небанківські установи.

Ось ключові цілі стратегії:

Якісна базова фінансова освіта

Планується підвищення фінансової грамотності дошкільнят, школярів та студентів через проведення різних заходів, створення навчальних ресурсів та модернізацію навчальних програм. З 2025 року у 8 класах, а з 2026 року у 9 класах буде впроваджено новий обов’язковий курс «Підприємництво і фінансова грамотність».

Читати також: Українські військові щемливо підтримали маленьку дівчинку, яка боїться тривоги

Відповідальне фінансове життя

Для дорослих будуть створені навчальні ресурси, спрямовані на розвиток фінансових навичок, управління фінансами у кризові моменти та підвищення обізнаності про економіку й фінансові продукти.

Фінансово обізнані підприємці

В Україні вперше буде запроваджено комплексний підхід для підвищення фінансової обізнаності підприємців. Буде створена рамка фінансових компетентностей підприємців та проведено заходи для початківців і представників малого бізнесу про фінансові послуги.

Просунута цифрова фінансова грамотність

Будуть розроблені навчальні матеріали про цифрові фінансові послуги, платіжну безпеку та захист від кіберзлочинності. Особливу увагу буде приділено розвитку інтерактивних цифрових інструментів.

Сприятлива екосистема для розвитку фінансової грамотності

Планується налагодження співпраці як усередині країни, так і з представниками міжнародних організацій та інших країн.

Нагадаємо, що як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка».

Фото: Нова пошта.

Читати далі

Економіка

Українські розробники отримали можливість продавати свої БПЛА через «Прозоро»: рішення уряду

Опубліковано

Держспецзв’язку матиме змогу здійснювати закупівлі безпілотних літальних апаратів (БпЛА) вітчизняного виробництва через систему електронних закупівель «Прозоро». Це стало можливим після того, як 2 липня Кабмін прийняв зміни до постанови № 256 від 24 березня 2023 року, що передбачають вдосконалення порядку закупівель безпілотних систем.

Про це повідомляє АрміяInform.

Нові зміни також передбачають захист виконавців державних контрактів (договорів) шляхом приховання чутливої інформації про них.

Рішення Уряду дозволить використовувати інструменти електронних закупівель для БпЛА вітчизняного виробництва, що сприятиме прозорості закупівель та підвищить рівень захищеності вітчизняних виробників.

Читати також: Як ветеранам оформити житлову субсидію за спрощеною процедурою: інструкція

Як зазначають в Держспецзв’язку, раніше через систему електронних закупівель «Прозоро» можливо було здійснювати закупівлі тільки деяких категорій БпЛА іноземного виробництва.

В березні 2023 року Уряд постановою № 256 запровадив експериментальний механізм здійснення оборонних закупівель безпілотних систем. Це дало можливість виробникам БпЛА активніше розвиватися та масштабувати виробництво в десятки разів.

Нагадаємо, що у Львові реставрують найдавніший жіночий монастир: фото.

Фото: Getty Images.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

Суспільство3 дні тому

Історичний зміст у кожній прикрасі: як ювелірний бренд з Дніпра популяризує українську культуру

«Двозуб Святослава», Трипільські Мадонни й олійні каганці — це все про український бренд ювелірних прикрас...

Суспільство6 днів тому

10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

Після повернення з фронту гончар Микола Величко в той же день подався до своєї майстерні...

Суспільство1 тиждень тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення