Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

«Укрпошта» випускає різдвяні марки з українськими витинанками (ФОТО)

Опубліковано

24 грудня Укрпошта презентує фінальний поштовий випуск 2024 року — різдвяні марки «Нова радість стала», натхненні традиційним мистецтвом української витинанки.

Про це повідомляє «Укрпошта».

На марках зобразили композицію «Коляда», створену художницею Наталією Аксьоненко. Ця витинанка відтворює святкову атмосферу Різдва: колядників, вертеп, волхвів, українських воїнів і народження Христа.

Читати також: «Укрпошта» випустила лімітований набір марок, який присвятили Сухопутним військам

Деталі випуску

Поштовий блок містить п’ять марок:

  • «Колядники»;
  • «Волхви»;
  • «Різдво Христове»;
  • «Різдвяний вертеп»;
  • «Українські воїни».

Кожна має номінал «М» — для оплати пересилання листів і карток у межах України. Тираж блоку становить 60 000 примірників, а додаткові колекційні матеріали — конверти «Перший день» і картки — видали тиражем по 30 000.

Де придбати

Вартість поштового набору — 205 гривень. Придбати його можна у відділеннях Укрпошти, філателістичних крамницях або через Поштовий маркет. Набір також доступний для передзамовлення за посиланням.

Нагадаємо, що за «Зимову єПідтримку» можна купити ліки з безоплатною доставкою «Укрпоштою».

Фото: «Укрпошта».

Культура

Фільм «Ти — Космос» здобув премію на кінофестивалі в Італії

Опубліковано

Український фільм режисера Павла Острікова «Ти — космос» здобув премію журі на італійському кінофестивалі EXTRA Sci-Fi Festival Verona.

Про це повідомили організатори фестивалю.

За що нагородили фільм

На кінофестивалі під час церемонії розповіли про те, чому саме цей фільм журі визнало найкращим:

«Фільм клаустрофобний і зосереджений переважно на одному персонажі. Він утримує напругу до самого фіналу, що має сильний емоційний вплив. Ядерна катастрофа тут — лише відправна точка для розповіді про самотність і ілюзію індивідуалізму. Людина не може вижити наодинці, і хоча надія помирає останньою, її недостатньо. Попри свою вдавану статичність, “Ти — Космос” викликає глибокі емоції, підтверджуючи себе як науково-фантастичний твір, що залишає слід у серці глядача».

Журі також відзначили майстерність режисера Павла Острікова, який майстерно вплітає культурні референси у стрічку та балансує між гумором та драмою.

Фото: фейсбук-сторінка фестивалю

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає проєкт про українське поетичне кіно: програма показів

Що відомо про фільм

«Ти — Космос» — науково-фантастична трагікомедія про українського далекобійника Андрія, який після вибуху Землі залишається єдиним живим у Всесвіті. Але з ним встановлює зв’язок французька вчена Катрін, і вони вирішують летіти назустріч одне одному.

Головну роль виконав актор і нині військовослужбовець ЗСУ Володимир Кравчук. Робота Максима озвучив Леонід Попадько, який також служить у Силах оборони.

Відео: ютуб-канал ForeFilms

Нагадаємо, що «Ти — Космос» став одним із найкращих фільмів 2024 року за версією British Film Institute. Торік фільм здобув дві головні нагороди на фестивалі в Парижі. Також ми раніше ми писали, що «Ти — Космос» отримав нові міжнародні нагороди у Німеччині та Греції. У лютому 2025 року фільм відзначили призом глядацьких симпатій на фестивалі у Франції.

Фото обкладинки: ютуб-канал ForeFilms

Читати далі

Культура

10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Опубліковано

Роман Олексів у 2022 році пережив ракетну атаку, унаслідок якої він отримав опіки половини тіла та втратив маму. У березні хлопчик узяв участь у міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів InterSvitiaz Accomusic 2025, де посів перше місце.

Про це повідомив батько Романа Ярослав Олексів.

Конкурс проходив у місті Луцьк. Роман здобув для себе першу премію за гру на музичних інструментах. Також хлопчик отримав спеціальний приз родини Щегельських та спеціальний приз від народного артиста України Сергія Грінченка.

Роман навчається у Львівській музичній школі №1 імені Кос-Анатольського у класі Андрія Коритовського. Для нього це був другий конкурс у житті та перший після двох останніх операцій на руку.

Після ракетної атаки в липні 2022 року по Вінниці хлопчик пережив більш ніж 30 операції та пройшов понад два роки лікування та реабілітації в Німеччині. Але попри всі труднощі Роман продовжив займатися танцями й опановувати музичні інструменти.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Львівської музичної школи №1 імені Кос-Анатольського

Читати далі

Культура

«Довженко-Центр» запускає проєкт про українське поетичне кіно: програма показів

Опубліковано

«Довженко-Центр» розпочинає перший етап проєкту з дослідження та переосмислення українського поетичного кіно під назвою «Поетичне кіно. Витоки».

Про це повідомили в «Довженко-Центрі».

Перший етап показів проходитиме з 9 квітня по 2 липня. У межах програми «Поетичне кіно. Витоки» представлятимуть стрічки, які підготували ґрунт для бурхливої хвилі 1960-1970-х.

Усі покази супроводжуватимуть вступними лекціями від кінознавців, а завершуватимуть їх дискусіями.

«Через вступні лекції та відкриті дискусії спробуємо підважити та розширити класичний канон течії. Здувши з неї пил, поглянемо на головну хвилю українського кіно через сучасну оптику та європейський контекст»‚ — написали в «Довженко-Центрі».

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Програма показів

  • 9 квітня — «Звенигора» (1928, режисер Олександр Довженко);
  • 23 квітня — «Земля» (1930, режисер Олександр Довженко);
  • 7 травня — «Коліївщина» (1933, режисер Іван Кавалерідзе);
  • 21 травня — «Дорогою ціною» (1957, режисер Марк Донський);
  • 4 червня — «Андрієш» (1954, режисери Сергій Параджанов, Яків Базелян);
  • 18 червня — «Українська рапсодія» (1961, режисер Сергій Параджанов);
  • 2 липня — «Зачарована Десна» (1964, режисер Юлія Солнцева).

Нагадаємо, що Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО).

Фото обкладинки: кадр з «Українськлї рапсодії», «Довженко-Центр»

Читати далі