Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Укрпошта презентує нові голографічні марки з сучасною технологією тиснення (ФОТО)

Опубліковано

Укрпошта анонсувала випуск голографічних марок серії «Комахи України», які вперше вийшли у 2018 році та отримали численні міжнародні нагороди, серед яких Гран-прі виставки WIPA в Австрії та друге місце у конкурсі Nexofil Award «Краща марка світу» в Іспанії.

Про це повідомляє Укрпошта.

У новому випуску марки виконані із застосуванням сучасної технології тиснення голографічною плівкою.

Марковий аркуш включає сім комах:

  • сонцевик павиче око (Aglais io);
  • жук-носоріг європейський (Oryctes nasicornis);
  • вусач альпійський (Rosalia alpina);
  • західний травневий хрущ (Melolontha melolontha);
  • жовта земляна мураха (Lasius flavus);
  • сонечко семикрапкове (Coccinella septempunctata);
  • водомір ставковий (Gerris lacustris).

Передзамовлення вже доступне за посиланням, а з 30 жовтня марки можна буде придбати у відділеннях Укрпошти та філателістичних крамницях. Повний поштовий набір включає аркуш «Комахи України» 2024 року, конверт «Перший день», художній конверт та 7 карток, вартість — 307 грн.

Тираж аркуша становить 40 тисяч примірників, а дизайн розробили Сергій та Олександр Харуки.

Фото: Укрпошта.

Коментарі

Суспільство

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Опубліковано

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує всі квіти в продавчині чи дарує цукерки двірнику, що від самого ранку прибирає місто.

Можливо, це були Михайло Дідушок з Рівного чи Любомир Малютин, який зараз живе у Львові. ШоТам поговорили з хлопцями про те, як вони почали робити добрі справи й знімати про це контент, аби надихнути інших. 

Любомир Малютин

Возив їжу окупації та ховав українські прапори

Любомир Малютин зараз живе у Львові. 23-річний хлопець приїхав з Херсонської області — два місяці він з родиною прожив у російській окупації. Сім’я Любомира велика і дружня: семеро дітей. Хлопець каже, завжди старалися допомогти іншим, мама часто пекла на кілька буханок хліба більше, аби пригостити друзів родини. У окупації Любомир теж старався допомагати сусідам — возив їм їжу повз пости з окупантами.

Одного разу на блокпосту росіяни забрали телефон Любомира та побачили переписку зі знайомим військовим і фото близьких у військовій формі.

«Розділи мене догола. Я присідав, відтискався — що тільки не робив», — пригадує хлопець.

Та за щасливим збігом обставин його відпустили, й опинившись удома, Любомир поховав усі українські прапори, на випадок, якщо до них раптом завітають. Коли російська техніка почала ще частіше їздити вулицями, сім’я вирішила виїжджати й опинилася на Львівщині, де її прихистили знайомі. 

«Мені стає краще, коли я зроблю добро» 

У Львові Любомир пішов працювати в пекарню. Коли одного разу ніс додому хліб, побачив літню жінку, що продавала яблука:

«І так мені яблука захотілося! А грошей немає — тільки на дорогу 30 гривень. Чогось узяв телефон до рук і знімав це. Кажу: “Бабусю, я вас пригощу хлібом, а ви мені дайте яблучка”».

Дав жінці дві буханки, а вона йому — всі яблука. Так це й почалося — люди реагували на щемке відео, і за першу годину воно назбирало 40 тисяч переглядів. 

«Просто хочеться від людей у такий час побачити якусь усмішку, щоб було комусь приємно. Бо я насамперед для себе це роблю  — мені стає краще, коли я зроблю добро», — зізнається хлопець.

На добрі справи донатить «родинка»

Зараз блогер допомагає бабусям, дідусям, дітям, радує випадкових людей на вулиці, дякує за роботу двірникам квітами чи цукерками. Любомир каже, що кожна історія для нього особлива. Поступово зростає і його аудиторія. Підписників хлопець називає «родинкою» — часом вони теж закидають гроші на такі добрі справи в спеціальну «банку»:

«Звик, що в нас удома класно, ми дружні й допомагаємо — тому й називаю підписників “родинка”».

Окрім цього, Любомир постійно підтримує збори військових (для цього має посвідчення волонтера і постійно звітує перед аудиторією), бо вважає, що зараз нікому не можна лишатися осторонь.

Михайло Дідушок

Багато самотніх людей втратили віру в цей світ

23-річний Михайло Дідушок з Рівного працює маркетологом, але, крім основної роботи, також займається волонтерством:

«В останні роки я вже точно знав, що я хочу волонтерити, і потихеньку відкладав кошти на донати, збирав однодумців, які б підтримали цю ініціативу».

Перше відео про допомогу іншим хлопець зняв і виклав у січні 2023 року.

«Я в першу чергу робив це відео для тата та своїх рідних, щоб показати, чим я хочу займатись».

Тато Михайла хворів на онкологію. Після його смерті хлопець вирішив допомагати іншим ще більше. 

«До того, як знімати відео, я донатив на військо, але це були ну зовсім малі гроші. А щойно я почав знімати й набирати обертів, то вже міг відкривати банки».

Михайло допомагає і песикам — закуповує для них корм. Фото надав герой

Михайло їздить у дитячі будинки, щоб підтримати діток, а також у притулки для тварин, щоб привезти корм чи вигуляти хвостатих. Щоб знайти людей, яким потрібна допомога, хлопець зазвичай іде на ринок і дивиться, хто не має можливості купити щось для себе. Останнім часом і підписники можуть порадити, кому потрібна допомога, розповідають історії людей. Михайло каже, що, окрім зйомок на вулиці, почав їздити в гості до героїв своїх відео:

«Як маю вільний час, то заїду хоча б на 15-20 хвилин — поговорити, привезти продуктів, допомогти по дому. Це неймовірні емоції. Часто літні люди як діти себе поводять: їм хочеться тепла, вони ображаються, якщо ти приїхав пізніше, ніж обіцяв. Комусь бракує не так грошей, як уваги — є багато самотніх людей, які втратили віру в цей світ».

Всі історії унікальні, але хлопець пригадує одну з останніх — на ринку він зустрів літню жінку, яка виходила з м’ясного павільйону з малесеньким шматком сала. Під час знайомства виявилося, що в неї немає холодильника.

Михайло з героїнею свого відео. Фото надав герой

Блогер каже, що стосунки вдалося налагодити не одразу, адже жінка йому не довіряла, але за годин розмов усе змінилося. Згодом Михайло таки привіз їй холодильник і тепер час від часу приїжджає провідати:

«Мені 23, їй 95 — це величезна різниця, але нам є про що поговорити. Вона дуже розумна жінка, і хочеться зробити її життя трішки кращим».

Не сподівався, що люди будуть донатити

За час існування свого блогу хлопець встиг допомогти близько 300 людям. Серед них — не лише літні люди, а й військові чи мешканці дитбудинків.

Спочатку він робив добрі справи, використовуючи власні заощадження, але люди захотіли його підтримати.

«Я взагалі не сподівався, що люди будуть донатити, — я не створював ніякі банки, нікого не просив. Але підписники самі почали писати в коментарях, щоб я відкрив збір. За перший місяць вони надонатили близько 20 тисяч гривень».

«Вірю, що можна змінити долю багатьох людей»

Михайло зізнається, що досі боїться підходити до людей і пропонувати допомогу — не завжди може знайти слова, у нього трусяться руки:

«Спочатку отримував багато відмов, а потім почав знаходити підхід до людей і вийшов із зони комфорту. Треба в голові тримати те, що їм потрібна допомога, і вони найімовірніше не будуть про неї просити».

Тож він продовжує знімати відео й допомагати:

«Вірю, що за допомогою такого контенту я можу змінити ситуацію в Україні, бо мене дивляться з різних міст і молодь, і дорослі люди, і літні. Вірю, що можна змінити долю багатьох людей».

Зараз підписники часто пишуть Михайлові, що завдяки його відео самі йдуть на ринок і купують комусь продукти та самі роблять добрі справи, надихаючись його прикладом.

Тож тепер у хлопця є ідея додатку чи сайту, де можна буде прочитати історії людей, які потребують допомоги, та задонатити:

«Я хотів би масштабуватися в цьому й налагодити якусь систему. Наразі я один цим займаюсь, але поступово знаходжу людей зі свого міста, які готові підтримати ідеї. Я б хотів допомагати реабілітаційним центрам, де лікуються військові, а колись, можливо, і самому відкрити такий центр. Також хотілося б мати свій благодійний фонд».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили Гуманітарний штаб для постраждалих від атаки дронів

Опубліковано

У Солом’янському районі Києва розгорнули Гуманітарний штаб на вулиці Гарматній, 36, щоб підтримати постраждалих від нічної атаки російських дронів.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Що надає штаб

  • Допомога на місці. У штабі постраждалі можуть отримати гаряче харчування, медичну та психологічну допомогу, консультації та можливість зігрітися.
  • Тимчасовий прихисток. Для тих, хто залишився без житла, доступне тимчасове розміщення у територіальному центрі на бульварі Вацлава Гавела, 83а.

Контактний телефон для допомоги — 093 480 11 81 (Катерина).

Читати також: У Києві до кінця року створять три спортивні маршрути з аудіогідом: де саме

Деталі атаки

У ніч на 26 жовтня, під час атаки дронів, один із них влучив у багатоповерхівку в Солом’янському районі. Унаслідок вибуху загинула дівчина 2009 року народження, ще п’ятеро людей постраждали. Пожежа охопила квартири з 17 по 21 поверх, понад 100 мешканців було евакуйовано.

Для всіх, хто потребує допомоги або підтримки, двері штабу відкриті.

Нагадаємо, що Україна отримала листи від військовополонених та списки зниклих безвісти за підтримки Катару.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» відкриває інтерактивну виставку в Києві: як її відвідати

Опубліковано

«Укрзалізниця» відкриває виставку із залізничного моделювання IronLab для дітей. Подія відбудеться на Центральному залізничному вокзалі в Києві, вхід для відвідувачів безплатний.

Про це повідомили у пресслужбі УЗ.

«Понад 850 мільйонів людей по всьому світу цікавляться залізничним моделюванням, але в Україні культура залізничного моделювання не поширена настільки широко, тож Укрзалізниця хоче познайомити людей з цим мистецтвом. Загальна площа виставки майже 1500 квадратних метрів. У центрі локації буде розміщено макет залізниці, який збирають з модулів, привезених з різних куточків України», — зазначили в компанії.

Що буде на виставці

  • Майстеркласи з виготовлення будівель та декорацій для залізничних макетів;
  • збирання власноруч залізниці в масштабі 1:87;
  • можливість навчитися робити неонові вивіски;
  • шанс покерувати макетом поїзда з інтерактивної кабіни.

Також на виставці будуть локації, присвячені роботі окремих залізничних елементів: світлофора, колісної букси, стрілкового переводу та пантографа.

Читайте також: Українські круасани від Lviv Croissants тепер і в центрі Праги

Буде й локація, присвячена фірмовим поїздам, зокрема тим, які курсували до Криму, Донецька та Луганська. А також локація Київської дитячої залізниці, де можна буде виграти безплатний квиток на проїзд дитячою залізницею або на відвідування музею дитячої залізниці.

Деталі проведення виставки

Дата проведення: 1-4 листопада 2024 року.

Працює з 12:00 до 20:00, перший день — з 16:00.

Місце проведення: другий поверх Центрального вокзалу станції Київ-Пасажирський, червона зала очікування (ліворуч від ескалатора).

Вхід на інтерактивну виставку безплатний.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала нові поїзди у двох напрямках.

Фото: «Укрзалізниця»

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 годину тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес3 дні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...

Суспільство1 тиждень тому

«Донори віддають частинку себе, аби врятувати інших». Історія харків’янки, яка вже 8 років здає кров

Коли Ольга Маканєєва з Харкова працювала в лікарні, вона вперше наважилася на донорство, аби допомогти...

Суспільство1 тиждень тому

«У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки

Ще кілька років тому побачити жінку за кермом поїзда метро було неможливо. Проте 25-річна Анастасія...