

Суспільство
Українцям видали вже 4 мільйони ID-карток
Міграційна служба оформила 4 мільйони паспортів громадянина України у формі ID-картки. Про це повідомляє пресслужба відомства.
Як ідеться у повідомленні, 4 жовтня персоналізовано 4-мільйонну ID-картку. Загалом, 4 мільйони ID-карток Міграційна служба оформила з січня 2016 року, з початку оформлення біометричних документів в Україні. При цьому лише з початку 2019 року оформлено понад 1,2 мільйони ID-карток.
Що варто знати про ID-карту?
Паспорт громадянина України у формі ID-картки є документом, який посвідчує особу та підтверджує громадянство на території України. На відміну від паспорта-книжечки, документ нового зразка відповідає найсучаснішим міжнародним стандартам у сфері безпеки документів. Завдяки імплантованому електронному безконтактному носію (чіпу), який містить персональні та біометричні дані власника ID-картки, він надійно захищений від підроблення та копіювання і є одним з кращих за якістю серед біометричних паспортів у багатьох країнах світу.
Читайте також: Світовий рейтинг паспортів: Україна продовжує покращувати позиції
Крім того, ID-картка, яка є документом для внутрішнього використання всередині держави, технічно відповідає і міжнародним вимогам до проїзних документів. Власники ID-карток мають можливість без закордонного паспорта безперешкодно перетинати державний кордон України для подорожей до Грузії та Туреччини.
Кому видають такий паспорт?
Зазначимо, що останнім часом паспорт громадянина України сучасного зразка набуває дедалі більшої популярності: найчастіше власниками ID-карток стають молодь та люди середнього віку, проте все частіше її бажають оформити літні люди, крім того – вперше і безкоштовно ID-картка оформляється для осіб, які досягнули 14-річного віку.
Разом з тим, спостерігається зростання рівня довіри громадян до Міграційної служби та паспортної системи загалом. Про підвищення довіри до паспортів громадянина України нового зразка свідчить той факт, що більше 86% власників ID-карток при оформленні документа надають згоду на внесення до чіпу відомостей про відцифровані відбитки пальців рук.
Найближчим часом очікується розвиток інфраструктури електронних сервісів, які дозволять суттєво спростити надання послуг громадянам, які є власниками біометричних документів.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ