Ви читаєте:
Українці зможуть реєструвати місце проживання онлайн: що відомо про нову послугу
4хв на читання
Назад
Українці зможуть реєструвати місце проживання онлайн: що відомо про нову послугу
4хв на читання

Українці зможуть реєструвати місце проживання онлайн: що відомо про нову послугу

29 Грудня 2020, 08:00
Галина Мельник
Поділилися
0

В Україні з’явиться можливість реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання  в електронній формі. Відповідну Постанову вже схвалив уряд.

Про це повідомляється на сайті Мінцифри.

Зазначається, що ця послуга одна з найбільш очікуваних послуг серед українців. Зараз вона доступна на порталі державних послуг Дія для дітей до 14 років у місті Харкові. 

“Подати заявку на отримання послуги можна буде на порталі Дія. Скорочується кількість документів та запроваджується взаємодія між інформаційними системами та реєстрами. Отримати інформацію про результат та статус послуги можна буде у кабінеті громадянина на diia.gov.ua”, – відзначили у міністерстві.

Читайте також: У Вінниці почали будувати багатоквартирний будинок для переселенців

Хто може скористатися?

Послуга буде доступна для:

  • неповнолітніх дітей віком від 14 до 18 років за адресою місця проживання батьків чи одного з них
  • українців, які мають ID-картку, — за адресою житла, відомості про яке внесені у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, якщо особа володіє житлом або отримала електронну згоду на реєстрацію від власника чи співвласника житла.

На перших етапах послуга буде доступна у тестовому режимі в деяких містах України.

Нагадаємо, що на минулому засіданні 23 грудня Кабінет Міністрів зробив перший крок для запровадження цієї послуги — схвалено постанову, яка створює умови для електронної реєстрації місця проживання. Уже з 1 квітня 2021 року органи місцевого самоврядування мають вести реєстри територіальних громад виключно в електронній формі або за допомогою ІТ-системи Державної міграційної служби.

Нагадаємо, в Україні реалізовуватимуть проєкт бюджетом 128 мільйонів гривень для створення рівного доступу до електронних послуг серед різних верств населення.

Фото: lexinform.com.ua

Електронні Сервіси Житло Мінцифри
По темі
Читайте також

Що читати цієї весни: 9 життєствердних книжок із «Книжкової країни»

З 23 по 26 квітня 2026 року на ВДНГ у Києві відбудеться фестиваль «Книжкова країна», в якому...
27 Лютого 2026
01:44
Як у камері польської тюрми написали «Молитву українського націоналіста»

Як у камері польської тюрми написали «Молитву українського націоналіста»

14 годин тому
01:14
Колумбієць на війні закохався в Україну

Колумбієць на війні закохався в Україну

14 годин тому
Комахи на безпілотниках: як підприємиця з Полтави допомагає аграріям
03:52

Комахи на безпілотниках: як підприємиця з Полтави допомагає аграріям

Готуйте ваші жарти про українські біолабораторії, бо сьогодні ми розповімо вам про компанію, яка виробляє безпілотники… для комах! А точніше — для…
1 Березня 2026