Суспільство
Українці з донорськими органами встановили рекорд
Аби привернути увагу суспільства до проблем трансплантації 25 українців із пересадженими органами підкорили Говерлу. Ці люди піднялися на найвищу українську вершину 28 вересня і вперше встановили національний рекорд “Наймасовішого сходження на найвищу точку України людьми, які живуть із донорськими органами”.
Шанс на друге життя
«Цим сходженням ми хотіли продемонструвати суспільству, що трансплантація – це шанс на друге життя. І люди із донорськими органами є повноцінними членами суспільства, як усі інші», – розповідає організатор ініціативи та голова ГО «Всеукраїнська платформа донорства «iDonor» Ірина Заславець.
Як повідомляється, 4 години група із 90 учасників відчайдушно піднімалась на 2061 м.
З новим серцем і не тільки
Серед учасників сходження були не тільки колишні пацієнти, які пережили трансплантацію серця, печінки чи нирки. До ініціативи громадської організації iDonor також долучились:
- рідні колишніх пацієнтів, деякі з яких стали донорами заради порятунку близьких;
- представники МОЗ України, у тому числі заступник міністра Михайло Загрійчук;
- 6 лікарів, серед яких були трансплантологи Гаврило Ковтун та Владислав Закордонець, а також ті, які ведуть пацієнтів до та після трансплантації;
- представниця комітету ВР з питань здоров’я нації Оксана Дмитрієва;
- голова комісії Київради з питань охорони здоров’я Олег Гелевей;
- знімальні групи 5 національних телеканалів;
- 2 бригади швидкої допомоги з переносним дифібриляторам та кисневим балоном, які вперше в Україні занесли на 2061 м;
- група з 9 ДСНСівців з рятувальним спорядженням та ношами.
Серед перепон, які заважають розвитку трансплантації, називають те, що досі не запущений реєстр донорів, який вже розроблений, але не доопрацьований, відсутність алгоритму дій, нормативної бази, законодавчі прогалини.
Коментарі