Суспільство
Українці взяли під опіку пенсіонерку та оточили її турботою (ВІДЕО)
Це історія, яка повертає віру в людей. У свої 85 пані Галина залишилася без хати та з пораненням в голову: всьому виною російська ракета. Але у хвилини найбільшого відчаю їй на допомогу прийшли небайдужі люди.
Про пані Галину розповідає ШоТам.
«Вони мені душу віддають — хіба ж я не бачу? Алла сама не доїсть, а мені дасть. По-людськи, по-людськи!», — розповідає пані Галина.
Історія пані Галини — з тих, що повертають віру в людей. Коли російська ракета впала прямо на її будинок, то не родичі, а геть чужі люди взяли її під опіку. Дали їй дах над головою, щодня її провідують і навіть влаштували святкування 85-річчя.
Кілька поколінь киян знають пані Галину як продавчиню квітів біля станції метро. Уже пів століття вона торгує тут хризантемами та орхідеями, які вирощує на власному подвір’ї. Вірніше, вирощувала… Бо її хатину вщент знищила російська ракета. Це сталося в червні 2023. Жінка як завжди поливала квіти, аж раптом почула шум у небі.
«Дивлюся на небо — лента біла. Як бахнуло… іще бачила, як хата горіла», — Галина Мисак, пенсіонерка, квіткарка.
Галину відкинуло ударною хвилею, осколки поцілили в голову.
«Очі так одкрила — все в крові, усе ж на мені брудне, і земля… Воно як бахнуло, то й пісок, і кров…», — Галина Мисак, пенсіонерка, квіткарка.
Коли пані Галина потрапила до лікарні, першими до неї примчали не рідні, а покупці її квітів. Старший син і племінниця приїхали пізніше, але ця зустріч завершилася скандалом… Стосунки з родичами — окремий біль пані Галини. Посварилися й зникли. А поки вона відновлювалася після трепанації черепа, інші люди шукали їй житло.
Читайте також: Найкрутіші онуки – ми з вами. Як фонд «Юлині бабусі» допомагає самотнім літнім людям на деокупованій Київщині
Волонтери Віка й Богдан та інші небайдужі орендували Галині затишну квартиру неподалік від метро.
«Ми коли орендували, то це було, по-перше, про те, як вона себе буде тут почувати. По-друге, це невисокий поверх, щоб коли повітряна тривога, мала змогу спуститись у сховище. Квартира підходить по всіх показниках: щоб їй комфортно було, тепло, зручно й близько до її улюбленого метро», — Вікторія, волонтерка.
З того дня Віка й інші добрі люди регулярно навідуються до пані Галини. Приносять їжу, одяг, допомагають з побутом, сплачують оренду квартири та комунальні. Знайшлися й люди, які постачають їй квіти на продаж, поки в неї немає власних. А нещодавно нові друзі влаштували Галині сюрприз і привітали її з 85-річчям!
«І одежу купили — Алла мені таку сукню красиву, хусточку купила. А Віка столову цілу, кафе найняла. Це хіба не подарунок?», — Галина Мисак, пенсіонерка, продавчиня квітів.
Пані Галина неймовірно вдячна всім, хто нею опікується, і називає їх «Божими людьми». Але найбільше все ж мріє про повернення додому.
«Чого хочу? Щоб зробити документи, щоб у мене було моє житло. У мене ж моє забрали, у мене ж усе було!», — Галина Мисак, пенсіонерка, квіткарка.
На жаль, її будинок неможливо відновити. Дивом з-під руїн вдалося врятувати лише кілька ікон і «Кобзар» Шевченка. А ще — портрет молодшого сина, який трагічно загинув ще дитиною. Саме в пам’ять про маленького Юру вона всі ці роки плекає любов до квітів, бо син їх обожнював.
«Він настільки любив квіти, що спеціально директор школи викликав мене й діда і каже: «У вас такий син, що ми йому зробимо уроки квітів», — Галина Мисак, пенсіонерка, квіткарка.
Волонтери готові відбудувати оселю наново, але постає питання документів, спадку й родичів. Які палко сварилися в лікарні, але з того моменту жодного разу не навідалися до пані Галини. На щастя, зараз поруч з нею є люди, яким вона небайдужа. Якщо ви теж хочете допомогти пані Галині, підтримайте її гривнею на картку, яку ми лишаємо в дописі.
Нагадаємо, у Києві фонд «Життєлюб» відкриває простір, де літні люди можуть безоплатно займатися танцями і йогою.
Також дивіться відео, як 102-річна бабуся плете кікімори для українських військових.
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel
Суспільство

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Як оновили електричку
Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:
- пандусами;
- інклюзивними вбиральнями;
- місцями для людей з інвалідністю;
- кріпленнями для велосипедів;
- камерами відеоспостереженням;
- навігацією шрифтом Брайля;
- зарядними портами Type-C і USB.


Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів
У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг
Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.
Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

З тимчасово окупованих територій та росії повернули 11 українських дітей віком від 2 до 17 років разом із їхніми рідними. Серед них є вагітна жінка, яка народила вже в Україні, та хлопчик, чий тато нещодавно вийшов з полону.
Про це повідомили в Офіс омбудсмана України.
Кого вдалося повернути
Цього разу вдалось повернути дев’ятеро дітей з тимчасово окупованих територій України та ще двох — із території РФ. Усім їм довелося жити під тиском окупаційної влади, яка переслідувала родини через їхню проукраїнську позицію, позбавляла базових прав і створювала небезпечні умови для життя.
Серед повернутих була вагітна жінка з маленькою дитиною. Через відсутність російських документів вона не могла отримати медичну допомогу, а після евакуації жінка змогла народити здорову доньку в безпечному середовищі.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі
Також додому повернувся 11-річний хлопчик, який довгий час разом із мамою ховався від окупантів на ТОТ. Його тато був у полоні. Коли чоловіка звільнили, родина звернулась по допомогу до Офісу омбудсмана — і тепер усі троє знову разом.
«Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні», — зазначив Дмитро Лубінець.




Раніше ми писали, що з окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Офісу омбудсмана України