Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Українці цьогоріч отримали понад 15 тисяч ваучерів на навчання новій професії

Опубліковано

З початку 2024 року жителі України отримали понад 15 тисяч ваучерів на безкоштовне навчання нових професій.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

На дані цілі держава виділила 114 мільйонів гривень. Найпопулярніші професії: медсестра, психолог, кухар, водій, вихователь, тракторист, лікар, кондитер.

Ваучер дає право на безкоштовне навчання за однією зі 124 професій. Його сума не може перевищувати 30 280 гривень.

Отримати ваучер можуть: люди старше 45 років, ветерани, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю, а також ті, хто постраждав від військової агресії або були в полоні.

Читайте також: Бізнес просить 40 мільярдів на енергообладнання: які можливості відкриють пільгові кредити

Ваучер видається за умови, що людина має професійно-технічну або вищу освіту, не зареєстрована в службі зайнятості як безробітна і не проходила навчання за державний кошт протягом останніх трьох років.

Щоб отримати ваучер, потрібно обрати спеціальність і місце навчання, подати заявку онлайн на сайті Державної служби зайнятості або звернутися до центру зайнятості з заявою та документами.

Протягом 90 днів після отримання ваучера потрібно укласти договір на навчання з обраним закладом освіти.

Нагадаємо, Індія надасть Україні грантову допомогу на реалізацію проєктів відновлення громад.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Можливості

МОН змінило терміни подання на держгрант на здобуття вищої освіти: до коли можна подати заявку

Опубліковано

Подати заявки на державний грант на здобуття вищої освіти орієнтовно можна буде з 15 вересня.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки.

За інформацією МОН, затримка у поданні заявок пов’язана з внесенням змін до Постанови про надання грантів. Новий алгоритм подання стане простішим, але критерії та суми грантів залишаться без змін.

Подання заявок відбуватиметься через мобільний додаток «Дія», і більше не потрібно буде користуватися електронним кабінетом в ЄДЕБО та відкривати рахунок у банку.

Читайте також: В «Дії» скоро зʼявиться пʼять нових сервісів: які саме

Подати заявку студент може самостійно, без участі батьків. Подробиці будуть опубліковані на сайті МОН.

Нагадаємо, у «Дія.Освіта» з’явився новий розділ: він присвячений безбар’єрності.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

Можливості

«Як оптимізувати роботу завдяки хмарним технологіям»: стартує безоплатний курс від Google

Опубліковано

Хмарні платформи забезпечують швидкий і простий запуск застосунків та сайтів, ефективне зберігання й управління даними, а також можливість аналізувати великі обсяги інформації та створювати моделі штучного інтелекту.

Про це повідомляє Михайло Федоров.

Запускається новий потік безоплатної освітньої програми Мінцифри спільно з Google, яка навчить використовувати всі переваги хмарних технологій. Це чудова можливість отримати знання, якщо ви тільки починаєте свій шлях в IT, або вдосконалити їх, якщо ви вже досвідчений розробник.

Читати також: Lobby X запускає карʼєрне консультування для ветеранів

На воркшопах ви зможете побудувати свої невеликі проєкти за допомогою інструментів Google Cloud, а також прослухати вебінари з фахівцями з штучного інтелекту, кібербезпеки та Google Cloud, які поділяться практичним досвідом роботи в хмарі. 100 новачків в IT отримають можливість індивідуальних консультацій.

Зареєструватися на курс, який проходитиме з 16 вересня до 31 жовтня, можна тут.

Нагадаємо, що в Україні створили новий комплекс радіоелектронної розвідки на аеростатах.

Фото: Google.

Коментарі

Читати далі

Можливості

6 бізнес-ідей від жінок, які підкорили село

Опубліковано

Чи можливо створити успішний бізнес у селі? Так! Це доводять жінки, які втілили свої ідеї. Вони допомагають переосмислити життя в селі, занурюють в атмосферу домашнього затишку та відроджують українські традиції. ШоТам розповідає, як влаштовані ці бізнеси.

Аромат свіжого хліба, хрускіт круасана та смак гуцульського мелаю

У 2002 році подружжя Боєчко створило сімейний бізнес під назвою «Домашня пекарня». Ярослава та її чоловік самотужки облаштували пекарню біля свого будинку в селищі Яблунів Косівського району. 

Їхня пекарня зберігає унікальні рецепти випічки краю. Вона — єдина в регіоні, де печуть мелай з картоплі, який готували ще прабабусі. Такий автентичний продукт найкраще смакує з часниковою підливою, салом або ж молоком. 

Мелай, який печуть у «Домашній пекарні». Фото з фейсбука пекарні 

Крім цього, в асортименті є калачі, паляниці, завиванці, хліб і круасани з різними начинками. Продукцію «Домашньої пекарні» можна придбати в Косівському, Коломийському, Верховинському та Надвірнянському районах, але найбільший вибір — у фірмовому магазині в Яблуневі. Також деяку продукцію можна замовити на інстаграм-сторінці пекарні. 

Корисне масло гхі від Юлі з Хутора

Юля з Хутора — блогерка, яка зачарувала українців життям з вівцями в селі на Львівщині. Вона каже, що готує найсмачніше масло гхі, яке ідеально пасуватиме до канапок, каш, макаронів, десертів, для смаження й тушкування та навіть до кави. 

Гхі — це масло, очищене від молочного білка та цукру. Іншими словами — це чистий жир, необхідний і корисний для організму. Гхі багате на вітаміни А, Е та К, а ще воно натуральне, бо його можна приготувати лише з якісної сировини. 

Юля купує в сусідів домашнє масло з коровʼячого молока, яке перетоплює на маленькому вогні. На смак воно може бути вершкове, карамельне, мати горіхові нотки, на колір — від світло-жовтого до бурштинового. На це впливає пора року та корм, який споживають корови.

У наявності є баночки гхі по:

  • 500 мл — 530 гривень;
  • 314 мл — 350 гривень.

Замовити масло гхі можна на інстаграм-сторінці ghee_z_hutora.

Читайте більше: «Я Юля, пасу кози та вівці, і це – кайф!». Вона переїхала з міста на хутір, щоб руйнувати стереотипи про село

Банка з маслом гхі. Фото з інстаграму ghee_z_hutora 

Дерево, пронизане українською душею  

Олена Ребець — вчителька образотворчого мистецтва та праці. Її чоловік має столярну майстерню, й Олені не давали спокою відрізки, що залишалися після виготовлення меблів. За рік декретної відпустки вона вирішила зібрати картину зі шматочків дерева й згодом заснувала майстерню дерев’яної мозаїки, де творить картини з українським духом.

Фото панно «Півень» з інстаграму майстерні дерев’яної мозаїки

Усі вироби унікальні та зроблені вручну. Найбільш популярні — картини з тваринами. Ціни залежать від розміру виробу та складності його виготовлення. Наприклад, картина «Вівечки» коштує 12 тисяч гривень, а таця в етностилі — тисячу. 

Переглянути та придбати роботи Олени можна за посиланням

Солом’яне мистецтво, яке оберігає дім

Мама й донька з Дніпропетровщини займаються солом’яним мистецтвом понад 20 років. Любов Литовченко не полишала солому ні на день. Її донька Анна допомагає матері створювати обереги, дідухів, капелюхи та вінки. 

Не так давно жінки перетворили хобі на бізнес. Вони вручну сіють жито, тоді жнуть його серпами, висушують, сортують та обрізають соломинки й лише після цього приступають до плетіння.

Соломоплетіння — це традиційне українське мистецтво, яким можна прикрашати оселі. Замовлення жінки приймають через сторінку в інстаграмі. У середньому термін виконання роботи — 5-7 днів, проте все залежить від складності й обʼєму виробу.

Солом’яний янгол коштує 1450 гривень, оберіг «Павучок» — тисячу, вінки — близько 4 тисяч гривень.  

Янгол, виготовлений з житньої соломи. Фото: straw_from_love

Обійми Карпат через вовняні вироби

Бренд вовняних виробів GUSHKA популяризує давнє ремесло та закохує в українські традиції. Його вироби виготовлені з натуральної вовни та виткані на старовинних ткацьких верстатах. 

Бренд зародився у 2016 році серед Карпатських гір — у невеличкому містечку Косів. Засновники — подружжя Олега Луканюка та Дарини Фурманюк, які розпочали справу після запрошення своєї сусідки, ткалі в третьому поколінні Любові Рибенчук приєднатися до команди та втілити бачення в реальність.

На інстаграм-сторінці можна придбати килими ручної роботи, ліжники, панно, подушки, пуфи та традиційний український одяг. 

Вовняна жилетка коштує 3750 гривень, а от ціна ліжника — від 6 до 17 тисяч гривень. 

Співачка Джамала в ліжнику бренду GUSHKA. Фото з фейсбука GUSHKA 

Читайте більше: Ґушка: як український бренд підкорив ліжниками Сінгапур

Амбасадорка українського села й унікального варення

Юлія Пархомець, більш відома як fermerka.ua, розповідає у своєму блозі про розсаду, розведення індиків, ділиться рецептами страв і руйнує стереотипи про село. Її блог читають 227 тисяч людей. 

Вона з чоловіком та сином Левом переїхала з Полтави в село Пузикове, де тепер займається господарством.

На своїй сторінці Юлія показує власну крафтову продукцію, яку можна придбати. Навесні в неї замовляють розсаду, влітку — сухоцвіти, в’ялені сливи й томати. Також тоді стають популярними вишня та слива в шоколаді, а ще — варення, яке готує блогерка: трояндове, полунично-м’ятне та з зелених горіхів.

Домашню продукцію можна замовити в інстаграмі Юлії.

Читайте більше: «Люди кажуть, що в селі немає перспектив. Але я спробувала»: як копірайтерка стала фермеркою та веде блог про сільське життя

Юлія з сушеними квітами на продаж. Фото з інстаграму Юлії

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Швидкий доступу до ШоТам
Встановити
Додати Українці цьогоріч отримали понад 15 тисяч ваучерів на навчання новій професії на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик Українці цьогоріч отримали понад 15 тисяч ваучерів на навчання новій професії на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про дуже важливі події та текст
Відхилити
Дозволити сповіщення