

Технології
Українці створили поштомат із підігрівом для замовлення їжі
Фахівці української IT-компанії OMNIC розробили поштомат із можливістю двостороннього завантаження. Як пише AIN.UA, відвідувачі вибирають їжу в терміналі, оплачують замовлення і забирають його без взаємодії зі співробітником закладу.
У чому суть новинки?
Як зазначається, такий поштомат, по суті, автоматизує роботу вуличних закладів швидкого харчування.
«Зараз ви приходите в магазин, підходите до оператора або отримуєте талон. Співробітник повинен обслужити відвідувачів перед вами, а потім ще знайти ваш товар. Весь цей час ви чекаєте. У разі автоматизації ви вводите номер замовлення, співробітник на складі доставляє товар у скриньку, і ви отримуєте повідомлення з кодом для відкриття», – пояснила Анна Снітко, директор з розвитку OMNIC.

Вартість впровадження такої системи «під ключ» стартує від $ 10 000 в залежності від кількості осередків, бізнес-процесів і рівня автоматизації.
Читайте також: У Книзі рекордів Гіннеса: найбільший поштомат у світі знаходиться в Києві
Перше кафе вже розташувалося на території київського ВДНГ на базі простору OmniCampus. У ньому можна купити бургери, паніні, десерти. Кожна комірка обладнана підігрівом, тому коли б ви не повернулися, щоб отримати свою їжу, вона буде теплою.
Як це працює?
Система працює так:
Клієнт створює замовлення через термінал і оплачує його карткою або смартфоном;
Співробітник кафе отримує повідомлення і готує замовлення;
За готовності співробітник кладе замовлення в комірку зі свого боку (back door);
Клієнт отримує автоматичне повідомлення про готовому замовленні і забирає його зі свого боку.

Удвічі швидше і без людей
За словами розробників, технологія двостороннього завантаження дозволяє як мінімум удвічі підвищити швидкість опрацювання замовлень. Клієнтам не потрібно стояти в черзі, щоб замовити їжу і напої, а співробітникам закладу – витрачати час на спілкування із відвідувачами.
«Дослідження показують, що нове покоління вважає за краще отримувати послуги без контакту з людьми. Для них важливе почуття контролю часу. Наша технологія покликана задовольнити цю потребу», – каже Анна.
Зараз OMNIC веде переговори про встановлення схожих пристроїв з великим українським рітейлом і декількома рітейлерами в США. Назви компаній поки не розголошуються.
Хто такі OMNIC?
IT-компанія OMNIC розробляє рішення для самообслуговування в сферах рітейлу та логістики. За 7 років OMNIC зареєструвала 42 патенти в Україні, Білорусі, Франції, Польщі та США. Патент на двосторонній поштамт став 43-ним на рахунку компанії.
Серед найбільших замовників OMNIC: Carrefour, «Нова Пошта», Justin, Rozetka, Meest Express.
Технології

Платформа Brave1 організувала полігон для випробувань новітніх FPV-дронів та наземних роботизованих комплексів, що працюють на оптоволокні. Участь у тестуваннях узяли понад 15 виробників БпЛА та 7 команд, що створюють роботів.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
БпЛА на оптоволокні — це дрон, яким управляють через оптоволоконний кабель. По оптичному кабелю передається також і відеосигнал. Завдяки цій технології, яка не використовує радіочастоти, дрони не реагують на дію засобів РЕБ.
На полігоні дрони долали маршрут із перешкодами довжиною у 20 кілометрів та імітували захід на ціль. Очільник Мінцифри вказав, що донедавна така дальність здавалася недосяжною — подібні моделі працювали максимум на 5–10 кілометрів.
Читайте також: В Україні запустили перший навчальний курс про оптоволоконні дрони (ВІДЕО)

Окрім безпілотників, протестували й наземні роботизовані комплекси. Вони теж працюють на оптоволокні та здатні виконувати завдання в умовах бойового зіткнення.
«Ворог має значні напрацювання в цьому напрямі, тому зараз ми повинні максимально включитися та розвивати технологію. Випробування в умовах, наближених до бойових, — це обов’язковий етап у розробці перед поставкою на фронт. Тестування на полігонах допомагають виробникам виявити недосконалості. Далі розробники фікситимуть недоліки та працюватимуть над рішеннями для протидії ворожому оптоволокну», — написав Федоров.



Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова
Технології

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до використання в Збройних силах новий український безпілотник «Амага-10». Дрон-камікадзе здатен розвивати високу швидкість та вражати бронетехніку з додатковим захистом.
Про це повідомили в Міноборони України.
Дрони можуть працювати як у ручному, так і в напівавтоматичному режимі. Вони мають посилену стійкість до ворожих засобів радіоелектронної боротьби.
Також безпілотники можна оснащувати різними пристроями для виконання широкого спектра бойових завдань. У відомстві зазначили, що комплекс «Амага-10» назвали на честь історичного персонажа — сарматської цариці-воїна.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що у війську формують перший жіночий підрозділ для операторок дронів (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт Міністерства оборони
Технології

Український роботизований комплекс Ardal пройшов понад 17 кілометрів під щільним вогнем мінометів та артилерії для порятунку військових. Завдяки цій операції робот евакуював трьох поранених бійців, які понад місяць перебували у сірій зоні.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації
Деталі проведення місії
Робота створила компанія BUREVII, яка є учасником IT-кластера Brave1. Розробники не лише забезпечили технічну підтримку, а й безпосередньо долучилися до планування операції спільно з 92-ю ОШБр та 154-ю ОМБр.
Місію виконували на одній із найгарячіших ділянок фронту, де росіяни постійно застосовують дрони для коригування артилерійського вогню. Для успішного виконання місії залучили понад 50 фахівців, які використовували засоби радіоелектронної боротьби, розвідку з повітря, а також дрони-бомбери для відволікання уваги противника.

Читайте також: В Україні вперше відбувся турнір з військово-технологічного спорту (ФОТО)
Завдяки злагодженій роботі підрозділів та можливостям НРК Ardal поранених вдалося евакуювати та доставити до шпиталю. При цьому сам робот залишився неушкодженим.
Наразі Україна активно інвестує у наземні роботизовані комплекси. У планах — поступово передати логістичні завдання на автоматизовані системи. Це дозволить не лише оптимізувати військові операції, а й зберегти життя українських захисників.
Опубліковано Михайло Федоров Середа, 2 квітня 2025 р.
Нагадаємо, що військові працюватимуть з новим українським гранатометом: його особливості.
Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова