

Суспільство
Українці створили комікс про дівчат-винахідниць
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Щороку в останній четвер квітня у світі відзначають Міжнародний День дівчат в інформаційно-комунікаційних технологіях (ІКТ). Цього року Україна долучилася, розробивши комікс для дівчат, передає Nachasi.
Ідея створення коміксу є результатом Хакатону для дівчат-студенток на тему «Як зацікавити дівчат з раннього віку до технічних спеціальностей?». Він проходив у Києві в липні 2018 року.
Сюжет коміксу
У коміксі розповідається про пригоди чотирьох дівчат, які на власному прикладі покажуть, як це бути дівчинкою-STEM.
“У невеликому місті ІТ-компанія оголосила конкурс серед школярів і школярок: потрібно створити винахід, що змінить світ на краще. Команда переможців полетить у Каліфорнію на зустріч з Ілоном Маском. Чотири десятикласниці об’єднали свої зусилля, щоб реалізувати проект, який допоможе подолати проблему світового масштабу. Їхні супротивники – найрозумніші хлопці міста, і серед них є син вчителя математики. Чи вдасться дівчатам перемогти?” – йдеться в анотації до коміксу.
Читайте також: Марафон стартапів у поїзді: стали відомі переможці
Чому це важливо?
Відповідно до дослідження Майкрософт у 2017 році, дівчата часто приділяють менше уваги вивченню STEM-предметів через гендерні стереотипи батьків, в школі та суспільстві. І як результат, у STEM-професіях, які є престижними і високооплачуваними, працюють тільки 23% жінок.
Аби забезпечити конкурентоспроможність країни у сфері розвинених технологій, необхідно мати велику спільноту розробників. Якщо у неї увійде дуже мало жінок, країна може втратити половину потенціалу своїх кандидатів.
Саме тому надзвичайно важливо забезпечити молодих дівчат лідерськими навичками та практичним досвідом у сфері STEM, щоб залучити більше жінок до технологічної галузі та дозволити їм ставати рушіями соціальних змін.
Читайте також: В українські стартапи інвестували 337 млн доларів
Комікс можна прочитати за посиланням.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Музей Івана Гончара 8-9 квітня організовує Великодній ярмарок традиційного народного мистецтва.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.
Як відзначають організатори, у суботу, 8 квітня, з 11.00 до 19.00 майстри з різних регіонів України представлять атрибути до свята та рукотворні подарунки.
Там будуть писанки, гончарні вироби, плетені кошики, ткані та вишивані речі, одяг, килими, вироби з соломи та дерева, з кореня сосни, жіночі прикраси, дитячі іграшки, ляльки-мотанки, твори малярства.
Відвідувачі ярмарку матимуть можливість поспілкуватися з народними майстрами, довідатися про таємниці їхньої творчості, відчути красу та енергетику народного мистецтва наживо.
Зазначається, що кожен, хто завітає до музею і придбає вироби, підтримає тим самим народних майстрів, які зберігають українську традиційну культуру, утверджують нашу національну ідентичність в час війни.
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
На подвір’ї музею звучатимуть веснянки від київського фольклорного гурту «Вільце», а 9 квітня о 12:00 фольклорний гурт «Орелі» запросить дітлахів до весняних ігор.
Вартість вхідного квитка: 50 грн; для дітей до 15 років включно — вхід вільний.
Про музей
Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» — державний всеукраїнський спеціалізований науково-дослідний культурно-освітній заклад з вивчення та зберігання творів народного мистецтва. Музей розташований у Києві на вул. Лаврська, 19. Заснований 1993 року на базі приватної колекції Івана Гончара — художника, скульптора та громадського діяча.
Нагадаємо, Музей Івана Гончара розробив онлайн-курс про різдвяні традиції.
Окрім того, Музей Івана Гончара запустив онлайн-виставку зі світлинами українців минулих століть.
Фото: facebook.com/honcharmuseum.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Вінниця отримала перший трамвай із Цюриха – Tram 2000. Загалом доправлять 16 таких машин.
Про це повідомив у соцмережах міський голова Вінниці.
«Донедавна ці трамваї ходили у Цюриху – тепер будуть служити вінничанам», — йдеться у повідомленні.
Домовленості зі швейцарськими партнерами передбачають передачі транспорту після того, як їх поступово знімають із маршрутів Цюриха.
Зазначається, що для пасажирів ця модель цюрихських трамваїв більш комфортна, порівняно із вже звичними для вінничан Mirage та Karpfen.
Читайте також: У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює
У салоні м’які сидіння та хороша система вентиляції. З технічного боку – вони ще й ощадніші у споживанні електрики. Мають сучаснішу систему керування.
Транспортники планують запустити ці трамваї на лінію влітку – після випробувань та необхідної сертифікації згідно із законодавством.
Відомо, що Швейцарія підтримує розвиток Вінниці з 2006 року.
«Без цюрихських трамваїв вже важко уявити наше місто», — написав міський голова Вінниці.
Нагадаємо, в Україні заборонять дизельні автобуси на маршрутах громадського транспорту.
Також ми розповідали, як у Миколаєві реконструювали трамвай, пошкоджений ворожими обстрілами.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські військові врятували з Афганістану 700 людей, тоді як миротворці НАТО не ризикнули. А одна зі спецоперацій ГУР у цій країні вже увійшла в історію світової військової звитяги.
Про рятувальну спецоперацію українців, яка шокувала досвідчених миротворців США та Канади, розповідає ШоТам.
«Ми виходили туди, куди американські військові не виходили, канадські військові не виходили. Вибух міг статися будь-якої секунди», — Олег, учасник рятувальної операції в Кабулі.
Це був порятунок кількох родин афганських перекладачів на прохання Канади. До того їх тричі намагалися витягнути з Кабула: двічі канадські військові та раз — американські.
Ризик був дуже високий: усе захоплено «Талібаном», усюди паніка і терористичні акти. Бойовики не пропускали в Кабул жодної військової броньованої техніки.
Дивіться відео: Він першим пішов в атаку на окупантів. Історія Героя Вадима Сухаревського
Єдині, хто наважився пішки і без спецтехніки зайти в місто, де все вибухає, — бійці нашого ГУР. Бо знали — на порятунок чекають цивільні, серед яких жінки і діти.
Коли надійшло прохання врятувати родини перекладачів, наші військові відважно пішли їх шукати. Усе, що вони знали, — номери бусів, у яких чекали перекладачі з родинами, та місце — базар.
Тільки уявіть: у місті хаос, натовпи людей, навколо озброєні таліби, звідусіль чути вибухи. У людей уже згасала будь-яка надія на порятунок. Вони думали, що їх усі покинули.
«Думали, що це кінець. Нас покарають і не дадуть виїхати. Але потім нам сказали, що українські військові заберуть нас звідти. І це вдалося», — Джавал Хакмел, перекладач.
Українські військові розуміли величезний ризик для життя, але все одно пішли на операцію.
«Коли ти бачиш, як в аеропорту об’єднується сім’я, яка одне одного не бачила, фактично ніяких шансів не було в них повернутися, воно того коштує», — Олег, учасник рятувальної операції в Кабулі.
Загалом тоді, у 2021-му, наші воїни врятували з Афганістану понад 700 людей. Серед врятованих були представники ООН, правозахисники та журналісти західних видань.
Тоді звитяга українців вразила США і Канаду, а сьогодні про неї знає весь світ!
Нагадаємо, ШоТам розповідав, як 79 українських миротворців урятували тисячі боснійських мусульман.