Технології
Українці створили гвинтокрилий літальний апарат для аграріїв
Українські розробники створили гвинтокрилий літальний апарат Сапфір. Його презентувала у рамках виставки AgroComplex 2019 компанія «Гіропракт», інформує Traktorist.ua.
Як працює новинка?
Розробники розповідають, що «Сапфір» використовує для створення підіймальної сили несучий гвинт — ротор, що вільно обертається в режимі авторотації.
«Автожир літає на принципі в авторотації. Тобто перед польотом він розкручується, потім цей ротор вимикається і вже за рахунок того, що задній гвинт штовхає основний верхній ротор, набирає обертів і починає підійматися. Щоб летіти, автожиру достатньо або рухатися вперед, або знижуватися. Таким чином потік повітря проходить через верхній ротор і підтримує оберти», — пояснив Владислав Богославський.повідомив пілот-інструктор фірми «Гіропракт» Владислав Богославський.
Читайте також: В Україні з’явиться новий дрон для сільського господарства
Де можна використовувати «Сапфір»?
Цей літальний апарат призначений для огляду і контролю сільськогосподарських угідь, біозахисту рослин й авіахімічних робіт на низькій висоті, моніторингу доріг і комунікацій.
Автожир «Сапфір» має бак ємністю 150 л. Це дозволяє покрити 35 га при витраті рідких добрив 5 л/га. Тобто за годину можливо обробити понад 100 га. На це необхідно приблизно 20 хв. Ширина захвату штанги — 8,30 м з висоти 1,5 м.
«На представленому автожирі встановлений автомобільний двигун, який був перероблений в авіаційний. Ми використали головку циліндрів і циліндри, а все інше повністю перероблювалося. Також наша компанія може встановити авіаційні двигуни Rotax і WellPower», — пояснив Владислав Богославський.
Яка вартість?
Це перша презентація гвинтокрилого літального апарату «Сапфір».
Вартість цього автожиру становить $40 тис. без хімобладнання і $50 тис. з хімобладнанням.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі