Технології
Українці створили екологічну плівку для упаковки товарів
Українські інженери розробили екологічно безпечну плівку для упаковки товарів. Нею хочуть замінити пластикові пакети. Матеріал складається з рослинної речовини, тому такі пакети можна навіть з’їсти, повідомляє “Сьогодні”.
Пакет із желе
Як зазначається, повністю замінити пластик може плівка з рослин. Від води вона швидко розмокає і потім стає добривом. Інженер-технолог з Сум Дмитро Бідюк досліджував желе, розлив трохи речовини на лабораторний стіл. До ранку вона і засохла і стала плівкою. Тоді він зрозумів, що нею можна замінити нерозкладний поліетилен.
Читайте також: Сумські винахідники виготовляють екопосуд із кавової гущі
Рослинна плівка буде дорожча за поліетилен на 20-30%. І таку упаковку виробники готові випускати.
Матеріал потрібно ще вдосконалити
Винахідник сподівається, що з розчинними пакетами українці зможуть ходити вже через рік. Але загорнути в неї, наприклад, курку – невідомо, коли зможуть.
“Треба додавати інші компоненти, які зроблять її більш жорсткою і стійкою до води”, – сказав учений Дмитро Бідюк.
Читайте також: В Україні виробляють пакувальну плівку, яка розкладається
За останні три роки в Україні зріс експорт товарів, до того ж, 80% упаковки в Україні витрачають на харчові продукти.
Щоб і далі возити за кордон продукти, потрібно знайти нешкідливі для природи матеріали. Тому що сьогодні в багатьох країнах на рівні державних програм пластик забороняють. На відміну від України, де відмова від нього залишається особистим вибором кожного.
Стартап, який вчинив фурор
Цей стартап отримав назву FoodBIOPack (біорозкладний їстівний пакет) запустився зовсім недавно – в травні 2018 року. Але навіть за такий короткий проміжок часу автори зуміли створити справжній фурор як в Україні, так і поза її межами, а саме: перемога у Всеукраїнському фестивалі інновацій, у міжнародному конкурсі University Startup World Cup в Копенгагені (Данія), у конкурсі «Elephant Hackathon», а також отримали грант від фірми Carlsber на 500 тисяч гривень.
Тож не дивно, що український стартап “красувався” на онлайн-виданнях топових світових ЗМІ, зокрема, у британському BBC та німецькому Deutsche Welle.
“Вже під час конкурсу FoodBIOPack зацікавив інвесторів з Португалії, Єгипту і Данії (…) Проект пропонує вирішення проблеми забруднення навколишнього середовища пластиковими відходами. Так, вчені розробили еко-пакування для харчових продуктів, яке надалі можна використовувати як органічне добриво”, – повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі