

Технології
Українці створили бухгалтерського чат-бота
Компанія ЛІГА:ЗАКОН і юридична компанія Juscutum створили чат-бот ReporTax для ФОП. Про це повідомляє ЛІГА:ЗАКОН.
“Наш чат-бот ReporTax спілкується з підприємцями простою, зрозумілою мовою прямо в смартфоні та легко вирішує бюрократичні питання. Бюрократія не має стояти на заваді старту та розвитку бізнесу”, – зазначає Ольга Таранова, бізнес-лідер бухгалтерського напряму компанії ЛІГА:ЗАКОН.
ReporTax вже працює у додатку Telegram, а невдовзі планується його запуск у FB-месенджері.

На цей час сервіс доступний для ФОП третьої групи, які не мають оформлених працівників. Загалом в Україні зареєстровано 1,85 млн підприємців, більшість із яких обрали саме третю групу оподаткування.
Читайте також: Запустили чат-бота для оформлення біометричних документів
Яку бюрократичну роботу бере на себе чат-бот?
Бот самостійно розраховує та сплачує податки, а також подає звітність до держорганів. Підприємці не завжди можуть відстежувати всі податкові дати, тож затримки з платежами та звітами досі ставали головною причиною штрафів. Бот робить це за них – нагадує і пояснює проблемні податкові питання.
“Сплата податків – це не обов’язково нудно й складно. Ми вирішили показати, що цей процес може приносити навіть певне задоволення. Ми використали наш досвід у будівництві ботів, застосували надійні технології зберігання даних, щоб створити надійного, зручного та простого помічника для дрібного бізнесу”, – додає Артем Афян, керуючий партнер Juscutum.
Що потрібно для початку роботи із
ReporTax?
Щоб довірити ведення бухгалтерії чат-боту ReporTax, потрібно лише раз пройти процедуру реєстрації, надати боту необхідні дані для роботи та завантажити електронний підпис.
Надалі вся бухгалтерська робота виконуватиметься в декілька кліків: бот ставитиме запитання – підприємець просто вводитиме необхідні дані. Бот уміє розраховувати й сплачувати єдиний податок і єдиний соціальний внесок, а також подавати звіти до податкової та Пенсійного фонду.
Детальніше про оплату податків
Для того щоб сплата податків відбувалася менш болісно, чат-бот пропонує платити їх щомісяця. Вартість сервісу становить 75 грн на місяць. Оплата зніматиметься в момент сплати податків. За запитом усі необхідні квитанції можна отримати на електронну пошту.
На сьогодні чат-бот ReporTax працює в режимі бета-тестування.
Читайте також: Українці створили Телеграм-бота, що збирає в одну стрічку пости з усіх каналів
Що відомо про авторів проекту?
Юридична компанія Juscutum є одним із лідерів у сферах IТ та захисту бізнесу й відома своїми технологічними розробками. Одним із популярних проектів компанії є PatentBot, який допомагає легко зареєструвати торгову марку. У 2017 році PatentBot запрацював на українському ринку та ринку США, а у 2018 році вийшов на ринок ЄС.
ЛІГА:ЗАКОН поєднує ІТ-технології та професійну експертизу. Уже 26 років компанія допомагає українським підприємствам керуватися достовірною інформацією для прийняття рішень. Компанія активно розвиває бухгалтерський напрям – це і професійні видання («Інтерактивна бухгалтерія», БУХГАЛТЕР&ЗАКОН), і онлайн-сервіси. Серед них й інноваційний онлайн-сервіс звітності для бухгалтерів і підприємців Liga:REPORT.
Читайте також: Українці створили чат-бот для пошуку найдешевших готелів
Нагадаємо, Державна фіскальна служба України запустила сервіс надання онлайн-довідок про доходи.
Технології

У столиці з’явилися перші електровелосипеди для шерінгу.
Про це повідомив Олександр Гречко з ГО «Пасажири Києва».
Електровелосипеди надає в оренду компанія Zelectra, яка займається дистанційною системою прокату мопедів і самокатів. Новий вид транспорту рухається за допомогою легкого обертання педалей, а електропривід одразу асистує. Без обертання педалей велосипед лише на електродвигуні не їде.
Читайте також: Мешканці будинку у Львові встановили зовнішній ліфт для свого сусіда з інвалідністю (ФОТО)
«Навантаження на ноги мінімальне. Особливо приємно в такому режимі їхати вгору», — ділиться Олександр Гречко.
На тестовому заїзді визначили, що ці велосипеди не їдуть швидше 20-21 км/год. Після цієї швидкості асистент вимикається, а велосипед далі навіть педалями розігнати важко.
Старт на електровелосипеді коштує 15 грн, а кожна хвилина використання — 5 грн.
Нагадуємо, що на Мапу доступності в застосунку «Київ Цифровий» додали понад 1500 об’єктів.
Фото: фейсбук Олександра Гречка
Технології

Маркетплейс українських технологічних компаній CodeUA увійшов до короткого списку The Webby Awards у категорії «Працевлаштування». Сервіс змагатиметься за перемогу з чотирма іншими проєктами.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
CodeUA запустили у листопаді 2024 року розробники Мінцифри та Львівського IT-кластера. На платформі зібрали найкращі українські IT-компанії, які надають свої послуги для підприємців з усього світу. Окрім інформування, CodeUA також популяризує Україну як державу, що має великий технологічний потенціал.
Читайте також: В Україні розпочали створювати національну велику мовну модель
«The Webby Awards — це “Оскар” у світі вебдизайну та розробки. Щороку премію дають крутим технологічним проєктам у найрізноманітніших нішах — від вебсайтів та реклами, до ШІ-продуктів та подкастів»‚ — написали в Мінцифри.
Серед переможців минулих років є такі компанії як Google, Apple, Pinterest, Spotify, NASA тощо.
Аби підтримати український сервіс, необхідно до 18 квітня проголосувати за CodeUA на сайті премії за посиланням.
Нагадаємо, що Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України.
Фото обкладинки: Freepik
Технології

Українські зброярі створили наземний роботизований комплекс D-21-12R. Міністерство оборони України кодифікувало комплекс та дозволило його викорстовувати в ЗСУ.
Про це повідомили в Міноборони.
Комплекс оснастили великокаліберним кулеметом. Робот може виконувати широкий спектр завдань: від спостереження і патрулювання до вогневої підтримки та ураження живої сили й легкоброньованої техніки противника.
Читайте також: Український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО)
D-21-12R має високу прохідність і здатен пересуватись по бездоріжжю, трясовині, а також долати неглибокі водні перешкоди. Комплексом керуватиме оператор, який перебуватиме у безпечному місці на значній відстані.
Нагадаємо, що українські зброярі створили новий БпЛА, що знищує бронетехніку та стійкий до РЕБ.
Фото обкладки: сайт Міноборони