Суспільство
Українці розробили тепловий котел-утилізатор, що працює на твердих побутових відходах
Українські розробники створили тепловий котел-утилізатор «Алігатор», що працює на твердих побутових відходах.
Про це повідомили організатори фестивалю інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2022.
Зазначається, що цей проєкт переміг в номінації «Інфраструктура та промисловий хайтек» та отримав від програми GIST стипендію на розвиток у розмірі 5000$.
Що відомо про винахід
«Алігатор» – це водогрійний котел-утилізатор, що дозволяє екологічно утилізувати сміття та отримати дешеву теплову енергію. Він працює як на традиційному паливі (вугілля, торф, дрова), так і на горючих твердих побутових та промислових відходах (гума, пластмаса, шкіра, текстиль).
Висока температура газифікації та спалювання гарантує повну деструкцію та знезараження застосованого палива. Конструкція котла дозволяє використовувати паливо будь-якої фракції, навіть автомобільні шини відповідного діаметру. Викиди при цьому відповідають європейським нормам, зазначають у блозі стартап-школи Sikorsky Challenge.
Де можуть використовувати котел
Потенційними споживачами утилізаційного комплексу можуть бути :
- Підприємства, які мають власні горючі відходи
- Підприємства з великими енерговитратами
- Енергогенеруючі підприємства
- Громади, що зацікавлені у екологічному стані довкілля
Енергії, отриманої від спалювання відходів, вироблених мешканцями багатоквартирного будинку, вистачить для забезпечення мешканців будинку гарячою водою цілий рік за низькою ціною. Собівартість 1 КВт теплової енергії становить від 1,2 грн до 0,1 грн.
Яка вартість таких котлів
Орієнтовна вартість водогрійних котлів утилізаторів (ВКУ) «Алігатор»:
- від 40 до 100 кВт – 6 000 грн за кВт
- від 150 кВт до 250 кВт – 5 000 грн за кВт
- від 10 000 кВт до 20 000 кВт – 3 000 грн за кВт
- більш ніж 2 000 кВт – ціна договірна .
ККД котла «Алігатор» – до 95%, що є кращим показником на ринку. Розробки захищені патентами на корисні моделі та сертифіковані. Наразі вже сертифіковано модельний ряд з 12 котлів-утилізаторів (40 кВт…4 000 кВт), а перший тестовий «Алігатор» успішно працює вже восьмий рік.
Нагадаємо, львів’янин розробив додаток Exzom, який дозволяє знайти фізичного терапевта, центр фізичної терапії, або медичний заклад, який пропонує послуги з реабілітації, прямо в смартфоні.
Фото ілюстративне: pixabay.com.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі