Суспільство
Український журналіст після полону навчає колег документувати воєнні злочини (ВІДЕО)
Журналіст з Каховки Олег Батурін вирвався з ворожого полону і приєднався до проєкту «Розплата. Україна свідчить». Зараз чоловік не лише інформаційно бореться з окупантами та колаборантами, а й навчає цьому своїх колег.
Історію українського журналіста розповідає ШоТам.
Олег Батурін у журналістиці з 1999 року. Коли окупанти захопили його рідну Каховку, він принципово не покинув міста. Свідомо пішов на ризик, аби розповідати правду про життя в окупації.
«Я не міг не працювати, тому що вал інформації. Багато інформації ексклюзивної, якою більше ніхто не володіє. Що відбувається тут або в навколишніх громадах. Ця інформація суспільно важлива», – розповідає чоловік.
Уже в березні Олега викрали, коли він прийшов на зустріч зі знайомим.
«Він подзвонив, сказав, що йому дуже зі мною потрібно зустрітися. Я вирішив: чом би й ні?», – згадує Олег.
Ймовірно, знайомий телефонував уже під дулом автомата: на зустріч прийшов не він. Олега зустріли «зелені чоловічки»: затягли до буса, били і погрожували за «писанину». Журналіста відвезли до Нової Каховки, катували й погрожували розстріляти.
«Навряд це навіть допитами можна назвати. Оскільки це були просто якісь крики, залякування, погрози вбити мене», – Олег Батурін, журналіст.
Далі Олега перевезли до Херсона, де випитували про організаторів проукраїнських мітингів. Питали і про людей, які ведуть телеграм-канали, про активістів, про людей, які є організаторами проукраїнських мітингів на Херсонщині.
Дивіться відео: Кримськотатарський кераміст творить заради Перемоги і допомагає ЗСУ
Не почувши жодної цінної для себе інформації, Олега залишили в ізоляторі та припинили катування.
«На той момент вони не знали, що зі мною робити. Власне, що робити з журналістом. Тим більше, як я потім дізнався, навколо мого викрадення був величезний розголос», – розповідає чоловік.
Відпустили його через 8 днів, сподіваючись, що його історія залякає українських журналістів. Натомість росіяни отримали зворотній ефект: Олег став для колег героєм. І тепер вони навчаються у нього фіксувати злочини окупантів та вже долучаються до справи.
Нагадаємо, колишній політв’язень Андрій Захтей, який провів у російському полоні 6,5 років, повернувся в Україну.
Також ми розповідали, що в Україну повернули 17-річного маріупольця, якого росіяни примусово депортували.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі