

Технології
Український виробник електробайків Delfast планує відкрити завод у США
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська компанія з виробництва електробайків Delfast планує у 2023 році відкрити завод у США.
Про це повідомив співзасновник компанії Данило Тонкопій в інтерв’ю dev.ua.
За його словами, будівництво заводу потребує десятків мільйонів доларів, тож наразі українська компанія шукає потенційних інвесторів.
«Ідеться про не один десяток мільйонів доларів. Ми зараз на етапі пошуку цих інвестицій», – сказав підприємець.
Тонкопій додав, що веде перемовини з інвесторами та зустрічається з представниками різних штатів.
«Я зустрічався з різними губернаторами, вони зацікавлені та готові нас бачити в себе: у Каліфорнії, у Техасі, Північній Кароліні, Флориді, Нью-Йорку. Ми готові відкриватися, питання лише в грошах», – підсумував співзасновник Delfast.
У планах українського виробника електробайків – відкрити завод вже наступного року.
Про Delfast
Стартап Delfast було запущено 2014 року Данилом Тонкопієм та Сергієм Денисенком як сервіс екологічної доставки. За два роки команда створила власну версію електровелосипеда. У вересні 2017-го електробайк Delfast eBike із запасом ходу 380 км вивели на Kickstarter, де стартап зібрав $165 000.
У березні 2020-го Delfast продала курʼєрський бізнес та сконцентрувалася на виробництві та продажу електровелосипедів. 2019 року обсяг продажів їхніх електробайків склав $552 000, а вже 2020 року – понад $2 млн. Електробайки української компанії потрпили до Книги рекордів Гіннеса за найбільшим запасом ходу на одному заряді. Наразі продукція стартапу представлена у понад 40 країн світу.
Нагадаємо, пара із Луцька створила розумний килимок-органайзер та зібрала на Kickstarter $65 тис. – на гаджет задонатили 611 спонсорів.
Також ми писали, що волонтерська платформа «CпівДія» разом зі Startup Ukraine запускають сервіс для взаємодії підприємців в умовах війни.
Фото: з відкритих джерел.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Дія бере участь у розробленні європейського цифрового гаманця EU Digital Wallet.
Про це повідомили у телеграм-застосунку Дії.
EUDIW — цифровий гаманець, ініціатива Європейської комісії, яка дасть змогу громадянам ЄС ідентифікувати себе та підтверджувати особисту інформацію. Це зробить зручнішим онлайн- та офлайн-послуги у всьому ЄС.
Із цим цифровим документом можна буде відкривати банківські рахунки, підписувати папери та зберігати цифрові документи, як-от водійські посвідчення, свідоцтва професійного статусу власника гаманця, електронні рецепти та інше.
На останньому засіданні Виконавчого комітету консорціуму POTENTIAL обговорювали впровадження EU Digital Wallet та технічні аспекти його використання. А представники України поділилися своїм досвідом використання застосунку Дія.
Мета Дії та України в цьому проєкті — забезпечити можливість українцям використовувати Дію в ЄС, а європейцям — свої EUDIW в Україні.
Читайте також: «Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею
Як розповіли у Мінцифри, EU Digital Wallet – це програма для зберігання і використання даних.
З липня 2023 року Дія працює над його створенням спільно з ЄС. Україна — це єдина держава, що не є членом ЄС та бере участь у його розробці. Під час робочих сесій щодо впровадження EU Digital Wallet представники України поділились досвідом впровадження застосунку Дія.
Про Дію
«Дія» — мобільний застосунок, офіційно запущений у 2020 році. Дає змогу зберігати водійське посвідчення, внутрішній і закордонний паспорти й інші документи в смартфоні, а також передавати їхні копії при отриманні банківських чи поштових послуг, заселенні в готель і в інших життєвих ситуаціях.
Також через «Дію» можна отримати такі державні послуги як єМалятко (комплексна послуга при народженні дитини), зареєструвати бізнес і ФОП онлайн, сплачувати податки й подавати декларації, підписувати будь-які документи, змінювати місце реєстрації тощо. До 2024 року планується перевести 100 % державних послуг у Дію.
Нагадаємо, Дія випустила симулятор для перевірки кіберзнань.
Також ми розповідали, що у Дії відтепер можна отримати англомовну версію документів.
Фото: thalesgroup.com.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська студія GSC Game World представила офіційний трейлер гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля».
Ролик вийшов на ютуб-каналі студії.
Гра вийде в першому кварталі 2024 року. Точної дати розробники поки не називають, але попереднє замовлення вже доступне. До гри не матимуть доступу жителі Росії та Білорусі.
Сюжет гри
Події гри відбуваються в постапокаліптичній зоні відчуження Чорнобильської АЕС, де крім аварії 1986 року, 2006 року сталася друга катастрофа, унаслідок якої фізичні, хімічні та біологічні процеси на цій території змінилися, з’явилася безліч аномалій, артефактів і істот-мутантів.
Читайте також: «Я Юля, пасу кози та вівці, і це – кайф!». Вона переїхала з міста на хутір, щоб руйнувати стереотипи про село
Головний герой — сталкер на прізвисько «Скіф». Відомо, що в грі буде один із найбільших відкритих світів у сетингу постапокаліпсису, а також масштабний нелінійний сюжет. Рішення гравця впливатимуть на долю персонажів, локальні події та на світ загалом.
Через війну компанія відклала вихід гри та перенесла штаб-квартиру до Праги, релокувавши 200 працівників. В Україні залишилось 130 працівників компанії. На тлі вторгнення гра стала для студії ще більш значущою, національним продуктом та свідченням того, що в України є своя культурна спадщина, яку можна з гордістю показати всьому світу
Цікавинки
16 серпня 2022 року в Києві, біля житлового комплексу «Комфорт Таун» був відкритий супермаркет «Сільпо» оформлений у стилі гри «S.T.A.L.K.E.R. 2».
На стінах усередині магазину можна побачити концепти з гри «S.T.A.L.K.E.R. 2», створені художниками з GSC Game World. Стіни внутрішнього периметра стилізовані під занедбані індустріальні будівлі з Темної Долини — з розбитими шибками, попереджувальним знаком про Кровососа, пошкодженими складськими дверима та повітроводом. Частина колон усередині стилізована під сосни, що ростуть поруч із ЗГРЛС «Дуга».
Нагадаємо, творці танкової гри World of Tanks зібрали понад $1 млн на «швидкі» для України.
Також ми розповідали, що в Україні запустили гру, де можна себе відчути диспетчером електромереж.
Окрім того, у Microsoft Flight Simulator став доступний віртуальний політ на українській «Мрії».
Фото: скриншот із відео.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Львівщина стала першою областю, де на приміських та міжміських автобусах запрацювала безготівкова оплата.
Про це на своїй сторінці повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.
Щоб скористатися послугою, заходячи в автобус та виходячи з нього, потрібно прикласти до валідатора банківську картку чи будь-який пристрій з функцією NFS. Таким чином пасажир платить виключно за ту відстань, яку проїхав.
«На впровадження е-квитка у Львівській області не витратили жодної копійки – ні з державного, ні з обласного, ні з місцевих бюджетів. Близько 40 млн гривень на втілення проєкту скерував інвестор – «Смарт-Тикет Технолоджи». Єдине незмінне завдання для громад, – компенсація вартості проїзду пільговим категоріям. Пільговики можуть користуватися громадським транспортом на тих умовах, що й раніше», – зазначає Максим Козицький.

Обладнання для безготівкової оплати за проїзд встановили у всіх 1050 автобусах, які курсують на території Львівської області. Наразі триває перехідний період – у приміських та міжміських автобусах Львівщини можна розрахуватись і готівкою, і безготівково.
Безкоштовна Гаряча лінія щодо роботи е-квитка у приміських та міжміських автобусах Львівської області: 0 800 300 844.

Нагадаємо, у застосунку «Київ Цифровий» можна створити QR-квиток з лімітованих проїзних.
Раніше ми повідомляли, що у Чернівцях з 1 червня переходять на безготівкову оплату в електротранспорті. Як платити за проїзд.
Фото: Максим Козицький.